Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én nem hiszem el ezt az...

Ha én nem hiszem el ezt az egész "isten megteremtette a világunkat" dumát, nem lehetek hívő?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem el ezt a "mesét". Még az ok, hogy isten létezik, hihető.

De az, hogy 1. nap megteremtette... majd 7. nap megpihent...

Ezt nem hiszem!

Ha nem hiszem el ezt, nem is hihetek istenben?



2013. aug. 14. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Melyikben?
2013. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Abban amelyikben a keresztények hisznek.
2013. aug. 14. 23:35
 3/16 anonim ***** válasza:

hihetsz, lehetsz hívő

Szereted Ady Góg és Magóg versét? vagy ha nem melyik verset szereted?

[link]

... igazi szép vers. Az igazságról szól. De ugye nem gondolod, hogy Ady születési anyakönyvi kivonatában Góg és Magóg szerepel? hogy Dévénynél betörő akar lenni. Hogy fülébe forró ólmot kíván?

2013. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Van bármi amit elfogadsz, amit parancsolt nekünk az Úr?
2013. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:A biblia tudtommal erkölcsi és lelki útmutató szerepben kíván hatni.Tudtommal egy útmutató nem szokott kétértelmű lenni,és nem szimbolikus.De ha te már találkoztál kétértelmű térképpel,használati utasítással vagy kalauzzal akkor nagyon kíváncsi lennék rá...


Kérdező:Szerintem lehetsz.Ha nálad csak ez csapja ki a biztosítékot,és a világot nem mélyen természettudományos szemmel nézed,akkor szerintem még lehetsz hívő simán.

2013. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek írtam az előzőt.


A mostani utolsónak viszont üzenném:Nem kell feltétlenül elfogadnia.

2013. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5Möbius - nem szimbolikus, de semmi értelme sem a szentkönyveket (mindre vonatkozik), sem a műalkotásokat "mélyen természettudományos szemmel" nézni - ez a közös.
2013. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Komoly ilyen hülyeséget kérdezel?

Kit érdekel hogy miben hiszel?

A hívőt általában valamilyen vallásban hívőnek nevezik, szóval ha azt mondod hívő vagy, valszeg azt hiszik majd keresztény vagy.

De ha nem hiszed el akkor miért érdekel hogy lehetsz e hívő?

2013. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


János 17,3"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedüli igaz Istent, és akit elküldtél a Jézus Krisztust".


Ezért nem hiszed el. Nincsen pontos ismereted. Ha egyszer megszerzed, felejtős lesz a kérdésed.


Ha hiszed, hogy van Isten, azt csak a Bibliára lapozva hiheted. Ha nem olvastad eddig, akkor valakitől hallottál róla. De az a valaki is vagy hallotta, vagy a Bibliából olvasott Istenről. És a kör bezárult.

Ha egyszer jól fogod ismerni a Bibliát, az egy napot nem 24 órának fogod képzelni. Ha nem hiszed, hogy Isten teremtette a világot, akkor mit hiszel róla?


Tisztázd magadban ezeket a dolgokat. Például azt is, miért hihető az ok, hogy Isten létezik?


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Pedig fontos, hogy elfogadja e a Bibliát, mert ha nem, mert ha majd ő kitalálja, hogy mi hogy van, akkor nem keresztény. Én sem nevezem magam muszlimnak, mivel egy árva betűt sem fogadok el a Koránból, és még akkor sem lennék az, ha Allahnak hívnám Istenem.

De hogy tovább példálózzak: attól mert tudom hogyan kell biciklizni még nem vagyok kerékpáros.

Higgyen amiben akar, de a Biblia Isten szava, Urunk Jézus Krisztus az emberré vált és önmagát megüresített és az emberért meghalt Isten, aki nem ezt vallja, az nem keresztény.

2013. aug. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!