Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hány éves a Föld?

Szerintetek hány éves a Föld?

Figyelt kérdés
Kedves keresztények, ti mit gondoltok? A biblia által leírt, megközelítőleg 6000 éves Földet vagy a tudományosan bizonyított, kb. 4,5 milliárd éves kor tartjátok helyesnek? Miért?
2013. szept. 6. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

A Biblia még mindig nem a tudományról szól, hanem arról, hogy hogyan éljünk... Az akkori embereknek íródott úgy, hogy azok megértsék, és felfogják...


Hogy hány éves a Föld, azt nem tudom, mivel nem voltam ott amikor keletkezett :)

2013. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%

Vallás és hit szemszögéből nem igazán érdekel, hogy hány éves.

Egyébként meg minden érdekel. Szóval szeretném tudni az igazat.

A tudományosan bizonyított nekem elég meggyőző.

A másik sem sokkal jobb.


Nehéz eldönteni, hogy melyik a meggyőzőbb.

Több oldalról lehet megközelíteni a témát.

A tudományos mögött ott vannak a tudósok és a kutatások eredményei. A kérdés, hogy nem tévednek-e, nem a sátán gyermekei-e?

A 6000 éves föld csak a Bibliából logikázható ki.

Semmi alapja nincs. Hit kérdése.

Persze itt is vannak tudósok, akik azt mondják, hogy ezt-azt mértek. De mi van, ha ők hazudnak és ők maguk a sátán szolgái?


Senkiben sem lehet bízni, 200 éve létezünk. :P

Na jó, én valamivel azért több.

2013. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
A személyes véleményem az, hogy inkább hiszek a tudománynak, mint egy nagyon unatkozó pasasnak, aki képes volt kiszámolni a bibliai szereplők életkorából a Föld korát.Egyébként régen mit sem tudtak a kormeghatározásról, esélytelenül indulnak.A másik pedig az, hogy nehogy már ugyanaz a kereszténység mondja meg a Föld korát, mint amelyik szentül hitte, hogy a világegyetem középpontja a Föld, és emiatt rengeteg kiváló elmét máglyán égetett el.
2013. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 yuda ***** válasza:
88%

Kedves kérdező! :D

Felhívom igen becses figyelmed a biblia egy rendkívül fontos tényére, mégpedig hogy még hozzávetőlegesen sem közli a föld korát.

A teremtésről, az élet létrejöttéről ír a biblia és azt teszi mintegy 6000 évre.

A föld korához csak annyit ír, hogy KEZDETBEN teremtette Isten az eget és a földet. Ezzel kezdődik az írás....

A KEZDETBEN szó vajon mit jelenthet? Na ez az, amit mi kedves keresztények sem tudunk. Könnyen meglehet, hogy 4,5 milliárd éves.

Remélem nem gondoltad komolyan, hogy ennyire egyszerű lesz a biblián fogást találnod?! :D

2013. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kedves yuda, a teremtésről ír, viszont vannak annál sokkal régebbi leleteink emberi őseinkről (lásd Homo Erectus, több mint 1 millió éves) illetve őskori fosszíliák pl. dinoszauruszokról.
2013. szept. 6. 23:40
 6/22 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem a kormeghatározás téved, és kb. 6000 éves a teremtett világ.
2013. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 yuda ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!

Feltételezem soha nem foglalkoztál tudományos szinten ezekkel a fossziliákkal, emberi maradványokkal, kormeghatározásokkal..stb.

Én sem.

Legtöbb ember, aki él a világon....és ezt a számot bátran megtippelem: -mondjuk a valaha élt emberek több, mint 99%-ának, hogy nem foglalkoztunk tudományosan elmélyedve ezekkel a leletekkel, sem bele nem látunk, hogy határoztak meg korokat.

Eddig talán még egyetértesz?!


Most jön a csavar. :D

Az a probléma a kérdéseddel, és sok más -nevezzük laikusnak- hasonló kérdéssel, hogy attól, hogy suliban mit tanítottak, esetleg elolvastál valami könyvet erről, de ezek közvetett dolgok.

Te személyesen és az említett valaha élt emberek 99%-ának valójában semmi belelátása nincs ezekbe. Mondjuk ki miről van szó. Leírom nagybetűkkel és bocsásd meg, de ez fontos. Amit ti csináltok, az HIT.

Semmi több. Hisztek bizonyos embereknek. Hisztek annak, ha valamire valaki azt mondja, hogy tudományos, közben pedig nem az. Az emberi faj mintegy 6000 éves és aki olyan tudományos vizsgálatokat mutat ki, hogy ennél több,-finoman szólva is valótlanság. :)


Nem több a te érved sem, mint hit. Semmi több. Hit. Hiszel ebben, mert akarsz hinni. Gondolom igazából fogalmad sincs, milyen ingatag lábakon állnak ezek az úgynevezett tudományos tények és kormeghatározások. Folyton javítgatják, mert itt is kilóg a lóláb, ott is. Nagyon képlékeny és ingoványos talaj.


