Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Mit szólnátok, ha a...

Hívők! Mit szólnátok, ha a gyereketek ateistává válna? Megpróbálnátok lebeszélni? Esetleg adnátok az ateizmusnak még egy esélyt?

Figyelt kérdés

#ateista #tükör tükör visszavág
2013. szept. 22. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem beszélném le róla, mert mindenki a maga útját válassza. Nem adnék az ateizmusnak még egy esélyt viszont az én életemben, voltam ateista és amit azóta elértem a spirituális fejlődésemben, azt nem adnám a világ minden kincséért sem. Viszont nem kényszeríthetem a világképemet a lányomra.
2013. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1# Ment a like!


Én sem erőltetnék rá semmit, ha majd lesz egy gyermekem, de megmutatnám neki a vallások főbb tulajdonságait részletesen.

2013. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nocsak, nocsak, úgy látom, ihletet kaptál... :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem adnék esélyt az ateizmusnak, és nem kényszeríteném, különösen, ha már nem kisgyerek. Viszont imádkoznék érte.
2013. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nye-nye nyeeeee ;P
2013. szept. 22. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Bertaa!!! Hellóóóóóóóóóóó! :)


Kérdezőnek: semmit nem erőltetnék a gyerekemre, hívő szellemiségben nevelném, és elfogadnám, amit választ.

2013. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és adnék-e esélyt az ateizmusnak? Hát, olyan értelemben biztos, hogy ha a gyereknek lenne kedve beszélgetni róla komolyabban, leülnék és meghallgatnám, gondolkodnék az általa felvetett kérdéseken. Viszont elsősorban mint hívő vizsgálnám magamban azokat, aztán ha valamire nem lenne válaszom, okosabbakhoz fordulnék, éééésha valami nagyon húsbavágó és ésszerű ateista válasza lenne (tehát számomra valóban ésszerű), akkor még az is lehet, hogy, de NAGYON kicsi az esélye. A hit (bizalom Istenben) pont ott lép igazán életbe, ahol nincsenek válaszok.
2013. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én bigottul vallásos környezetben, gyakorlatilag együtt nevelkedtem a nálam mindössze másfél évvel idősebb nagybátyámmal. Belőle pap lett, belőlem ateista. Engem próbáltak formálni, de ez csak ellenkezést szült. Gyermekeim közül az egyik katolikus, a másik ateista. Nem akartam egyiket sem irányítani a döntésében.
2013. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
51%

"A hit (bizalom Istenben) pont ott lép igazán életbe, ahol nincsenek válaszok."


Erre egy közmondást is tudok:A tudás hiánya a hit!

2013. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A tudás hiánya a nem tudás.

Aki mindent tudni vél, nem képes az önkritikára.

A tudás és a hit nem zárja ki egymást. A hit remény, bizalom.

A hiszékenység sem az önbecsapás szinonimája.

2013. okt. 4. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!