Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hagytad el Jehova tanúi...

Miért hagytad el Jehova tanúi közösségét?

Figyelt kérdés

Ha bibliailag megalapozott a döntésed, akkor bizonyára bibliai igékkel is alá tudod támasztani, hogy ahová mentél, ott van az igaz imádat, és ott minden az igaz imádat körül forog.Szeretném megismerni az érveidet, és ha igazad van, akkor követni foglak. De ha nincs igazad, akkor életed legnagyobb baklövését követted el.


Kezdjük ott, hogy kicsoda a Biblia egyedül igaz Istene, a Legfelségesebb Isten, Akinek az imádatára épül a keresztényi hit és Krisztus-követés.


A folytatást tőled várom ...



#Krisztus-követés
2013. aug. 10. 20:00
1 2 3
 1/24 acelsziv ***** válasza:
89%
mert felvilágosítottak, hogy a hamis tanúzást börtönnel büntetik :D
2013. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

ciganysongoku válasza:


Isten nem létezik.


Mármint számodra, ha jól értettem. De attól még mások számára létezhet! Mert te nem szereted az aludttejet töpörtyűs pogácsával, attól még mások szerethetik.

2013. aug. 10. 20:11
 3/24 A kérdező kommentje:

"mert felvilágosítottak, hogy a hamis tanúzást börtönnel büntetik :D"


Add elő részletesen a tényállást.

2013. aug. 10. 20:12
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Aki elhagyta azért hagyta el mert megjött az esze. Csak a bolondok jehovások :D
2013. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Aki elhagyta azért hagyta el mert megjött az esze. Csak a bolondok jehovások :D"


Ha elhúzod a függönyt, bejön a fény

2013. aug. 10. 20:38
 6/24 acelsziv ***** válasza:
jó, ezt viccnek szántam.. Valójában soha nem voltam tagja a közösségnek, csak láttam miket műveltek időnként. Eleinte röhejes volt, később már szánalmas.
2013. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Valójában soha nem voltam tagja a közösségnek, csak láttam miket műveltek időnként. Eleinte röhejes volt, később már szánalmas."


Isten szemszögéből nézve miért az, aminek tartod? Mert a te egyéni nézőpontodnak nincs jelentősége. Pál apostol azt írta, Istennek akar tetszeni, nem embereknek. /Galata levél 1. rész/

2013. aug. 10. 21:23
 8/24 acelsziv ***** válasza:
Akkor kifejtem ezt a viselkedést. '99 -ben a hangonyi közösség tagjai - megbízva a tuti jóslatban a 200 -ben bekövetkező világvégéről, amit természetesen csak ők élhetnek túl - szépen felosztották a falut, annak házait és a hitetlenek valamennyi ingóságát egymás között.. Ezek után gyakran előfordultak olyan események, hogy ha valaki pofátlanul viselni merte pl a bőrkabátját, azt a nyílt utcán lekiabálták, hogy "ne koptasd a kabátot, mert az majd az enyém lesz" Csodás nem?
2013. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Akkor kifejtem ezt a viselkedést. '99 -ben a hangonyi közösség tagjai ..."


Én meg úgy tudom, hogy lyukas zokniban játszol a homokozóban, pedig a varrónéni megmondta, hogy ne szégyenítsed őt lyukas zoknival. Én elhiszem, hogy nem lyukas a zoknid, és a homokozóban sem játszol, hanem mással szórakozol, és azokat itten előadod ...

2013. aug. 10. 22:12
 10/24 acelsziv ***** válasza:
79%

Annak, amit leírtál nem volt sok értelme.

Különben egy ilyen kérdésre, amit feltettél mégis milyen válasz vártál? Szerinted ki nem sz.rja le, hogy te hová tartozol? És ki fog ellenállhatatlan késztetést érezni egy vadidegen elvakult, hitbuzgó JT megtérítésére? Ha te ott érzed jól magad, akkor maradj ott. Ha valaki elhagyta a közösséget, akkor elhagyta. Bizonyára oka volt rá.

2013. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!