Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A későbbiekben pl 18év felett...

A későbbiekben pl 18év felett aki még nem volt elsőáldozó. és járt 1 évig hittanra. És szeretne elsőáldozó lenni, annak kötelező lesz majd valami képzésre járni vagy csak elég megbánni a bűneit?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kell képzésre járni, és felkészülni az elméleti részből, mivel egyszerre leszel első áldozó és bérmálkozó is, legalább is a fiamnál igy történt, azzal, hogy neki a keresztelője is akkor volt.

Gyönyörű, meghitt szertartás volt, ritka pillanat az életben, készülj fel rá lelkiekben is, és oszd meg a szeretteiddel.

2009. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Én egyszer voltam megemlékezésen, ahol a lap osztogatta az ostyát. Kérdezte tőlem, hogy áldoztam e már. Foggalmam se volt mi az:D Vagy 2x visszakérdeztem, azt rávágtam, hogy persze. Hét így kaptam ostyát:) Azt se mondta senki, hogy nem szabad megrágni:) Hát jézus így járt:)
2009. nov. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

23:42


Ezért tényleg megérte elmenni a templomba! Ajánlom legközelebb az Auchant, ott szombatonként vannak kóstolók, kérdések és prédikáció nélkül!

2009. nov. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 vissazkérdezés után hagyott áldozni...

elképesztő, milyen papok vannak :((

ez szentségtörés volt, amiben ő is vétkes!!

2009. nov. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

nem templomban volt.

egy megemlékezés volt, egy rokon meghalt, és róla volt

nem tudtam mi az az áldozás, a pap megkérdezte, h áldoztam e már, én a végén mondtam ,h persze, mivel azt sem tudtam mit kérdez, de valamit választanom kellett, és az igen-re jutottam. Ennyi. Nem ostyát kajálni mentem oda.


Viszont így utólag jót nevettem az egészen:)

2009. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Kell járni,de aggódj,nem leszel egyedül.Nagyon sokan felnőtten lesznek elsőáldozók.

Nem tudom,miért röhejes,az hogy megáldoztatott a pap,általánban az ember van annyira szellemi képességeinek birtokában,hogy tudja,hogy volt-e elsőáldozó vagy sem.

Legközelebb viszont beszéld meg a szüleiddel,hogy hogyan kell viselkedni,mit kell csinálni,ha valahova mentek.Még a végén nekiállsz csápolni egy szimfónikus koncerten...

2009. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

fuh, utolsó, hát nagyon megmutatod, hogy a keresztények mennyire értetlenek.


Lassan írom, hogy ti is megértsétek: nem áldoztam soha, nem vagyok megkeresztelve és nem is hiszek ebben az egész humbugban.


Tudtommal ostyát az ehet aki már áldozott, ennyi. Én nem áldoztam azt sem tudtam mi az az áldozás, de sztem idáig már el sem jutsz az olvasásban, mert ha végíg olvasnál mindent, akkor már korábban megértetted volna.


Mellesleg meg semmi baj nem volt a viselkedésemmel, egy szinfonikus koncertet meg ne hasonlítsunk már össze valami törtzsi szertartással.

2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Mit lehet azon félreértelmezni,hogy azt mondtad igen?

Egyébként tényleg vigyázz,hogy viselkedsz egy törzyi szertartáson,mert lehet nem a díszhely,az ahova ültetnek,hanem a grillsütő!

Nincs nincs rendben a viselkedésed,mert vannak bizonyos helyek,bocsánat,minden helyen kell tudni viselkedni.Ha nem tudom,hogy ahova megyek,az miről szól,akkor informálódok elötte.

Valószínűleg vannak vallásos rokonaid,ha emlékmise volt a hozzátartozódért.Na most képzeld el,nekik hogy esett az,hogy kigúnyoltad őket.Mert valószínű annyi idős vagy,hogy tisztában kellett volna lenned azzal,hogy a pap kérdésére nemmel kell válaszolni.Azonkívül most érdekes,utólag mégis tudod ,hogy nem kell elrágni azt az ostyát?(arról nem is beszélne ,hogy láthatóan nem csámcsogott rajta senki,ne mond,hogy nem volt feltűnő)

Sajnálom,hogy az egész megemlékezésből annyi maradt neked,hogy jó poén volt hazudni egyet.Pár év múlva,majd rájösz,a tisztelet mások iránt,a becsületesség nem vallásfüggő.

2009. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mit viselkedni? ülni végig kussban és ennyi. nmtom mit akarsz informálódni ilyen dologról. mellesleg hálégnek nincsenek hívő vallásos rokonaim, meg is hülyünék tőlük az tuti.


te viszont gyerekes vagy, mint a legtöbb hívő. tényleg bírom az ilyen habzó szájú vallásfanatikusok szövegelését, megmosolyogtat.:)

figyu, menj inkább a templomba azt imádkozzál érte, hogy kerüljek a pokolba meg ilyenek, akkor majd megnyugszol, hogy az istened megbüntet engem:)

2009. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznosak voltak a válaszaitok!:)

Még az lenne a kérdésem,hogy felnőtt korban a képzés mennyi ideig tart? És gondolom felnőtt korban már nem ingyenes.

2009. nov. 5. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!