Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok (pl. a J. T) akik annyira...

Azok (pl. a J. T) akik annyira tiltakoznak a pokol létezésében miért nem figyelnek oda Jézus figyelmeztető szavaira?

Figyelt kérdés

Mát.25,41

Márk9,48-50 itt pl azt mondja,hogy az ,,ö férgök meg NEM HAL ÉS TÜZÖK KI NEM ALUSZIK..,,

És ezen kivül van még pár igevers ahol bizony kihangsúlyozza,hogy bizony Jaj nektek írástudók,farizeusok stb mert ott fogtok égni...

Mi a stratégia abban,hogy tagadják a pokol létezéset szembeszálva Jézus figyelmeztető szavaival.

Mert kell legyen valami oka,hogy ezt teszik.



2013. szept. 21. 21:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ez a téma már ki lett tárgyalva többek között itt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Remélem hasznodra lesz a link.

2013. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nem én ruháztam fel istent semmivel, a tények magukért beszélnek. Minden amit magunk körül látunk egy Teremtő keze műve. Isten értünk adta a fiát, ezáltal reményünk lehet, hogy megszabadulunk az öröklött bűntől. Az hogy ma szenvedünk, annak okai vannak, sajnos sokan Istent hibáztatják, arról a valakiről elfelejtkezek, aki az emberiség fő ellensége Sátán az Ördög. üdv.
2013. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Mivel nem tudok aludni átnéztem a válaszokat és megakadt a szemem az utolsó válaszoló kommentjén. :)

"Ő a szeretet istene..."

Már fel is ruháztad Istent az elképzelésed szerint"


Dehogy a válaszoló ruházta fel. Isten a szellem által ruházta fel magát.


2Kor 13,11 Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vígasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek.

2013. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
A szeretet és a béke Istene.....
2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Kedves 33 tényleg én felruháztam Istent amikor azt írom,hogy Ő a "szeretet istene" vagy a Biblia? Legalábbis az én Bibliám ezt tanítja.:) Akarod látni?


"De az Úr, a te Istened nem akarta meghallgatni Bálámot; hanem fordította az Úr, a te Istened az átkot néked áldásodra, mivelhogy szeretett téged az Úr, a te Istened."(5Móz.23,5)

"Ímé, áldásul volt nékem a nagy keserűség, és Te szeretettel kivontad lelkemet a pusztulásnak verméből, mert hátad mögé vetetted minden bűneimet!"(Ézs.38,17)


"Messzünnen [is] megjelent nékem az Úr, mert örökkévaló szeretettel szerettelek téged, azért terjesztettem reád az én irgalmasságomat."(Jer.31,3)


"Lássátok milyen nagy szeretetet adott nékünk az Atya, hogy Isten fiainak neveztetünk! A világ azért nem ismer minket, mert nem ismerte meg Őt."(1Ján.3,1)

És még rengeteg lenne amit idézni tudnék a Bibliámból.

Nem én ruháztam fel Istent hanem Ő saját magát tette azzá.


De ha lássuk mit mond az igazságosságról:


"És az Úr elvonula ő előtte és kiálta: Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten, késedelmes a haragra, nagy irgalmasságú és igazságú."(2Móz.34,6)

"KÉSEDELMES A HARAGRA.." azt sehol nem írja,hogy alkudozó.


"Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő úta igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!"(5Móz.32,4)


"És meglátják a népek igazságodat, és minden királyok dicsőségedet, és ÚJ NEVET adnak néked, a melyet az Úr szája határoz meg."(Ézsa.62,2)


Tehát ez az Úr igazsága!

És meg is kaptuk azt az ÚJ NEVET amit ti Jehova tanúi nem akartok elfogadni.


"És kimondom ítéleteimet felettök az ő mindenféle gonoszságukért, minthogy elszakadtak tőlem, és idegen isteneknek áldoztak, és tulajdon kezeik munkáit imádták."(Jer.1,16)


"Én pedig ezt mondom vala: Bizony szerencsétlenek ezek; bolondok, mert nem ismerik az Úrnak útját, Istenöknek ítéletét!"(Jer.5,4)


"Vagy azt gondolod, óh ember, a ki megítéled azokat, a kik ilyeneket cselekesznek, és te is azokat cselekszed, hogy te elkerülöd az Istennek ítéletét?"(Róm.2,3)


"És hallám, hogy más az oltárról ezt mondja vala: Jól van Uram, mindenható Isten, igazak és igazságosak a te ítéleteid."(Jel.16,7)


Én nem ruháztam fel Istent hanem csak azt mondtam és mondom most is amit a Biblia ír.

Én hiszem,hogy a Biblia Isten ihletett szava és ami benne van az mind igaz!

2013. szept. 27. 21:50
 36/37 anonim ***** válasza:

"És meglátják a népek igazságodat, és minden királyok

dicsőségedet, és ÚJ NEVET adnak néked, a melyet az Úr

szája határoz meg."(Ézsa.62,2)


Tehát ez az Úr igazsága!

És meg is kaptuk azt az ÚJ NEVET amit ti Jehova tanúi

nem akartok elfogadni."


Mit nem akarunk mi elfogadni? Itt arról van szó, hogy Jehova ad a fiának, Jézusnak egy új nevet. Szóval mi az, amit mi nem fogadunk el?

2013. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
De most mit nem akarnak Jehova Tanúi elfogadni? Pont abban hisznek ők is, hogy Isten a szeretet és igazság istene, aki mindenkinek lehetőséget ad a megtérésre és nem kínozza az embereket. Üdv.
2013. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!