Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint, miért...

Jehova tanúi szerint, miért borultak le Krisztus előtt amikor elfogták?

Figyelt kérdés

János Evangyélioma 18. rész " Jézus azért tudván mindazt, a mi reá következendő vala, előre méne, és monda azoknak: Kit kerestek?

5. Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, a ki elárulta őt.

6. Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének."


Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 8. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Az Én vagyok szó hallatára ;D


Egyébként a János 1 szerintem egyértelmű (hogy Jézus Isten). Még az ők Bibliájukban is.

[link]

2013. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

"14 Szó tehát testté lett, és közöttünk lakozott, és mi szemléltük a dicsőségét — olyan dicsőséget, amilyen egy egyszülött fiúé, aki az atyától jött; és telve volt ki nem érdemelt kedvességgel és igazsággal"


"1Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.2Ez volt kezdetben az Istennél.3Minden őáltala jött létre, és tőle függetlenül semmi sem jött létre."


"9Az igazi világosság, amely világosságot ad mindenfajta embernek, érkezőben volt már a világba.10A világban volt, és a világ őáltala jött létre, de nem ismerte őt a világ."

2013. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lost in the Darkness!


Nem a te véleményedet kérdeztem, hanem a Tanúkét!

2013. szept. 8. 11:16
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!

Nem is lehet másként felelni, csak úgy, ahogy Jézus: "Én vagyok", mivel őt keresték. Ez nem azt jelenti, hogy Jézus Istennel azonosította magát, és ők ezért hőköltek volna hátra. Akkor Pál is azért mondta például az 1Korintusz 15:10-ben, hogy "vagyok ami vagyok"? Nem.

Nem Krisztus előtt borultak le, hanem hátra vonultak-vagy léptek-, és a földre estek. Estek és nem leborultak. Mikor esik el valaki? Imádat céljából? Nem.

Egyetlen zsidó fejében sem fordult meg, hogy Isten földi, testben megjelenő alakja lenne Jézus. A zsidók nem ölték volna meg a saját Istenüket. Nagyon is büszkék voltak arra, hogy ők a választottak. Abban nem hittek, hogy Jézus a megígért Messiás, ezért merték elfogni és megöletni. Ha ott és akkor Jézus azzal a válasszal, hogy "én vagyok" azt mondta volna, hogy én vagyok az Istenetek, akkor valóban leborultak volna, és megszaggatták volna a ruháikat.

Fegyverekkel vonultak ellene. Azt a reakciót várhatták tőle, mint általában a sarokba szorított embertől. Ehelyett Jézus bátran előre lépett. Azonosította magát, hogy ő a názáreti Jézus, és szabad elvonulást kért a tanítványainak. Mindezt nem akárhogyan tehette, mert még tanítani is úgy tanított korábban, mint akinek hatalma van. (Volt is, amit az Atyjától kapott.)Egy ilyen helyzetben is erőt sugárzott. Ki az, akire nincs ez hatással?

Tisztelettel:

Gusev, aki Jehova Tanúja

2013. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom testvérem Guszev válaszához:



Meglepődve a bátorságán és nem tudván, mire számíthatnak, az emberek hátrább lépnek és a földre esnek.

A legtöbb embernek inába szállna a bátorsága egy ilyen felfegyverkezett csőcselék láttán. Talán az előttük álló férfitól is ezt várták. Ám Jézus nem rejtőzik és nem is menekül el. Nem hazudik, egyszerűen csak így szól: „Én vagyok az.” Annyira nyugodt és bátor, hogy az emberek elámulnak. Hátrahőkölnek és a földre esnek


Katy Weaver

2013. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm mindkettőtök válaszát.


Viszont azért feltűnt, hogy ez a történet pusztán fantázia műve. Elképzelem, hogy Jézus azt mondja, hogy én vagyok, majd megrendülnek azok, akik felfegyverkezve azért jöttek, hogy minden eszközt bevetve elfogják, megdöbbennek, hogy válaszolt nekik, hirtelen nem is tudnak mit kezdeni ezzel, hátralépnek egyet, mire elbotlanak, és mint a dominó elesik mind. Majd Jézus reakciója minderre, hogy megkérdezi ismét, hogy kit kerestek. Ez inkább burleszk, mint Isten fiának elfogása. És mindezt római katonai csapat tette a farizeusok és írástudók szolgáival együtt. Nem hinném.


Vannak problémáim az általatok vázolt felvetéssel.

"Ehelyett Jézus bátran előre lépett. Azonosította magát, hogy ő a názáreti Jézus, és szabad elvonulást kért a tanítványainak."


