Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus vagyok,...

Római katolikus vagyok, tilos-e edzőteremben eddzenem vasárnap? Előfordult már sokszor, de most döbbentem rá igazán, hogy az is munkának számíthat. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Római katolikus vagyok, tilos-e edzőteremben eddzenem vasárnap?"


Nem tilos. Szombaton sem...


"Előfordult már sokszor, de most döbbentem rá igazán, hogy az is munkának számíthat"


Gyakorlatilag bármire rá lehet fogni, hogy munka. Nézőpont kérdése....

Inkább gondolkodj el azon, hogy miért lett kiemelve a szombat vagy a vasárnap. Mi célból?

Itt szeretném még megjegyezni, hogy a "szeretet, igazság, becsület, az élő igaz Isten" stb. fontosabb mindennél.

Tehát aki tudatosan ellöki magától azt az embert, akinek valós segítségre lenne szüksége, a törvényre vagy bármi másra hivatkozva (kivéve ha nem tud neki segíteni), az illető sokkal nagyobb bűnt követ el...


Neked a sport kikapcsolódás.

A testedre és egészségedre is odafigyelsz. Nincs ezzel semmi gond.

Ez nem azt jelenti, hogy lenézed a másikat, felsőbbrendű akarsz lenni vagy nem foglalkozol Istennel és nem fontos neked.


Vajon akik elítélnek téged, jobbak nálad?


"Hogy van ez?"

http://www.youtube.com/watch?v=uCdEuMk7C9E

2013. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


itt olvasd el a 2, és a 3. hozzászólást!


Óriási különbség van az Isten fiainak szabadsága, és egy vallás törvénykezései, emberek vallási erőszakja között!


Itt a szombat (nálad vasárnap) törvénye, és az Isten által szabadságra, de szabadságon belül is, a szívből való törvény betartás, szentség, Istennek tetsző életmód közt írtam le a szembenállást. De ez más törvényekre is vonatkozik. Amit nem kívülről kell megtartani, nem külső nyomásra...


Remélem érteni fogod a lényeget, és nem érted félre, és felszabadulásra, örömre, megnyugvásodra fog szolgálni.

2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2013. júl. 28. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért,kitől félsz,ki szólna meg érte? emlékezz Jézus,hogy viszonyult a szombat kérdéséhez.Ő valóban az atyával volt,és tudta,hogy ebben a kérdésben kinek a véleménye számít.
2013. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy kikapcsolódás-e Számodra. Ha munkának érzed, számítod, akkor munka. Ha a hétköznapi életből kicsit kiemel, lazítasz agyilag, akkor nem munka. Egy szellemi munkát végző ember pl. nyugodtan nyírhat füvet vasárnap, ha az kikapcsolja; ill. egy fizikai munkás olvashat szabadidejében olyasmit, amivel más munka szintjén foglalkozik, hisz őt kikapcsolja...
2013. júl. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!