Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak az a táltos, aki eggyel...

Csak az a táltos, aki eggyel több csonttal születik?

Figyelt kérdés
Tehát elvileg aki foggal, vagy eggyel több csonttal születik az táltos. Nos, én nem születtem foggal, de viszont később eggyel több tejfogam nőtt, és a fogváltáskor is megmaradt a plusz fogam. Akkor én is táltos vagyok?

2013. szept. 4. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem úgy születtél, később alakult ki. Tehát nem vagy az.
2013. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Az paripa.
2013. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem.Ezek a képességek a lélek sajátosságai,nem külső fizikai jegyektől függenek.
2013. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Oké, de régen úgy tartották, hogy akinek több csontja van, az táltos. Tehát végül is nekem is van, bár nem vele születtem...

2013. szept. 4. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

"Oké, de régen úgy tartották, hogy akinek több csontja van, az táltos. Tehát végül is nekem is van, bár nem vele születtem..."


Lehet,hogy így tartották,de ez nem szentírás,sőt inkább egyfajta babonasághoz áll közel.Az ún.különleges képességeknek nem az a lényege,hogy a tulajdonosa külső jegyekkel villogjon mások előtt.Pl.Jézus sem volt fizikailag különleges ember a Bibliai leírások szerint.

2013. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :D
2013. szept. 4. 20:23
 7/12 Ozmium42 ***** válasza:
88%
Az akkori hit úgy vélekedett, hogy minden csontnak van valami funkciója az emberi szervezetben, és akinek több csontja van, annak nyilván valamilyen többlet képesség is van a birtokában. Tehát e szerint, ha több fogad van, függetlenül attól, hogy miért és mióta, táltosnak számítasz. Más források más feltételeket is támasztanak, például egy bizonyos táltos betegséget is, amiről nem tudom, mit jelent.
2013. szept. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
92%
Nem elég a fölös csont, be is kell avattatni. Na nem úgy mint a pénzért avató reikis és egyébb szélhámosok. Hanem táltos módra. Révülve rejtve, álomúton átváltozva, állatképében állattáltossal küzdve széttépetve és összeillesztve feltámasztva. És csak ezután leszel az aki vagy. Persze képességek is kellenek, nem elég betépni valami cuctól és hülyéket álmodni ☻.
2013. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves utolsó tudom, csak a régiek hite is érdekelt.
2013. szept. 6. 17:51
 10/12 anonim válasza:
100%

Ma már számos nagyszerű könyv jelent meg ebben a témában. Kezdőknek pl. ajánlom Pier Vitebsky könyvét (A sámán), nagyon szép és olvasmányos, rengeteg fotóval.


Itt van még Hoppál Mihály: Sámánok Eurázsiában c. könyve, ez is nagyon szép, de nekem rossz, mert hatalmas, nehezen forgatható. Ám ennek van egy régebbi változata, az viszont kis méretű és az is tele képekkel: Sámánok (lelkek és jelképek).


Az alapmű, amit soha nem tudok kihagyni, én pl. ezzel kezdtem, de nagyon száraz könyv, ám annál nagyobb remekmű, a jelenlegi értekezések mind-mind visszautalnak rá, hatalmas munka gyümölcse: Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága (1967!)


Szóval ha érdekel, ezekből sokat tanulhatsz. Persze vannak más művek is, de nekem ezek a kedvenceim.

2013. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!