Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok (pl. a J. T) akik annyira...

Azok (pl. a J. T) akik annyira tiltakoznak a pokol létezésében miért nem figyelnek oda Jézus figyelmeztető szavaira?

Figyelt kérdés

Mát.25,41

Márk9,48-50 itt pl azt mondja,hogy az ,,ö férgök meg NEM HAL ÉS TÜZÖK KI NEM ALUSZIK..,,

És ezen kivül van még pár igevers ahol bizony kihangsúlyozza,hogy bizony Jaj nektek írástudók,farizeusok stb mert ott fogtok égni...

Mi a stratégia abban,hogy tagadják a pokol létezéset szembeszálva Jézus figyelmeztető szavaival.

Mert kell legyen valami oka,hogy ezt teszik.



2013. szept. 21. 21:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ugye olyan van, hogy aki kardot ragad, kard által kell annak meghalnia, de olyan, hogy a vétkeimet mások felé nekem is át kellene élnem fizetség gyanánt az örök halál, kárhozat előtt, ilyen nincs. Mivel akkor Isten gyönyörködne a vétekben, hogy most fizetség gyanánt Ő generálná ezt ellenem? Illetve ha megfizetek a vétkekért ilyen formán, akkor miért büntet tovább, hogy meghalok? Akkor nincs is szükség Jézusra, csak átélem a vétkeket, és kiállom a büntetést, és rendben vagyok. Nem, ilyen nincs. Logikailag sem, és bibliailag sincs.
2013. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

A pokol tévtanítása a helytelen fordítások miatt terjedt el, ilyet mutatott például a 7. hsz. is.


Itt pedig bőven találsz még: [link]

2013. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Köszönöm, igazad van:)


Valószínűleg valami "megfizet neki a cselekedet szerint" tartalmú példát értettem félre. De abból nem következik, hogy ugyanazt kapja + halált vagy még többet.

2013. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

" Ezek szerint mindegy mit követsz el az életben ugyan

azt a büntetést kapod mint pl Hitler vagy Sztalin vagy

stb. Nincs büntetés csak halál."


Igen, mert a "A bűn zsoldja a halál"?

( Róma 6:23)


(Róma 6:7):

"Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól."

2013. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, hogy akkor hogyan magyarázzák meg a Gazdag és Lázár történetét. Tudom az egy példabeszéd volt, de akkor miért nem úgy volt benne, hogy a gazdag halála után nem is létezett, vagyis el lett törölve/felejtve, hanem, hogy gyötrődik a tűzben?
2013. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Igen, érdekes kérdés. Mert többször elhangzik, hogy lesz ottan sírás és fogcsikorgatás...
2013. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Az 5. válasz felsorakoztat jó pár igét, amit a jehovisták és az adventisták nem is vesznek figyelembe, átlépik, vagy megmagyarázzák igencsak kacifántos módon.


Jézus története szegény Lázárral valós, megtörtént, mert Isten nevén ismeri az ő juhait. A hádész szó pedig földben lévő (nagy) gödröt jelent és nem konkrétan a sírhelyet. Azok, akik tagadják, azok egész egyszerűen nem veszik figyelembe a Bibliát, a halált a testnek pusztulásával azonosítják és nem értik a lélek halhatatlanságát, pedig ez is benne van a Bibliában. Nem, nem az átírt, hamis jehovista undormányban. És nem az Ellen White féle hazugságokban (ha nem volt tévedhetetlen, akkor miben tévedett, ha az adventisták minden szavát elhiszik, még akkor is, ha az szembe megy a Bibliával?). Hanem a Bibliában, Isten szavában.

2013. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

"a halált a testnek pusztulásával azonosítják és nem értik a lélek halhatatlanságát"


Mt 10,28 És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

2013. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Akkor azt magyarázzátok meg nekem ti akik tagadjátok a pokol létezését,hogy hol van Isten itéletében az igazság ha engem mert pl. elloptam egy kenyeret(hisz bűnt követtem el) azzal szemben aki megöletett pl. 2.000.000 embert. Hol látjátok ti ebben Isten igazságosságát? A Biblia azt mondja,hogy mindenki a tetteiért fog felelni,akkor??? Hogyan ha minden gonosz meghal?

Ezekszerint lehet nyugodtan gyilkolászni mert a büntetésem egy jól kiérdemelt pihenés.

Ebben hol van igazság?

2013. szept. 22. 17:23
 20/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, te kinek milyen büntetést ítélnél és hogyan valósítanád meg?
2013. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!