Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mitől lesz valaki...

Szerintetek mitől lesz valaki keresztény?

Figyelt kérdés

Fontos ismerni vagy elfogadni a Biblia tanításait és követni?

Fontos ismerni vagy elfogadni Jézus tanítását és követni?

Vagy?


Mi fontos és mi nem? Hit, jó cselekedet, törvények, hagyomány, locsi-pocsi, történelem, jövő?



2013. szept. 14. 17:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Lassan úgy érzem van olyan "keresztény" aki jobban megveti a Bibliát, mint egy anti-keresztény.
2013. szept. 14. 18:09
 2/7 nagylzs ***** válasza:

Ez a kérdés ekvivalens azzal, hogy mit jelent kereszténynek lenni. Szerintem a válasz nem egyértelmű, mert a kereszténységet sok ember sokféleképp értelmezi. Ha megkérdezel egy katolikus keresztényt, akkor mást fog mondani mint egy görög katolikus, vagy egy őskeresztény. Sőt, igazából ha megkérdezel két katolikus keresztényt, akkor sem biztos hogy ugyan azt fogják mondani. Esetleg megkérdezheted az egyház egy képviselőjét (több egyház van, és több képviselő). Egy biztos: magát a "kereszténységet" nem tudod megkérdezni.


Azt hiszem hogy a kereszténység mint népcsoport, saját magát határozza meg. A keresztények azok nagyjából azok, akik annak vallják magukat. Ebben a meghatározásban mindig lesznek bizonytalanságok. Mindig lesz olyan ember aki kereszténynek vallja magát, miközben sok más keresztény kézzel lábbal tiltakozik az ellen a konkrét ember ellen.


Csak körülbelüli meghatározást lehet adni, az pedig a következő: az, aki a keresztény hitet vallja, vagy annak megfelelő viselkedésre törekszik (cselekedetben, érzelemben, gondolatban).

2013. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Fontos ismerni vagy elfogadni a Biblia tanításait és követni? - igen

Fontos ismerni vagy elfogadni Jézus tanítását és követni? - igen


A kettő ugyan az. Jézus tanításai a Bibliában vannak lejegyezve.

Az ó szövetséget azért kell olvasni, mert a mi tanulságunkra lettek lejegyezve, és abból tudunk meggyőződni arról, hogy Jézus a megígért Messiás. Még azért is kell olvasnunk, mert "A teljes írás Istentől ihletett és hasznos" 2Tim.3,16 szerint.


Az Új szövetség szerint kell élnünk. Úgy ahogyan Jézus tanított, ezt kell tennünk, "és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek."Máté 28,20


Ha követjük Krisztus tanítását, attól leszünk keresztények.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól lesz valaki keresztény, ha hisz Jézusban és követi Őt. Megcselekszi azokat amiket Ő parancsolt és bűntelen életet él.


Ne higgyjetek egyéb gyülekezeteknek, pásztoroknak vagy papoknak. Jézus a legfontosabb, Őt hallgassátok és kövessétek!:


[link]


Békesség veletek!

2013. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól vagy keresztény ha hiszel Jézusban, mint Isten Fiában és olvasod a Bibliát. Az Újszövetségből megtanulható a keresztény élet, idővel egyre többet értessz meg.

János 1. levelében minden lényeges le van például írva.


Egy keresztény meg is tudja indokolni, hogy ő miért választotta azt. Mert Jézus tanításának középpontjában a szeretet áll. Szeresd felebarátod, mint önmagad, stb. És a kereszténység magyarázatot ad arra, hogy ha Isten jó, akkor miért van annyi rossz és szenvedés a világban. Hogy Isten magas intelligenciával rendelkezik, ez látszik a teremtésből. Egy magas szellemhez pedig hozzátartozik a magas erkölcsiség. Jézus tanításai pedig ezzel összhangban vannak.


Ki üdvözülhet? Jézusnak voltak elég kemény megjegyzései ezzel kapcsolatban; de voltak olyan mondásai is, amelyek reményre adhatnak okot.

Kemény például a keskeny út-széles út példázat, vagy a magvető példázat (Mt 13,3-23), stb.

Reményre okot adó mondások pl.:

„Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.”

„Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.”

„Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.”

„Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?”

Stb.


Nem szabad elkeseredni a magvető példázattól és úgy értelmezni azt, hogy abban úgy látszik kicsi az esély az üdvözülésre, és mi akkor biztos nem tartozunk bele abba a kevésbe.

A titok ugyanis csupán annyi, hogy a hitre jutás után, abban ki is kell tartani, életünk végéig. És ez nem teljesíthetetlen kérés.

Ugyanígy Jézus többi példázatai sem arra valók hogy elkeseredjünk rajta, hanem hogy ösztönözzenek arra, hogy TARTSUNK KI a hitben és ne restüljünk meg. Persze a nem hívőket ezek a keményen hangzó dolgok (példabeszédek) megbotránkoztatják és lepattintják! :)

2013. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ozmium42 ***** válasza:

A válasz rendkívül egyszerű!


Mit jelent maga a keresztény szó? A látszat ellenére semmi köze a kereszthez, véletlen egybeesés, hogy a magyar nyelvben így alakult ki. Az eredeti szó a Christian. Ez pedig szó szerint azt jelenti, hogy Krisztus-követő, vagy krisztusi.


Mit jelent a Krisztus? Latin megfelelője a Megváltónak. Aki tehát Megváltó-követő, vagy Megváltó-párti, az azt jelenti, hogy hisz abban, hogy az emberiség rendelkezik az eredendő bűnnel, és ezért megváltásra szorul.


Mindez azonban nem elég, mert abban is hinni kell, hogy a megváltás már megtörtént, és a Megváltó már megjelent. Megváltó érkezéséről és váltságáldozatáról pedig kizárólag a Bibliában olvashatunk.


Ez azonban még mindig nem mindegy, mert Jézus létezését és tetteit egy történész is elhiheti, de ettől még mindig nem feltétlenül keresztény.


Ugyanis ez a Megváltó közölte a tanítását, amiben elvi parancsokat szögezett le. Megváltó követőnek tehát azt nevezzük, aki megszerzi a Jézus Krisztusra vonatkozó információkat, elhiszi azokat, és mesterének tekinti Jézust, és ezért követi az utasításait. Ha ezt megpróbáljuk egy szóval mondani latinul, átvesszük a magyar beszédbe, és hozzáadunk jó 1000 évnyi nyelvfejlődést, akkor eljutunk a keresztény szóig.

2013. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha szemelyesen megismeri az UR JEZUST szemelyes kapcsolata lesz
2014. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!