Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus felszentelt...

Római katolikus felszentelt papból hogyan lehet protestáns, és fordítva? Hallottam róla, hogy még mindig lehetséges az ájtárás, de hogyan?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Hogy a fenébe lehetne?

Teljesen más dolgokat vallanak.

2013. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak újra kell tanulnia a szokásokat, ceremóniákat, meg pár tant...
2013. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen konkrét megtörtént szituációról még nem hallottam. Mondjuk úgy lehet egy extrémebb esetben, hogy valamilyen oknál fogva a Katolikus Egyház felmenti a személyt a papi szolgálat alól (pl.: ha megszegi az egyházfegyelmet). De nem tudom, hogy mennyire lehetséges, hogy teljesen utána áttérjen, ugyanis amennyire én tudom a történelmi egyházak esetében, a protestánsoknál teljesen a gyülekezet tagja a konfirmálással lesz valaki. No most, nem biztos, hogy engedik a konfirmációt annál, aki már megbérmálkozott katolikus (ahhoz hogy pap legyen ugyanis muszáj, hogy megbérmált legyen). Azért gondolom így, mert a konfirmáció és a bérmálkozás is azt jelenti, hogy onnantól kezdve teljesen az adott felekezet tagja lesz valaki és ezt szerintem tiszteletben tartják a felekezetek. Az esetet bonyolítja, hogy a papszentelés a Katolikus Egyházban egy szentség, ami egy eltörölhetetlen jel, hitünk szerint. Egy felszentelt pap örökre az marad, bármit csinál. Az Egyház annyit tud tenni, hogy felmenti őt a papi szolgálatok alól (pl. nem misézhet), illetve kvázi kiközösíti.
2013. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Katolikus lapból meg lehet régi pap de fordítva.....ööö ....a katolikus vallás bonyolultabb.

És ugye a református papok nem szuzek tehát eleve úgy mennének a katolikus teoligiára hogy a cölibátus megszegtek mert ...értitek...🤗🤗😄.

2021. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Református papi eleve úgy kerülnének oda hogy már van gyerekük tehát nem szuzek. Az első dolguk lenne meggyónni a büneinket mert ha katolikus papnak mész és van gyereked, úgy mész oda akkor is meg kell gyonni és a püspök vagy elnéző a ferlelepest vagy nem de a családdal teljesen meg kell számítani a kapcsolatot.

Katolikus pap ok lehet református mert nálunk Egyszerűek és Nagyszerűek a dolgok, állna, ullne,imádkoznak meg prédikálna. Nem kéne se a szobrokhoz imádkozni se keresztet vetni meg urvacsora se volna mindig. És kipróbálhatnak a szexet.

2021. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!