Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Stephen king vallása?

Mi Stephen king vallása?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi. Keresgél, kutatgat a világban. Ateista.
2013. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, az Hawking, nem az írò:D
2013. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmi.


Én a horror regény íróra gondoltam.


De azért köszi.

2013. szept. 23. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


“A vallási téboly


A vallási tébolynak az a szépsége, hogy mindent képes megmagyarázni. Ha egyszer az ember elfogadja Istent (vagy a Sátánt) a halandó világ összes eseményének eredendő okául, akkor nem marad hely a választásnak… vagy a véletlennek. Ha egyszer az ember megtanulja az olyan varázsigéket, mint “tükör által homályosan” meg “a rejtelmek által teszi Ő nyilvánvalóvá a csodáit”, a logikát boldogan ki lehet hajítani az ablakon. A vallási téboly egyike a tévedhetetlen módoknak, amelyekkel meg lehet magyarázni a világ szeszélyeit, mert kiküszöböli a véletlent. Az igazi vallási megszállott mindenre talál választ.


Stephen King: Végítélet"


ezek után szerinted?

2013. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Antimod ***** válasza:
Szerintem sem ateista, sem hívő, gondolkodó ember, akitől nem idegen a misztika. Sok könyvét olvastam, és egyértelműen ez a kép rajzolódott ki előttem róla.
2013. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
író......ez egy külön vallás..
2013. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila:

Én is szeretem Stephen King művészetét,filmjeit-könyveit,mert elgondolkodtatnak olyan dolgokon is,amiken egy mélyen vallásos neveltetettségű ember nem is mer,de egy alapvetően gondolkodó természetű,sem nem vallásos,sem pedig megrögzötten ateista ember viszont igen. Ugyanígy vagyok Denikennel is.

2013. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Langolier-izmus
2013. szept. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!