Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ennyi fundi van...

Tényleg ennyi fundi van hazánkban, vagy csak erre az oldalra jellemző?

Figyelt kérdés

Hogy kalapácsos ember szavaival éljek: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

"Mielőtt ezt a fórumot elkezdtem látogatni, azt hittem, hogy a hívő emberek többsége már legalább 50 éve túl van az evolúció, az ősrobbanás és a Bibliával nem kompatibilis tudományos eredmények tagadásán."


Pontosan így voltam vele én is, de aztán tudomásul vettem, hogy még mindig léteznek fundamentalista, a Bibliát szó szerint értelmező emberek, akik olyan tényeket tagadnak, mint az evolúció.


Tényleg ennyire nagy a tudatlanság országunkban, vagy csak ezen az oldalon éli ki magát az összes ilyen ember?



2013. szept. 2. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fundamentalista az összes hitét komolyan vevő Jehova tanúja, adventista, baptista, hit gyülekezetes, összes pünkösdi mozgalmas, golgotás, és még sorolhatnám a kisebb felekezeteket, összesen mintegy 200-250 ezer embert tesznek ki hazánkban.
2013. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez fordítva is igaz, amíg nem jártam ide, azt hittem, hogy a materialista emberek toleránsak, intelligensek, és műveltek.

Az az igazság, hogy aki a vallás, vagy valláskritika katgóriákba írogat, az általában már nagyon ideologikus híve valamelyik oldalnak. Szóval pont azok járnak ide, akik már teljesen alkalmatlanok a párbeszédre.

2013. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szeressük egymást ***** válasza:
23%
Az evolúció csak egy okoskodó mese. :-) Remélem nem bántottalak meg, csak az elméletről ez a véleményem.
2013. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem arról van szó, hogy a militáns hívők és a militáns ateisták már sok évvel ezelőtt elüldözték innen a nyitott, toleráns hívőket, agnosztikusokat, hitüket kereső embereket.
2013. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Az evolúcióra semmi bizonyíték, bárhogy kapálózik itt pár hívője, az Istenhívőknek még nagyon el kéne azon gondolkodni, hogy ha ők azt állítják, hogy valóban megtörtént a véletlenen alapuló fejlődés, akkor Isten szavát mikor kell betartani? Hisz ha már a teremtésnél hazudik, akkor a többinek sincs értelme.
2013. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak akkor baj, ha nincs Isten.


Ha viszont van, akkor meg fog dicsérni minket, mert inkább Neki hittünk, mint a hitetlen (bármennyire is tudós) embereknek.


Vagyis mi nem tudatlanságból tagadjuk a "Bibliával nem kompatibilis tudományos eredményeket" (bár megj. sztem ezekből jóval kevesebb van, mint sokan gondolják, akár hívő, akár nem-hívő körökben), hanem reménységből.


Ezt a gondolatmenetet akkor is meg kell értened, ha személyesen nem hiszed, hogy Isten létezik, és megjutalmazza azokat, akik Őt keresik. Lehet, hogy nem tetszik neked, hogy ennyire gyermeteg reménységgel vagyunk egy általad nem tapasztalt Isten felé, de nagyon félreérted a dolgot, ha tudatlanságnak hiszed.

Csak azzal a tudással tudatlanság, amellyel te rendelkezel. Azzal a tudással (ismerettel), amivel mi rendelkezünk, a te tudásod a tudatlanság.

2013. szept. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

" Pontosan így voltam vele én is, de aztán tudomásul

vettem, hogy még mindig léteznek fundamentalista, a

Bibliát szó szerint értelmező emberek, akik olyan

tényeket tagadnak, mint az evolúció."


Csak az a gond, hogy itt rögtön ravaszul össze van két dolog mosva, ugyanis más az evolúció és más az evolúció elmélete.


Az élővilág megfigyelhető változásait senki sem foga tagadni, hiszen tény, hogy például a természetes szelekció az élővilágban egy működő folyamat, az viszont már közel sem tény, hogy az összes élőlélény evolúciós fejlődés által jött létre.

2013. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
*fogja
2013. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Makoscsiga ***** válasza:

Nem hinném, hogy sok "fundi"lenne Magyarországon (vagy legalábbis nem több, mint máshol) és szerintem ez az oldal sem különösebben dúsított. Inkább arról lehet szó, hogy van néhány idióta, aki állandóan itt b@ssza a rezet, és minden kérdést eláraszt a hülyeségeivel.


A kérdésben felvetett ellentmondás pedig nem létezik. Az, hogy a vallásos emberek többsége túl van az evolúció, ősrobbanás tagadásán, pontosan azt jelenti, hogy a TÖBBSÉG, nem az egész!!! Nem értem miért kell itt nemzethalált vizionálni... hülyék mindigis voltak és lesznek is. Ez az oldal pedig, mint minden hasonló oldal, nem tesz mást, mint lehetőséget biztosít a hülyéknek hülyeségük terjesztésére.

2013. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon tényleg sok fundi van de a többségnek olyan szar élete van amilyet megérdemel.
2013. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!