Mondok egy nagyon érdekeset. Vagy hiszed, vagy nem. :D

Tudod kik bizonygatják legnagyobb válszélességgel ezeknek a leleteknek a bizonyosságát?

Elárulom. Ti. :D

Azok, akik ezzel foglalkoznak, tisztában vannak vele, hogy ezek csak kisérletek, folyton változnak, ..jön egy új technológia és az egész mást bizonyít és így tovább. Ők, akik valóban közvetlenül foglalkoznak vele, egyáltalán nem olyan biztosak, mint az a néhány szenzációvadász könyv, vagy hírkacsa, vagy ti. :D


Persze mondhatod, mert vagy olyan intelligens, hogy az enyém is hit és igazad van. Valóban én ebben hiszek, te abban és szerintem itt álljunk is le.

Semmivel nem több a te hited az enyémnél. Én a bibliában leírtakban hiszek, te pedig valójában kétes hitelességű dolgokban, csupán azért, mert ráaggadták a tudományos nevet.

Elárulom és nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy hamarosan rá fognak jönni, hogy az emberi maradványok nem lehetnek több 6000 évesnél. Ebben biztos vagyok.


A föld kora más kérdés. Ott nem írta a biblia, hogy első napon teremtette Isten, hanem az van írva, hogy "kezdetben". Lássuk be Isten bölcs volt etéren és nem akarta, hogy valaki öszekeverje az első napot a kezdetben szóval. Megtehette volna nagyon egyszerűen, hogy azt írják hozzá, hogy első napon teremtette Isten a földet, de nem így van. Legkorábbi, ős ószövetségi írásokban is az a szó szerepel, hogy "kezdetben".

Dinoszauruszokról nem ír a a iblia, viszont azt a kérdést nyitva hagyja, hogy volt az ember=Ádámi faj előtt élet a földön. Erre valamiért rájött Isten ítélete...és ennél a pontnál kezdődik a biblia. A föld kietlen és puszta volt......-hozzáfűzöm, azért, mert ez már a pusztítás nyoma és ennél többet nem igazán tudunk mi történt, kik éltek és miért lettek elpusztítva.


Lényeg, hogy az én hitem szerint Isten újból megítéli a világot, te hited pedig a folyton változó tudomány.

Szeretném, ha te is inkább a jó oldalra állnál...

Ez a biztos és nyerő oldal. :)

2013. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

És akkor mivel magyarázod az előemberek maradványait, a dinoszauruszokat?

A tudományban szerintem pont az a jó, hogy mindig változik. Éppen ettől lesz jobb mint bármelyik vallás. Folyamatosan pontosítják az eredményeket, ahogy a technológia fejlődik és pontosabb méréseket tesz lehetővé.

És miért éppen a bibliában és a keresztény istenben hiszel, miért nem a koránban vagy a repülő spagettiszörnyben? Honnan tudod hogy a tiéd a "jó oldal"?

Illetve miért tartod a bibliát hiteles forrásnak?

"Szeretném, ha te is inkább a jó oldalra állnál...

Ez a biztos és nyerő oldal. :)"


Miért jobb, és miért olyan biztosan nyerő?

2013. szept. 7. 09:36
 9/22 anonim ***** válasza:

"A föld kora más kérdés. Ott nem írta a biblia, hogy első napon teremtette Isten, hanem az van írva, hogy "kezdetben"."


Tízparancsolat:

"Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van"

IIMóz 20;11

2013. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok teológus, csak egy emberke. Ennek fényében elépzelhető, hogy az én elképzeléseim meg sem közelíti a valóságot. Pontosabban a Biblia valóságát (ami valakinek egybeesik a világunkkal, van akinek nem).


Szóval a biblia tele van hasonlatokkal, jelképes történetekkel, stb.

Miért ne lehetne éppen a Teremtés 6 napja egy jelképes szám?

Azt jelzi, hogy a teremtés 6 lépésben következett be!

Ez, valahol megfelel az evolúciós elméletnek is.

-Robbantok egy bolygót

-napot, holdat

-megteremtem az élethez szükséges feltételeket

-növényeket hozok létre

-állatokat hozok létre

-és végül embert hozok létre


Ez most hat lépés volt (lehet hogy nem megfelelő sorrend és nem megfelelő lépések, ezt nézd el és tedd a helyére úgy ahogy valójában történt, csak a szemléltetés miatt írom), Ez lehet hatmilliárd év, de az érthetőség és az egyszerűség miatt úgy adom elő, hogy hat nap volt...


Szervusz barátom! Ezer éve nem láttalak...

Vajon mikor találkoztak utoljára?

2013. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!