Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mikortól...

A Biblia szerint mikortól felelős az ember a tetteiért? Hány éves korától?

Figyelt kérdés

Lássunk egy példát:


A tanítás szerint a szex házasságon belül támogatott.

Ha összeházasodom egy 2 éves kicsivel, aki benne van a dologban, akkor szeretkezhetünk egymással?


Csak erre a kérdésre koncentráljatok, kérlek!

Nem vagyok pedofil, nem tervezek ilyesmit, csak érdekel. Hol tiltja a Biblia?


(Tegyük fel, hogy az állam elfogadja.)



2013. aug. 10. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Tudtommal sehol sem tiltja. A végtelenül bölcs mindenható erre éppen nem gondolt :)
2013. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Ritka jó kérdés. A választ még nem tudom, de azt igen, hogy Jézus kifejezetten tiltotta a gyerekekkel való fajtalankodást, tehát kell legyen valahol egy határ.

Az biztos, hogy a különböző korú gyermekek másképp vannak írva az eredeti nyelvben és a házasságnál pedig nőt és férfit ír. Biztos vagyok benne, hogy az Úr erre is gondolt.

2013. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Hát ez a kérdés már ne haragudj, de igen nagy butaságra vall.

egy két éves gyerek még nem döntés képes.

akkor döntés képes valaki, ha már érti és meg is tudja magyarázni, hogy mit miért szeretne megtenni, vagy miért tesz valamit, és a meggyőződésének hangot tud adni.

egyébként egy gyermek 14-16. éves koráig bár már tud némely kérdésben helyesen döntést hozni, de még szereznie kell tapasztalatokat.


Katy Weaver

2013. aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Talán még annyit, hogy az az állam, aki ilyet támogat, az nem normális, és nem is emberi.


Katy Weaver

2013. aug. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

A Biblia nem ír konkrét életkort, attól kezdve felelős valaki a tetteiért ha tudatában van a tényeknek, hogy tudja mit lenne helyes tenni, mit szabad és mit nem.

2013. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Azért te elég abberált vagy,hogy ilyen kérdést feltegyél ugye!?

Épp elméjű embernek-embereknek ilyen meg sem fordul a fejében.

Ilyen hülyeségeket nem tudom,hogy honnan szednek össze az emberek?

2013. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Én nem hiszem, hogy aberált a kérdező, csak felmerült benne egy kérdés, amire kötelező tudni a biblikus választ, mert ki tudja mikor lesz rá szükség, hisz akkor egy valódi aberált bármikor hivatkozhat erre.

Látszik, hogy az Őrtoronyban nincs erre vonatkozó passzus, mert a jehovások most csak bekárogtak. Vajon miért is nincs? Ja persze, mert ezeknél elég sok pedofil botrány volt, azt saját fészekbe nem sz.rnak.

2013. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A Biblia szerint mikortól felelős az ember a tetteiért? " - Mindig. Csak ha tudatlanságból vétkezik, kisebb a büntetés: Lk 12,48

"Hány éves korától?" Nincs konkrét életkorban megszabva, mert lásd fentebb! Amúgy: Jónás 4,11 és Jn 9,23

"Ha összeházasodom egy 2 éves kicsivel" - Nem szokás Bibliában 2 évesekkel házasodni !, hanem csak serdülés után: lásd Támár esetét Teremtés könyvének 38. fejezetében.

2013. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerbusztok!

A Tisztelt kérdező filozófiai tartalommal töltötte fel a kérdést,szégyelljétek magatok!Kifejezte,hogy nem áll szándékában,Ő a Bibliát kérdezte.Biztos nem arra lenne kíváncsi,hosy kit dughat meg,erre nem godoltatok?SŐt,nem is ezt a honlapot kereste volna fel,hogy Ti fogadjátok el az "abberációit"

2013. aug. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 2 éves,szerintem még nincs tudatában tettei következményeivel,ezért te lennél a felelős,ha ilyenbe vonnád bele. A Bibliában nincs kor meghatározva, de valószínű ha még nem tudja minek mi lesz a következménye,a szülei felelnek érte. Nekik kell megtanítaniuk. Ha már nagyobb lesz, már neki kell vállalnia tettei következményeit. Akkor már nem kenheti senkire!
2013. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!