Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha római katolikus vagyok,...

Ha római katolikus vagyok, tényleg nem konfirmálhatok?

Figyelt kérdés

A szüleim római katolikusok és engem is annak kereszteltek, én is az vagyok, jártam templomba is sokat, de most egy kis ideje megtetszett a református vallás (azért is, mert olyan vallású iskolába járok) és most hirdették a református istentiszteleten, hogy lesz úrvacsora jövő héten.

Utánaérdeklődtem a lelkésznél, hogy úrvacsorázhatok-e, és ő azt mondta, hogy ha konfirmáltam, utána igen. De mivel római katolikusnak vagyok keresztelve, úgy hallottam, hogy nem konfirmálhatok.

Ez igaz? És nem lenne rá esetleg valami mód, hogy megtegyem? Nagyon szeretném!

13 éves vagyok.


2013. szept. 1. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

ha római katolikus vagy, akkor elsőáldozhatsz és bérmálkodhatsz. Én úgy tudom hogy konfirmálás csak evangélikusoknál van, reformátusoknál nem... de nem vagyok benne biztos. az én anyukám evangélikus, ő konfirmált, én római katolikus vagyok, én elsőáldoztam meg bérmálkoztam.

Elvileg lehet vallást váltani, de fogalmam sincs hogy hogyan.

2013. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Beszélj a lelkésszel, hogy szeretnél kofimrálni, és elmondja a rendjét-módjál...
2013. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A keresztség ugyanaz, úgyhogy elfogadja a katolikus keresztséget a református egyház (és fordítva is). Beszélj a lelkésszel, hogy református szeretnél lenni, és szeretnél konfirmálni. Elkezdesz majd egy előkészítő tanfolyam-félére járni, majd egy vagy 2 év múlva konfirmálhatsz. Onnantól kezdve református vagy, felvéve a ref. egyházba.
2013. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. válaszoló jól írta. A keresztséget elfogadja a ref. egyház is. A konfirmálás hasonló, mint a katolikusoknál a bérmálás: az a lényege, hogy most már egy önálló döntéssel dönt az ember Isten mellett és az adott egyház teljes jogú felnőtt tagja lesz.
2013. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!