Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a természeti...

Ti mit gondoltok a természeti vallásokról?

Figyelt kérdés

Én nem igazán vagyok otthon ebben a témában, de azt látom, hogy az ilyen vallású emberek nyugodtak, kiegyensúlyozottak, tudják értékelni az apróbb dolgokat is, és nem a tömeget követik, hanem a saját útjukat.

Ez a vallásuk miatt lehet, vagy éppen ilyen embereket fogtam ki?



2013. márc. 11. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A természeti vallások lényege a harmónia a természettel, ami nem a kizsákmányolásra épít. Sajnos ebből nem származik profit, ezért a hatalmak az "ember azért van, hogy uralkodjon a bolygón" vallásokat pénzelik, támogatják.


Ma viszont szerintem már ezek is eltorzultak, a sok ezos blabla hatására.

2013. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Tehát akkor ha valaki az egyik keresztény egyházat követi, aminek összességében 2 milliárd tagja van, tehát tömegnek számít, akkor nem is jó?


Hogy mit gondolok róla? Azt, hogy akiket ismerek keresztények, azok nyugodtak, kiegyensúlyozottak, mindegyikük tanult, okos, segítőkészek, emberszeretőek, csupa jó tulajdonsággal rendelkeznek, mert így döntöttek. Ez miatt nem érdekel egyik természeti vallás sem, én inkább Istent imádom, aki létrehozta a természetet és maradok ennél a birkanyájnál, mert ezt tartom helyesnek.

2013. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Elnézést a szóismétlésért.
2013. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mondtam, hogy egy keresztény nem lehet kiegyensúlyozott, stb.

Csak a természeti vallásokat követők közt minden ember ilyennek bizonyult. De ezzel még mindig nem azt mondom, hogy mindegyikük ilyen.

Nem kell személyes sértésnek venned a kérdést, nem támadtam a keresztény vagy akármilyen más vallást.

2013. márc. 11. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig itt megszokott. :)

Elnézést kérek.

2013. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:
21%

Én nem tapasztaltam semmi minőségi különbséget az úgynevezett természeti vallások követői és a többi földi halandó között. Elvégre nem tudunk kibújni a bőrünkből. Minden ember olyan amilyen.


Az eredeti kérdésre válaszolva: szerintem több szempontból is problémásak ezek a vallások.


Egyrészt a természet van magától, nem kell belőle vallást csinálni. A természet dolgait a természettudományok minden gyanús sallang és népmesei elem nélkül le tudják írni, és szerintem ez elég.


A környezetvédelem jó, de nem kell vallást csinálni belőle. A régiek nem azért nem szennyezték a környezet, mert nagyon zöldek voltak, és természetvallásuk volt, hanem mert nem voltak rá képesek. Amint képesek lettek rá, meg is tették.


A keresztényellenes propaganda, amit tradícióba és környezetvédelembe csomagolnak, aljasság.


Természetesen a tradíciókhoz, de néha a környezetvédelemhez is, vagyis a saját elveikhez is következetlenül állnak. Táptalaja a tévelygésnek és a szélhámosoknak, és a rosszindulatú hamisítóknak.


Ennyi jutott eszembe.

2013. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy ugyanojanok mint a kereszténység vagy hinduizmus , Azért a valástol elkel külőniteni amikor egy kreol vénaszony öszehord mindet. Attol hogy már évetredkóta templomba gyakorolt vallástol.
2013. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aTomm válasza:

"Paganism is wholesome because it faces the facts of life."


Aleister Crowley


"A pogányság egészséges, mert ez szembenéz az élet tényeivel."


Aleister Crowley


Ezzel én teljesen egyet értek.

2013. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!