Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szakítanátok, vagy megpróbá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakítanátok, vagy megpróbálnátok megbeszélni?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyok együtt az első barátommal. Igaz, már 24 éves vagyok, tényleg senkim sem volt előtte. Azt hittem, hogy szeretem, így utólag visszagondolva talán csak a gondolatot szerettem, hogy van valakim, és hogy engem szeretnek. Mostanában egyre gyakrabban érzem, hogy a falra mászok tőle, egyes szófordulataitól, a precízkedésétől, csupa olyasmitől, ami korábban nem zavart, sőt talán imponált is. Ezt ő is érzi, és kérte, hogy ha baj van, beszéljük meg, és tudom, hogy hajlandó is lenne megpróbálni változtatni, én viszont legszívesebben azt mondanám, hogy vége, mert egyszerűen nem érzem jól magam vele, és nem vagyok szerelmes belé. Ugyanakkor tudom, hogy ő szeret, és ettől még rosszabbul érzem magam, mert becsapom, mikor vele vagyok, holott szívesebben lennék bárhol máshol. Sajnos teljesen hülye vagyok, nagyon nehezen beszélek az érzéseimről, és szinte soha nem mondom meg, ha valami nem tetszik, csak nyelek egyet, és elfogadom, hogy így van. Ez azért gond, mert így a problémáim nagyobb részéről nem is tud, de képtelen vagyok szóba hozni. Ha megpróbálom, már az első mondat felénél úgy érzem, hogy azonnal elbőgöm magam, úgyhogy inkább másképpen folytatom. Tudom, hogy teljesen idiótának és gyerekesnek tűnök, így is érzem magam. De légyszi ne ítéljetek el, csak ara vagyok kíváncsi, hogy mit tartanátok elfogadható lépésnek ezek után.
2013. júl. 22. 15:04
 1/9 A kérdező kommentje:
*...arra vagyok kíváncsi...* bocsánat, a végét nem olvastam át időben.
2013. júl. 22. 15:06
 2/9 Amélia:) ***** válasza:

Ha most ez van, mi lesz később?

Szerinted ez "visszafordíható"?

2013. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, hogy "visszafordítható" lenne, igazából nem is vagyok benne, biztos, hogy van olyan alap, ahová visszatérhetnénk. De a barátaim és a szüleim, akikkel beszélgetek mind azt mondják, hogy próbáljuk megbeszélni és megoldani a dolgot. Anya fél, hogy a végén egyedül maradok, a barátnőim szerint pedig ilyen pasit nem szabad elszalasztani...
2013. júl. 22. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen el kellene mondanod neki a gondjaidat,ha más nem azért is,mert lehet,hogy most szakitasz vele,de nem tudhatod,hogy a következő kapcsolatodban nem jön-e ez újra elő.Ezt a nagyon nagy zárkozottságot szerintem előbb útóbb úgy is le kell küzdened,nem kerülheted el.Persze mindenki zárkozott valamennyire,de szerintem ez már nagyon szélsőséges,ahogy leírtad.Anyukád nagyon kedves,hogy azt súlykolja beléd,hogy ha szakitasz a mostani pasiddal,akkor egyedül maradsz...Szerintem mond el neki a dolgokat,és ha még hosszútávon se változik semmi cakkor szakíts vele.
2013. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Amélia:) ***** válasza:
24 évesen nem kell attól félni, hogy egyedül maradsz :))
2013. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elöző válaszoló vagyok:azt akartam írni a végén,hogy:CSAK akkor szakítsz vele.
2013. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
" nehezen beszélek az érzéseimről, és szinte soha nem mondom meg, ha valami nem tetszik, csak nyelek egyet, és elfogadom, hogy így van. " De mi az esetleg amit nem mondasz el neki?
2013. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha fél éve vele vagy, de nem lettél szerelmes, sőt, nem is érzed jól magad vele, akkor ezen már semmi nem fog változtatni. Szerintem szakítanod kellene. Jobban fog fájni neki ha még 1-2-3 évig vele vagy , és utána hagyod el azért mert nem vagy belé szerelmes. Minél tovább tart a kapcsolat ahol akár egyik részről szerelem van, annál rosszabb szakításkor.


Jobb gyorsan letépni a ragtapaszt.


27/N

2013. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem összeszedni magam, és elmondani, hogy mi a helyzet.

Már olyan egyszerű dolgokat sem szoktam elmondani, hogy arra a színdarabra, amit ő kinézett, én nem igazán vagyok kíváncsi, vagy hogy az általa tervezett kirándulás nekem nem tetszik. Pedig ő elmondja, hogy mi a terve, és megkérdi, hogy jó-e, én meg hülyén azt mondom, hogy persze. Sajnos otthon a szüleimnél ez az elvárás, apa mondd valamit, rákérdez, hogy mi a véleményünk, de már kiskorunkban megtanultuk, hogy egyet kell értenünk. Tudom, hogy ez így nem jó, de képtelen vagyok levetkőzni, mindig félek, hogy baj lesz, ha mást mondok, mint amit ő szeretne, de hogy mi baj lehetne, azt tényleg nem tudom.

2013. júl. 22. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!