Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok könyveket adni...

Tudnátok könyveket adni amikből vallásokról olvashatok?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének, amik történeteket tartalmaznak, leírást a vallásról, tehát bemutatnák. Ősi vallásoktól a mai napig érdekelnének, görög, skandináv, római, egyiptomi, keresztény, zsidó, iszlám, de ha van ilyen, akár a sumér korból is, mindenhonnan :)
2013. aug. 25. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudnátok ajánlani olyan linket, ahol jó zenéket hallgathatok?


Kb. ilyen a kérdésed.

Ezt nem cikizésnek mondom.

De valamit csak úgy ismerhetsz meg, ha előbb elolvasod és utána jársz.

Különben csak valamilyen ember szubjektív véleményére támaszkodhatsz, melyek felületesek lehetnek vagy csak egy irányból mutatják be a vallást.


Gyakorlatilag egy mondatról 1 oldalt lehet írni.

Vagy mit szeretnél megtudni?


Mert ilyeneket én is tudok írni, hogy az egyiptomiak politeisták, mert azt Istent összetévesztették a természetben előforduló jelenségekkel. Az egyik felében semmi új nincs, a másik fele meg baromság.

2013. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ellen Gould White: A nagy küzdelem. Nagyon sok s érdekes dolgok leír a keresztény vallások alakulásáról. Én olvastam s ajánlom ;)
2013. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A címe a könyvnek:

az emberiség Isten keresése.

ebben az összes vallás benne van, a konfucionizmustól, a különböző zenekig. Ezt Jehova Tanúitól kérheted.vagy jw.org web oldalon olvashatsz utána.


Katy Weaver

2013. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vmarci1 ***** válasza:
Helmuth von Glasenapp könyvét tudom ajánlani neked, a címe: Az öt világvallás. Van persze egy csomó ismeretterjesztő jellegű képeskönyv is, de azok elég változó minőségűek sajnos.
2013. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!