Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti elolvasátok az egész Bibiliát?

Ti elolvasátok az egész Bibiliát?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is, van olyan aki az egészet, elejétől a végéig elolvasta, ne adj Isten, meg is értette?

2013. szept. 10. 18:20
1 2 3
 1/23 yuda ***** válasza:
96%

Nagyon sokan vannak akik elolvasták, és annyira tetszett, hogy többször ismétlik.

Ez, ahogy utaltál is rá, egy dolog.

Másik, hogy mennyit ért meg belőle.

Biztos vagyok benne, hogy olyan ember nincs, aki mindent megértene.

Ez több okból lehet.

Például ha valaki a hívő élete elején van, egészen mást ért belőle, mint aki évtizedek óta hívő. Sőt, ahogy egy évvel ezelőtt értettük, az már sok esetben elavult, mert új mélységekbe jutottunk.

Nem mondom, hogy nem lehet úgy olvasni a bibliát, mint bármelyik könyvet, mert lehet, de akkor tizedét sem érted meg. A biblia bizonyos szempontból hasonló felépítésű, mint egy hagyma. Ha leveszed az egyik héjját, van alatta újabb réteg és az alatt újabb...

Amit most értünk, azt felül fogja haladni, amit egy év múlva fogunk...legalábbis jó esetben. :)

Ez vonatkozik a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb igék megértésére is.

2013. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de mindig tud újat nyújtani és szerintem ez csodálatos. Nehéz megfogalmazni.
2013. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Ateista vagyok és kíváncsiságból elolvastam. Azt hittem tényleg tele van bölcsességekkel, mély gondolatokkal. Ellenben teli egymásnak ellentmondó hülyeségekkel, amikbe a hívők bármit bele tudnak magyarázni.
2013. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Van, aki elől el van rejtve az értelem. Ez sajnos nem kiváltság... de ne utáld azt, aki érti, mert tudom, hogy ilyenkor mindig a hívőket nézitek le, pedig ti vagytok értelmetlenek.
2013. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ne vitázzatok ennél a kérdésnél, ha szabad kérni, köszönöm. Amúgy mindenkit felponztoztam.
2013. szept. 10. 21:18
 6/23 titak ***** válasza:
50%

Már többször végigolvastam, de most, hogy így belegondolok magyarul még sosem olvastam el az egészet.

Érteni sosem értettem, mármint azt hogy ha Isten jóságos akkor hogyan lehet a "bosszú" istene, aki a Bibliai írások szerint többször is elpusztít minden élőlényt -embert, állatot, növényt haragjában.

Vagy aki később "nagylelkűségből" feláldozza fiát, Jézust az emberiség megváltásáért.

Ha egyszer mindenható, akkor minek ez a köpönyegforgatás?

2013. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesen. Többször is. Én naponta tanulmányozom, és mindig tud újat mondani. Hála Istennek nekem volt szerencsém megtanulni a bibliai héber, arám és görög nyelveket így az eredeti kifejezéseket is megismerhettem. Óriási élmény!


Üdv. Péter

2013. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Jelenleg is olvasom(még nem olvastam el az egészet), minden nap egy-egy részt(fejezetet) az Ó/Újszövetségből, sokat lehet tanulni belőle, és főleg, hogy megismered, hogy Istennek mi tetszik, mi az amit az életedben változtatni kell, hogy az Ő útján járj
2013. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én elejétől a végéig elolvastam egészet egyszer. Azóta inkább részeket olvasgatok.
2013. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Mulder614 ***** válasza:
Én is elolvastam.
2013. szept. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!