A történetben az szerepel, hogy Jézus előre ment, aztán kérdezte, hogy kit keresnek, mire a válasz az volt, hogy őt. Erre azt mondta, hogy ’én vagyok’. Őszintén: ember nincs, aki ezen a szituáción megdöbbenne olyan reakciót kiváltva, hogy hátrahőkölnének. Tehát ilyet belemagyarázni szerintem nem helyes.


Másik gondom ezzel, hogy a megbotlásra van szavuk a görögöknek.

πταίω (ptaió)

1) elbotlik

2) hibázik, vét, téved, megbukik, kudarcot vall


Ez a szó szerepel a Róm 11;11-nél is.


Itt hátravonulásról, visszavonulásról van szó és nem egy lépésről, ami a megdöbbenés váltott volna ki.


ὀπίσω (opiszó)

1) vissza, visszafelé

2) mögött, után; vkitől el-


ἀπέρχομαι (aperkhomai)

1) elmegy, eltávozik

2) utána megy, követ

3) elterjed (hír)


Attól, hogy megdöbbennek (amit kétlek) miért esnek el?


Ján 18:5 - 18:6


5 Felelének neki: A názáreti Jézust. Monda nekik Jézus: Én vagyok. [Ott] állt pedig ő velük Júdás is, aki elárulta őt.

6 Mikor azért azt mondá nekik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.


Elég egyértelműen kiemeli a leírás, hogy a miatt vonultak hátra, mert azt mondta, hogy én vagyok. „MIKOR azért azt mondta, hogy én vagyok, hátra vonultak, és a földre estek.”

2013. szept. 8. 17:25
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Jól írtuk mind a ketten. Hátra vonultak. Tehát nem Krisztus előtt borultak le, sőt, le sem borultak. Ez egy imádati forma lett volna. Először imádják mint Istent, aztán megkötözik a zsidók szolgái? Ez lehetetlen. Attól viszont a földre eshettek, hogy felfogták, valóban a názáreti Jézussal, a megjövendölt Krisztussal állnak szemben. De nem tettek mást, mint engedelmeskedtek az előljáróiknak, akik végezni akartak Jézussal. (Nem beszélve arról, hogy ott állnak mögöttük a római katonák!) Azt akarták a papi fejedelmek és farizeusok már akkor is, mikor Lázárt feltámasztotta, nehogy bizonyíték legyen (Lázárral együtt) arra, hogy Isten ráruházott hatalmával feltámasztott egy embert, mert akkor odalesz a saját hatalmuk.

Egy zsidó ember tudta, hogy Isten öröktől fogva örökkön örökké van, aki nem halhat meg. Ezzel szemben Jézust emberként ismerték. Megölik emberként, hogy ne legyen Istenük soha többé? Ez így nem áll össze. Fel kellett, hogy ismerjék, hogy hatalommal és erővel bíró ember áll előttük, valóban a názáreti Jézus, akit vártak. Júdás ezzel tisztában volt, nem is bírta el ezt a terhet később. Akik hátra vonultak, azok is szembesülhettek ezzel. Korábban nem tudták? Júdás tudta, de a többiek nem biztos. Én is elestem volna, sőt összerogytam volna, ha szembesülök azzal, hogy az ellen jöttem fegyverrel, akiről a próféciák szóltak. Ha csak sejtettem volna korábban, hogy ő az, akkor Jézus bátor, mégis békés viselkedéséből rájöhettem volna, hogy ki ellen fogok fegyvert, főleg, hogy megmondja, ki ő.

Tisztelettel:

Gusev

2013. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

„Tehát nem Krisztus előtt borultak le, sőt, le sem borultak.”


Akkor mit csináltak? Elestek?


„Attól viszont a földre eshettek, hogy felfogták, valóban a názáreti Jézussal, a megjövendölt Krisztussal állnak szemben.”


Mi van? Ha ez leesett volna, akkor ez is leesett volna nekik:

7. Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: ÉN FIAM VAGY TE; én ma nemzettelek téged.

8. Kérjed tőlem és odaadom néked a pogányokat örökségül, és BIRTOKUL A FÖLD HATÁRAIT.

9. ÖSSZETÖRÖD ŐKET VASVESSZŐVEL: SZÉJJELZÚZOD ŐKET, MINT A CSERÉPEDÉNYT

10. Azért, királyok, legyetek eszesek, és okuljatok földnek bírái!

11. Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel.

12. CSÓKOLJÁTOK A FIÚT, HOGY MEG NE HARAGUDJÉK, ÉS EL NE VESSZETEK az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, a kik ő benne bíznak!


És mennyit lehetne még sorolni, hogy menekülniük kellett volna, ha rájönnek, kivel állnak szemben.


„Akik hátra vonultak, azok is szembesülhettek ezzel.”

De értsd már meg, hogy mi a kérdés!!! Hátravonultak mindannyian, nem tudom hányan voltak, 50-en, 100-an, és elestek attól a mondattól, hogy én vagyok. Mivel az evangélium külön kiemeli a mondat fontosságát. „Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.”


