Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A többi világvallásra (iszlám,...

A többi világvallásra (iszlám, buddhista, hindu, stb. ) is jellemző ez a széttagoltság, mint a kereszténységre?

Figyelt kérdés
Hogy ennyi irányzat legyen? (Pl. katolikus, református, evangélikus, baptista, karizmatikus, adventista, stb.)
2013. júl. 9. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlámnak rengeteg irányzata van. A többit nem tudom.
2013. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a buddhizmusnak is több fajtája van, pl.: zen buddhizmus, lámaizmus stb.
2013. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Egyismerősöm elutazott Izraelbe, Jeruzsálembe.

Mivel jól ismerem az izraeliták történetét a bibliai időkben, kértem, figyelje meg, hogyan gyakorolják ma ott a zsidó vallást.

Meglepődtem, amikor elmondta, hogy többfelé van szakadva a zsidóság, mint a kereszténység.

Szinte minden második utcában van egy zsinagóga, és azért annyi sok, mert szektákra, csoportokra vannak szakadva, és mindegyik a maga módján gyakorolja a vallását.

Ez meglepő volt számomra.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hinduizmus talán a legtöbb felé szakadt vallás, és az egyes irányzatok között talán itt a legnagyobb a különbség.
2013. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Hinduizmus nincs semerre szakadva, mert ez nem egyszerű vallás hanem egy egész vallásrendszer, amit a hitnek és a megismerésnek rengeteg fajtáját és szintjét elismeri, és elfogadja. Ami ezeket összekapcsolja, az az Örök Világrend elve.
2013. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!