Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam nemrég, hogy a...

Hallottam nemrég, hogy a katolikus papoknak csak a házasság tilos, a szeretkezés nem (azaz lehetnek gyerekeik). Ez hogy lehetséges, nem értem?

Figyelt kérdés
Református vagyok, de ezen abszolút kiakadtam :))

2013. aug. 17. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Mesterséges megtermékenyítés.
2013. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
tényleg van ilyen, törvényesen, úgy, hogy nem vetik el bűnösnek? Egyáltalán milyen okokból van ez a kikötés a katolikus papokra?
2013. aug. 17. 17:52
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

A katolikus egyházban a cölibátus végleges bevezetése II. Inocent pápa nevéhez fűződik. A papi nőtlenség komoly gazdasági és politikai előnyöket hordozott a középkori társadalom bizonyos csoportjai számára. Megakadályozta az egyházi birtokok szétaprózódását, mérsékelte a kléruson belüli hatalmi harcokat, biztosította a papok lojalitását és engedelmességét. Mint tudjuk a feudalizmus a földbirtok rendszerre épül, ami egyben a társadalom gazdasági alapját képezi. Ha egy családon belül több gyerek örökölt, a gyermekek számának megfelelően darabolódott a családi birtok.


A papok megélhetését úgyszintén biztosító egyházi birtokok használati jogát a papok gyermekei örökölték. Az öröklött birtokok a nem papi pályára tért utódok által fokozatosan elvilágiasodtak, kikerültek a klérus fennhatósága alól. Márpedig a katolikus egyház birtokait növelni, nem elkótyavetyélni akarta. Ennek egyetlen módja az volt, ha a papok házasságát megtiltják, így biztosítandó, hogy Isten szolgálóinak ne legyenek örökösei.


A papi cölibátus intézménye a középkorban nem egyedülálló jelenség. Az egyszerű emberektől a nemesekig mindenki igyekezett az „öröklők“ számát behatárolni, hogy a családi birtokok ne aprózódjanak el. Minél nagyobb volt a család, annál több fiúgyermeket küldtek papi pályára, a lányokat pedig kolostorba. A családi gondokkal nem bajlódó, anyagi problémákkal nem küszködő, szentéletű rokonok pedig nagy segítséget jelentettek családjaiknak.

2013. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes információkat, bár csak nem értem, hogy akkor elfogadottak-e manapság a papoknak, kántoroknak a házasságon kívül született gyerekeik? S akkor, ha jól értem, ennek a dolognak egyáltalán nincsenek hittel kapcsolatos okai?
2013. aug. 17. 18:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez kizárt, mert a Biblia egyértelműen tiltja a házasságon kívüli szexet, márpedig ez ezt eredményezné. Ha ezt tanítja valóban az egyház, az eretnekség.
2013. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Aki pedig a házasságon kívül született vagy a nem megkeresztelt embert kárhoztatja, Isten ellen is cselekszik.
2013. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező


Csatlakozom a hármas válaszolóhoz.

Sajnos ezt a hitehagyott egyház találta ki, a Teremtő, és Jézus, és a Szent írás sem tanítja, azt hogy egy embernek nőtlenséget kell fogadnia, mert a hittel kapcsolatosan akar élni.


ahogy a hármas válaszoló, nagyon jól írta, politikai, és kereskedelmi anyagi vonzatok miatt vezették ezt be, s ezzel is jól látható, hogy mennyire eltértek a valódi kereszténységtől, hiszen egy keresztény nem lehet része a világnak.


A paráznaság pedig bűn házasságon kívül, ezért halál a büntetés,

Így Isten nevében ezek az emberek sokszoros bűnnel terheltek, példamutatásuk egyenlő a nullával, ezt nem lehet Krisztus követésére méltónak nevezni, de még is Isten nevében szólnak Szerintük. Nem értem hogyan támogathatna Isten ilyet.....


Katy Weaver

2013. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2013. aug. 17. 21:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia és a katolikus egyház tanítása mindenkinek tiltja a házasságon kívüli szexet. Úgyhogy ne aggódj!
2013. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szeretkezhetnek cölibátusban élő papok senkivel, ahogy házastársak sem csalhatnák meg a házastársukat. Az, hogy ez egyeseknél mégis megtörténik, emberi gyarlóság. Ha az illető pap komoly megbánást mutat, nem vonják el papi teendőitől. Ha ismét elbukik, már szigorúbban vizsgálják a dolgot. Ha nem tud róla senki, akkor "mázlija" van evilági szempontból, de nem szívesen állnék a helyében Isten elé...
2013. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!