Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknak szabad...

A reformátusoknak szabad keresztet vetni meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Csak mert református vagyok és katolikus suliba járok, most vagyok kilencedikes, és egy ilyen helyre jöttem, mert fontos számomra a közösség, és az egyházi iskolák közül ez a suli kiemelkedik a városunkban. Van egy református kolis nevelő tanár, és amikor a kápolnába bemegyünk/kijövünk, ő meghajol a szobor/oltár előtt, és keresztet is vet. Nekünk nem úgy van, hogy nem szabadna? Nem egy nagy bűn szerintem, de ebbe nem szeretnék belemenni. Mármint a meghajlás a szobor előtt, az elvégre nem csak tisztelet kifejezés, hanem bálványimádás szerintem. Tőlünk, reformátusoktól annyit kértek, hogy a fejünket hajtsuk meg, a rómaiak meghajoljanak, a görögök meg letérdeljenek. Szóval szerintetek az a tanár miért csinálja? Csak azért mert már több éve itt tanít, és megszokta vagy nem tartja tiszteletben a református vallást vagy micsoda?

2013. szept. 13. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen felesleges ez a művelet.


Néha én is szoktam keresztet vetni, amikor templomba megyek.

De utána mindig rosszul érzem magam. Ha meg nem vetnék keresztet azért érezném rosszul magam, mert kinéznének.


De azt nem bántam meg és soha nem is fogom, hogy undorból kihagytam egy Mária szobor lábának a megérintését vagy megcsókolását. Már nem tudom, hogy mikor.


Nem hiszem, hogy a tanár titeket akar cikizni.

2013. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy cikizni akarna, csak nekem fura, hogy ő református és mégis keresztet vet, de már szerintem több mint 10 éve itt tanít, lehet, hogy csak azért? Mert én egy reformátust sem láttam keresztet vetni, + nekünk azt mondta a lelkészünk, hogy ne hajoljunk meg a szobor előtt.
2013. szept. 14. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!