Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az iszlámban ekkora...

Miért van az iszlámban ekkora agymosás? Csak értelmes válaszokat írjatok. Nem provokatív céllal írtam ki a kérdést.

Figyelt kérdés

Helyesírásért bocsi de nem Magyar vagyok.


Magyar muszlimok elkezdtek avval érvelni , hogy : az iszlám nem erőszakos mivel benne van az , hogy ha valaki 1 embert megöl akkor az olyan mintha mindenkit megölne. Szóval szerintük az Iszlám az békés


De sok ateista azt állítja , hogy : az iszlám erőszakos.


Nem tudtam , hogy kinek higgyek ezért azt láttam a leglogikusabbnak ha magam is elkezdem olvasni a Koránt.


Magyar verziót. De angolul is , németül is sőt néhány arab kifejezésnek utána is néztem.


És nagyon-nagyon erőszakos a Korán. Vannak benne szép békés dolgok arra buzdít , hogy adakozzunk meg ilyenek. De tele van ölésre való buzdítással.


Bocsi ha hosszú volt és valakit untattam.


ui: Ha valaki hazugnak tart akkor elküldhetem levélben az erőszakos verseket. Vagy ide is kiírhatom


pl : arra buzdít , hogy a hitetlenek nyakát vágják el. Feszítsék őket keresztre. Vágják le kezeiket és a lábaikat. Eredeti arab szövegben a terrorizáljátok szó is benne van


2013. ápr. 4. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Írhatnál néhány idézetet.

Mai napig vannak olyan emberek, akik Jézus szavait is kiforgatják, aztán nem értik hogy miért van ellentmondás...

2013. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És készítsétek föl ellenük ami fegyveres erőt és csatamént csak tudtok, hogy félelmet keltsetek általuk Allah és a ti ellenségeitekben és rajtuk kívül másokban, akiket ti nem ismertek, de Allah ismeri őket! 8/60 Szúra



Amikor összetalálkoztok a hitetlenekkel, akkor vágjátok el a nyakukat! Mikor azután nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan kötözzétek meg őket.” 47/4



Akik azonban a túlvilágot akarják megvásárolni az evilági életért, azok harcoljanak Allah útján! Ám aki Allah útján harcol, annak - essen el, avagy győzzön - nagy fizetséget fogunk adni.Vajon miért nem harcoltok Allah útján és azokért a férfiakért, nőkért és gyermekekért, akiket gyengeségük miatt elnyomnak, s akik azt mondják: "Urunk! Vigyél ki minket ebből a városból, amelynek gonoszak a lakói, s rendelj nékünk magadtól gyámolítót, s rendelj nékünk magadtól segítőt!"Akik hívők, azok Allah útján harcolnak; akik hitetlenek, azok at-Tagút útján harcolnak. Harcoljatok a sátán cimborái (aulije-e) ellen! A sátán fortélya gyenge 4/74-76



ajon nem akartok harcolni egy olyan nép ellen, amely megszegte esküjét és abban mesterkedett, hogy elűzze a küldöttet, és ők kezdték ellenetek első ízben a harcot? Vajon féltek tőlük? Féljétek inkább Allahot, ha hívők vagytok!Harcoljatok ellenük! Allah a ti kezetek által bünteti és alázza meg őket, titeket pedig győzelemre segít ellenük és meggyógyítja a hívő nép szívét 9/13-14



Harcoljatok azok ellen - azok között, akiknek az Írás adatott -, akik nem hisznek Allahban és a Végső Napban és nem tekintik tilalmasnak azt, amit Allah és az Ő küldötte megtiltott és nem vallják az igazság vallását - harcoljatok ellenük mindaddig, amíg megadják a jótettért járó Dzsiziát, lévén, hogy becsületüket vesztettek ők (Wehum Szaghirún)!A zsidók azt mondják: "'Uzeir Allah fia." És a keresztények azt mondják: "A Messiás Allah fia." Ezt mondják ők a szájukkal. Állításukkal hasonlítanak azoknak a beszédéhez, akik korábban hitetlenek voltak. Allah átka legyen rajtuk! Hogy fordulhatnak el ennyire az igazságtól 9/29-30



´´Akiknek az írás adatott,, - ez a keresztényeket jelenti


Idézetek Simon Róbert által fordított magyar koránból vannak.

2013. ápr. 4. 18:03
 3/9 A kérdező kommentje:
hát igen. ´´vágjátok el a nyakukat,, ezt azért nem lehet olyan sokféle képen értelmezni.
2013. ápr. 4. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Pedig teljesen mást jelent. Nem lenne értelme, ha az ember nyakáról szólna. Sokkal inkább az útjaikról van szó.

De én nem vagyok szakértő. Csak kiváncsi voltam.

2013. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt hogy lehet másképp érteni?
2013. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

minden egyes szúra más alkalmakkor küldetett le, sok szúra pontosan közvetlenül háborúra vonatkozik és igen, arról szól, hogy mit hogyan kell csinálni benne az ellenfelek ellen. A szélsőséges irányzatok sajnos pont ezeket használják fel és verik a mellüket hogy igen, ez van a Koránban hogy ölni kell. Háborúban az emberek mindig ölni fognak, ezen nem lehet változtatni. De kérlek nézzétek a szövegkörnyezetet és az egyes szúrák keletkezésének körülményeit, akkor hátha nem lesz annyira ellenszenves számotokra. Nem akarok senkit meggyőzni arról hogy erőszakos-e a Korán vagy nem, én csak leírtam azt, ami az egyes "fejezetek" mögött van. Remélem, valamilyen szinten hasznosítható volt a válasz. És ez egy nagyon jó kérdés volt: a Kérdező kérdez, mielőtt véleményt alkot.

2013. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
A Bibliaban is vannak hasonlo reszletek; kimondja pl. hogy aki mas vallast kovet, meg kell olni; aki nem vallasos, meg kell olni; aki unnepnapon dolgozik, meg kell olni stb. De ez me'g nem jelenti azt, hogy akik a Bibliat fogadjak el vallasuk szent konyvenek, ezek szerint fognak eljarni.
2013. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eredetileg nem biztos, hogy agymosásként működött,

de ezen a bolygón létezik egy hatalom-érdekelt, agymosó-lobbi,

aki/ami ha meglátja,

hogy valahol/valami megjelenik, pl. egy mozgalom/kezdeményezés,

ami valóban tenne az Emberért és emelné a valós és fontos szintjeit...

...ez a lobbi rárepül a mozgalomra, átveszi az irányítását, felvásárolja pl. a meghatározó adatai tulajdonjogát (pl. a szerző hátrahagyott műveit...

...és utána az alapító művét egy "visszafelé fordított tőrré" alakítja át...

...a vallás/mozgalom stb. onnantól fogva gyakorlatilag használat során épp az ellenkező eredményeket fogja produkálni,

mint amiért létrehozták/az alapító létrehozta.

2013. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
A nagy tömegvallások pl. éppen ezért ilyen dekadensek és ártóak hatásaikat és a felhasználóban generált eredményeiket tekinve.
2013. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!