Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anya nem enged megkeresztelkedni?

Anya nem enged megkeresztelkedni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek és mindig kilógtam a sorból, egyedül én nem vagyok megkeresztelve, nem tudom mit kell csinálni a templomban, amikor pl. misére mentünk egy barátnőmékkel, meg esküvőn, stb.

Nem ez a fő indok az elhatározásra, leginkább az, hogy ennek ellenére kis koromtól kezdve hiszek Istenben és már egy jó ideje esténként is imádkozok, mondjuk a saját szavaimmal, nem tudom ez így milyen, de csak így tudok... Eddig a Miatyánkot sem tudtam, innen-onnan szedtem össze. De semmi imádságot nem tudok ezen kívül.

Úgy tudom, így felnőtt koromban nem lehet majd templomi esküvőm sem, márpedig én nagyon szeretnék.

Nos a kérdés, hogy ő ennek az egésznek ellene van, szerinte úgy is lehet hívő valaki, ha nincs megkeresztelve (ő és apa is katolikusak, meg az egész tágabb családi köröm). Ha esetleg meg is engedné, erősen utalt rá, hogy inkább református pappal történjen, mert a katolikusok nagyon szűk látókörűek, meg a mise is bonyolult (nem tudom, miért) és ott énekelve van még a temetés is.

De a katolikusoknál van gyónás is, én pedig nem érzem magam tisztának, és ha 1 évig folyamatosan sorolnám a kisebbtől a nagyig megtörtént dolgaimat, akkor sem érnék a végére. Nekem fontos lenne, hogy pl ezt is megtehessem. Tehát én összegezve katolikus vallást szeretnék felvenni, de neki ez nem tetszik. Mit tehetnék? Aki tudna tanácsot adni, vagy mesélni, esetleg összehasonlítani a kettő típust vagy valami, annak várom válaszát.

Köszönöm!!!

L/17



2013. szept. 6. 23:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%

Én csak annyit szeretnék írni, hogy az egyik legjobb megoldás, ha saját szavaiddal imádkozol.

A másik pedig, hogy nem a ceremóniáktól leszel, az aki vagy.

Isten szeret téged.

2013. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Illetve mg azzal vagyok gondban, hogy az osztálytársaim már általános iskolában első áldoztak, meg minden egyebet, ami kell, hogy teljes legyen az egész szertartás (na ezt sem tudom, hogy van), és akkor nekem is áldozni kellene, meg bérmálni, meg minden? Meg 8 évig hittanra járni? Ilyen elmaradással nem értem.
2013. szept. 6. 23:06
 3/39 A kérdező kommentje:
Minden embert egyformán szeret. És nem is azért mennék, hogy más legyek vagy bármi, csak formalitást szeretnék adni a hitemnek, vagy hogy mondjam. Nem azt mondom, hogy minden vasárnap beülnék a misére, stb, de legalább nem csak leutánoznom kellene az embereket, és én is megkönnyebbülnék, ezt így közelibbnek tartom.
2013. szept. 6. 23:08
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Célszerű az Új szövetséggel kezdeni.

2013. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Olvasok Bibliát!!! Igaz nem napi rendszerességgel.
2013. szept. 6. 23:11
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Várj még egy évet, és 18 évesen már te dönthetsz.

Nem kell 8 év a pótláshoz, egy rövid tanfolyam elég.

2013. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Így van. 1 év és felnőtt vagy. A kereszteléssel együtt az első áldozást is megkapják - legalábbis a görög katolikusok. A szakrális rítus kell, nem igaz, hogy nem kell, csak már elfelejtették az emberek. Kicsit magamra ismertem, én is "szöktem " a templomba otthonról.. Ha akarod, priviben ajánlok könyveket, amelyek segítségedre lehetnek.

Isten áldjon utadon!

http://www.youtube.com/watch?v=JG_9qs_ZPZE

2013. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem hogy örülne, hogy nem a piáláson meg füvezésen jár az eszed mint a legtöbb korodbelinek...


Várj 18 éves korodig, ahogy az előzőek is írják... Ha egyeztetsz az illetékes pappal, szerintem szívesen fogadna :)

2013. szept. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
32%
Ilyenkor a fiúkon járjon az eszed :P
2013. szept. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nem bulizok (2-3-szor voltam, de nem jött be), nem cigizek, úgyhogy egyet értek.

Van barátom, de már elég hosszú ideje, nem 2 hetes kapcsolatokat váltogatok.

Köszönöm mindenkinek, akkor valószínűleg az lesz, hogy szabad akaratból döntök jövőre. Mamám mondta, hogy elvisz református meg katolikus istentiszteletre is, hogy össze tudjam hasonlítani, bár nekem erre annyira nincs szükségem, az utóbbi mellett döntenék 99,9%-ban.

#7, írok üzenetet, köszi!

2013. szept. 7. 00:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!