Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illetlenség keresztet vetni,...

Illetlenség keresztet vetni, ha szembejön velem egy apáca az utcán?

Figyelt kérdés
Nem gúnyból teszem, hanem hitből. Illetlenség? Megszólhatnak, haragudhatnak érte rám?
2013. jún. 11. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

????? Van olyan hely, ahol illetlenség keresztet vetni? Miért lenne ez bárhol illetlen? Még egy apáca

jelenlétében is. De mi köze ennek az apácához?

2013. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan az apáca miatt vetek keresztet. Utcán két esetben szoktam keresztet vetni: ha meglátok egy apácát/papot, vagy ha elhaladok egy feszület-szobor előtt. Csak ma egy apáca elég furcsán nézett rám.
2013. jún. 11. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A templom előtt értem. De a sétáló apáca vagy pap előtt miért is kellene? Mert Isten lánya? Vagy Isten fia? Vagy Isten szolgája? Én is az vagyok, minden jelmez nélkül, de előttem sem kell keresztet vetni senkinek.
2013. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Mivel a Biblia nem tiltja (nem is ír ilyenről) ezért feltételezem, hogy nem illetlenség. Csupán hülyeség. Én is szerettem még ilyeneket csinálni kiskoromban, meg ment a 3 kis kereszt a homlokomra ajkamra meg a mellkasomra mintha valami nagy szent lennék a többiekkel együtt.


Aztán benőtt nekem is a fejem lágya.

2013. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, eléggé megmosolyogtató. Éltem egy ideig egy szerzetesrendben, és biztos vagyok benne, hogy nem örültem volna annak, ha valaki szembejön és keresztet vet... Inkább köszönj neki Dicsértessék a Jézus Krisztust, ha mindenképp érzed, hogy valami gesztust szeretnél felé tenni. Pap esetében ugyanez.


Inkább katolikus templomok előtt elhaladva vess keresztet, hisz az Oltáriszentségben benn van az Úr. Neki jár a hitvallás, nem a szolgáinak. :) Tudod, a Biblia szerint még az angyal is felállította az előtte térdre esőt, mert ez csak az Úrnak jár. Jó, hogy értékeled Isten szolgáit, de fura helyzetbe hozod őket, ezért nézhetett Rád egy nővér furcsán.

2013. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a filmekben nem a gonoszt űzik el így, vagy védekeznek ellene így? :)
2013. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Én inkább alájuk nyúlnék, hogy megnézzem honnan nőtt ki a lábuk :D
2013. jún. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ma 05:06, miután az apácák átlagéletkora jóval 60 év felett lehet, hát, te tudod. Gusztus kérdése.
2013. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak őket látod a nagyvilágban, mert szerintem úgy van, hogy egy jó ideig csak a falakon belül tevékenykedhetnek, hogy ne legyen meg a kísértés a külvilág felé, majd miután elég idősek már ez megszűnik.

Akár Jehova Tanúi esetében is nagyon ritkán látni fiatalt, pedig azt mondják van köztük minden korosztályból bőven, tehát az, hogy a külvilág mit gondol, vagy szűr le nem jelenti automatikusan azt, hogy szinte minden apáca 60 év feletti.

2013. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!