Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti ezt hogyan értitek? Elmagya...

KZitus kérdése:

Ti ezt hogyan értitek? Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Róma 15: 1-6 "Mi azonban, akik erősek vagyunk, tartozunk hordozni azok gyengeségeit, akik nem erősek, és nem járhatunk a magunk kedvében. 2 Mindegyikünk a felebarátjának tegyen kedvére abban, ami jó annak épülésére. 3 Mert a Krisztus sem a maga kedvében járt, hanem, ahogy meg van írva: „Énrám hullottak azoknak gyalázásai, akik gyaláztak téged.” 4 Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen. 5 A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


A trágárok és viccelődők ne írjanak, kérem.


2013. aug. 28. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb azt jelenti ami le van írva.

1: Az erős segítse a gyengét, hogy az ne érezzen hátrányt.

2: Segíts másoknak abban ami a javukra válik (fejlődésüket szolgálja)

3: Krisztus sem a maga hasznát nézte hanem magára vállalta "bűneink".

4: Meríts kitartást és reményt a Bibliából (Írásokból, kinek mi)

5: Adja Isten, hogy úgy gondolkodjatok mint Jézus

6: ezen nincs mit.


Lényegében a Felebaráti szeretetről szól az egész, de gondolom ez leesett :)

2013. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia Zitus!


Nekem egy másik ige jutott erről eszembe: „Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből, hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén.” (1Pt 1,18–19) Krisztus megvásárolt bennünket magának az élete árán. Az Ő tulajdonai vagyunk. Neki tartozunk a hálánkkal és a szeretetünkkel. Azonban ezt a tartozásunkat csak azzal tudjuk törleszteni, ha szeretettel szolgálunk mindazoknak, akikkel összekapcsol bennünket (1Jn 4,20). A felebarát (görög plészion) szó jelentése: az az ember, aki mellettem áll (fizikai értelemben). Vagyis a felebarátunk az, akivel összetalálkozunk, akivel kapcsolatba kerülünk, függetlenül attól, hogy barátságos-e velünk, vagy szimpatikus-e számunkra. Isten iránti hálánk és szeretetünk csak akkor elfogadható és hiteles, ha azok számára gyümölcsözik, akikkel együtt élünk. Krisztus életünket átalakító hatalmát leginkább családtagjainknak és munkatársainknak kell tapasztalniuk, hiszen velük vagyunk együtt, velük töltjük időnk legnagyobb részét. Hatalmas ellentmondás az, ha barátságosak, udvariasak, türelmesek, áldozatkészek vagyunk azok iránt, akikkel ritkán találkozunk, és ridegek, türelmetlenek, kemények vagyunk azokkal, akikkel nap mint nap együtt vagyunk.


Az erős (görög dünatosz) illetve erőtlen (görög adünatosz) kifejezést egy betű különbözteti meg a görögben. Erős az az ember, akinek hatalmában áll, vagyis képes valamit megtenni, erőtlen az, aki nem képes ugyanerre. A felebarát szolgálatának, erősítésének lehetősége mindenki előtt nyitva áll, hiszen nincs olyan, hogy valaki minden tekintetben, az élete minden kérdésében erős, de olyan sincs, hogy valaki minden vonatkozásban erőtlen. Ha valaki egy bizonyos élethelyzetben rendelkezik erővel, képességgel, lehetőséggel, akkor tartozik ezzel az erejével, képességével annak, aki rászoruló (lásd Jakab 4,17).


Az igazi kérdés az, hogy készek vagyunk-e a körülöttünk élők szolgálatába állítani az életünket? Észrevesszük-e, amikor segíthetnénk, érzékeljük-e a környezetünkben élők testi-lelki szükségleteit? Az 5. versben szereplő "gondolkodásmód" (Károliban: indulat) (görög froneó) szó jelentése: céltudatosan törekszik valamire, gondolatát irányítja valamire. Az tehát az apostol kívánsága, hogy az egymáshoz való viszonyulásunkban céltudatosak legyünk, semmi ne tudjon kizökkenteni bennünket az egymás iránti szeretetből. Krisztust semmi nem téríthette el attól, hogy az ember megmentéséért küzdjön. Miközben Isten dicsőségére él, minden cselekedetével az üdvösségünket szolgálja. Arra hív bennünket, hogy azonosuljunk céljaival, csatlakozzunk hozzá az elveszettekért folytatott küzdelmében.


Üdv. Péter

2013. aug. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat
2013. aug. 31. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!