Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hany eves volt Jakob, amikor...

Hany eves volt Jakob, amikor becsapta apjat, Izsakot?

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ézsau már megnősült, mikor történt a „csel”. Ez a házasság Ézsau 40 éves korában történt. Tehát minimum 40 éves volt Jákob, mivel Ézsau is 40 éves volt, mert ikrek voltak. És a csalás az után volt, hogy Ézsau megnősült.


És mikor Ézsaú negyven esztendős vala, feleségűl vevé Jehudithot, a Khitteus Beéri leányát, és Boszmátot a Khitteus Elon leányát.

És ők valának Izsáknak és Rebekának lelke keserűsége.

És lőn, a mikor megvénhedett vala Izsák, és szemei annyira meghomályosodtak vala, hogy nem látott, szólítá a nagyobbik fiát Ézsaút, és monda néki: Fiam; és ez monda néki: Imhol vagyok.

...


IMóz 26-IMóz 27

2013. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom.En meg nem szamoltam utanna de ma hallottam,hogy Jakob 71 eves volt akkor.
2013. szept. 7. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, mivel tudtommal Jákob 91 évesen nemzette Józsefet, aki az utolsó előtti, 11. fia Jákobnak, és a 12. gyermeke.


Én sem számoltam utána, de 40 éves volt, mikor Ézsau megnősült, aztán történt a csalás, aztán Jákob 14 évet szolgált Rákhelért. Hát, nem tudom, elképzelhető.


Ha ez segít, Jákob 147 évig élt.

2013. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2013. szept. 7. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!