Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összefoglalná valaki? Mit...

Összefoglalná valaki? Mit tanítottak korábban a "hű és értelmes rabszolgáról" és mit tanítanak most a "hű és értelmes rabszolgáról"?

Figyelt kérdés
Mi változott és mi maradt? Amennyiben lehetséges akkor azt is hogy mely kiadványokban lelhető fel az információ.

2013. szept. 11. 19:38
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szia


Ezt tanították nekem: "Máté 24:45-47

Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben? Boldog az a rabszolga, ha az ura, amikor megérkezik, ilyen munkában találja őt! Bizony mondom nektek, mindene fölé kinevezi."

Mindig, több mint 20 éve azt tanultam, és ma is ezt tanulom róla.


És ez ma is megmaradt: "„Állandóan ügyelj magadra és a tanításodra. Maradj meg ezek mellett, mert ezt cselekedve magadat is megmented, és azokat is, akik figyelnek rád” (1Tim 4:16)."


Mindkettő a Biblia nevű kiadványban van.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tökéletes!


De te is tudod jól hogy milyen kiadványokra gondoltam. A Biblia az nem kiadvány még akkor sem ha az általatok használt ÚVF-ra gondolunk.

A Biblia Isten ihletett szava.

2013. szept. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!