Etimológiailag elemeztem neked, hogy nem elesésről van szó, de te nem akarod hallani, nem válaszolsz ezekre a párbeszédekre, csupán egy fantazmagóriát próbálsz fantáziával megerősíteni. Engem az igazság érdekel, amit a Bibliából tudhatunk meg egyfelől. A Bibliában az áll, hogy az „én vagyok” mondatra hátravonultak, és leborultak. A kérdés nem az, hogy hogyan tudnátok teleszőni ezt a mondatot mindenféle hazugsággal, hanem az, hogy miért borultak le Jézus előtt!


Krisztus előtt nem egyszer borultak le. A János 18-ban szereplő esés ógörög megfelelője ’piptó’. Zárójelben jeleztem az idézetekben, ahol ugyan ez a szó szerepel:


Máté 2:11 És bemenvén a házba, ott találák a gyermeket anyjával, Máriával; és leborulván (piptó), tisztességet tőnek neki; és kincseiket kitárván, ajándékokat adtak neki: aranyat, tömjént és mirhát.


Máté 8:2 És íme eljövén egy bélpoklos, leborula előtte, mondván: Uram, ha akarod, megtisztíthatsz engem.


Máté 9:18 Mikor ezeket mondá nekik, íme egy főember eljövén leborula előtte, mondván: Az én leányom éppen most halt meg; de jer, vesd reá kezedet, és megelevenedik.


Máté 14:33 A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy!


Máté 15:25 Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nekem!


Máté 20:20 Ekkor hozzá méne a Zebedeus fiainak anyja az ő fiaival együtt, leborulván és kérvén ő tőle valamit.


Máté 28:9 Mikor pedig mennek vala, hogy megmondják az ő tanítványainak, íme szembe jöve ő velük Jézus, mondván: Legyetek üdvözölve! Azok pedig hozzá járulván, megragadák az ő lábait, és leborulának előtte.


Máté 28:17 És mikor megláták őt, leborulának előtte; némelyek pedig kételkedének.


Márk 1:40 És jöve hozzá egy bélpoklos, kérvén őt és leborulván előtte és mondván neki: Ha akarod, megtisztíthatsz engem.


Márk 3:11 A tisztátalan lelkek is, mikor meglátták vala őt, leborulának előtte, és kiáltának, mondván: Te vagy az Istennek a Fia.


Luk 5:12 És lőn, hogy mikor az egyik városban vala, íme [vala ott] egy poklossággal teljes ember: és mikor meglátta Jézust, arcra borulva (piptó) kéré őt, mondván: Uram, ha akarod, megtisztíthatsz engem!


Luk 8:41 És íme eljöve egy ember, kinek Jairus vala neve, ki a zsinagógának feje volt; és Jézus lábai előtt leesvén (piptó), kéré őt, hogy menjen be az ő házába;


Luk 17:16 És arccal leborula (piptó)az ő lábainál hálákat adván neki: és az Samariabeli vala.


Ján 9:38 Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt.


Ez például persze az őrtoronyba másképpen van: „38 Erre ezt mondta: „Hiszek benne, Uram.” És hódolt neki.”

A bibi itt pusztán a szóval van, ugyanis amit ők hódolatnak írnak, a görögben leborulás, imádat:

προσκυνέω (proszküneó)

- leborul, imád


Ugyan ez a szó szerepel itt is, viszont Péter meginti Kornéliust:

Apcs 10:25 - 10:26


25 És lőn, hogy amint Péter beméne, Kornélius elébe menvén, lábaihoz borulva IMÁDÁ (Őt) <proszküneó)

26 Péter azonban felemelé őt, mondván: Kelj fel; én magam is ember vagyok.


Ján 11:32 Mária azért, amint oda ére, ahol Jézus vala, meglátván őt, az ő lábaihoz esék (piptó), mondván neki: Uram, ha itt voltál volna, nem halt volna meg az én testvérem.


MIÉRT ESTEK EL A JÁNOS 18-BAN? MIÉRT ESTEK A FÖLDRE??? ELBOTLOTTAK???

2013. szept. 9. 10:58
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


János 18:6 Amikor azt mondta nekik: "Én vagyok" - visszatántorodtak, és a földre estek. (Új fordítás)


János 18:6 Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének. (Károli)


(János 18:6) Amikor azonban azt mondta nekik: „Én vagyok az”, visszahőköltek, és a földre estek. (ÚVF)


Kérdező! Nem értem hogy mire akarsz utalni vagy rávilágítani.

Amint láthatod idéztem több Biblia fordítást is. De sehol nem azt írja hogy leborultak.

Mindenütt az van írva hogy a földre estek.

2013. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
De nem a kavicstòl...
2013. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!