Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus, amikor itt volt a...

KZitus kérdése:

Jézus, amikor itt volt a földön, tanított. Miről ismerhető fel ma az ő tanítása?

Figyelt kérdés

Ma sokféle keresztény vallás van, mindegyik Krisztust ismeri el. De ha letekint Krisztus a mennyekből, ő melyik vallásban ismeri fel a saját tanítását?

Mert csak egyféle lehet az övé.



2013. szept. 24. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Csakis a Jehova tanúi tanításában ismeri fel saját tanait. Elégedett vagy?
2013. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nein, nein, nein...az Úr nem a vallásokat nézi, hanem a szíveket vizsgálja, hogy mi van benne
2013. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nagylzs ***** válasza:
KZitus, kérlek mondd el nekünk: miről ismerhető föl? ;-)
2013. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kzs ***** válasza:

@ Első válaszadó


Azért én nem mondanám, hogy csak és kizárólag a Jehova Tanúi által képviselt álláspont az egyedüli, ami igaz. Hogy csak ők azok, akik jó úton járnak.

Ilyet ne mondjunk.


Jézus tanítása a SzentÍrásból ismerhető fel, lévén hogy Ő maga volt (és most is az) a Megtestesült Ige.

Tehát én azt mondom, hogy az az igazi tanítás, ami a SzentÍrásra épül, valamint figyelembe veszi Isten Szent Szellemét is - hiszen senki sem mondhatja Krisztust Úrnak, csakis a Szellem által. És azok Isten fiai, akiket a Szent Szellem vezérel.


Tehát Krisztus tanítása a SzentÍrásban és a Szent Szellemben EGYARÁNT megmutatkozik, és az az igazi vallás - most függetlenül attól hogy hogy hívják - amelyik ezt követi.

2013. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jn 10,27:

"Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem"

1. Meghallják Jézus szavát, vagyis érteni akarják Őt.

2. Jézus ismeri őket, vagyis sajátjainak ismeri el őket, mert ők nem idegen hatalomhoz tartoznak.

3. Követik Őt... Őt, és nem egy személyt (legyen az kitűnő prédikátor, tanító vagy pap), nem egy egyházat, és nem a saját bűntől fertőzött elgondolásaikat, hanem mindig és minden körülmények között Őt! Őt, a tisztaság megtestesítőjét, Őt, aki képes az embert is tisztára mosni bűneiből, Őt, aki egyedül képes megelégíteni az emberi lelket.

Akik azt mondják, hogy követik Őt, és nem cselekszik az Ő parancsolatait, azok NEM AZ ÖVÉI!


Jn 10,1-11:

"Bizony, bizony mondom néktek: A ki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. A ki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az. Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket. És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját. Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját. Ezt a példázatot mondá nékik Jézus; de ők nem értették, mi az, a mit szól vala nékik. Újra monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja. Mindazok, a kik előttem jöttek, tolvajok és rablók: de nem hallgattak rájok a juhok. Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál. A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek. Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért."

2013. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Miről ismerhető fel Jézus tanítása?

A célról, az út kivitelezéséről, és az eredményről.


Mint általában: Jézus tanítása is két oldalról közelíthető meg.

1. Pontosan mit tanít Jézus

2. Biztosan mit nem tanít Jézus


Jézusról a Bibliában olvashatunk. Egyetlen szava sem lehet lényegtelen ahhoz, hogy őt megértsük.

A Biblián kívül nincs más forrás.

Esetleg még egyedül a Szentlélekre és a szívre lehet hivatkozni nagyon helyesen, mint forrás.


Nekünk a célunk Isten útján haladni, mert ő maga a világosság, az élet és az igazság.

Gyakori hibának számít, hogy az ember szelektál és csak azt tartja be, ami neki tetszik. Általában kiforgatják a szent iratokat. Az előbb említetteknél is gyakoribb hiba, ami lényegében a kiforgatással egyenlő, hogy egyesek a tanításhoz hozzárakják a saját kitalált dolgaikat -> kútfőből.


Nem baj, ha az emberek/közösségek valamilyen szinten más formában gyűlnek össze. Nem baj ha van egyedi kultúrájuk vagy szabályaik vagy nézeteik.

Mi is egyének vagyunk a magunk módján. Ebben semmi gond nincs. Akkor van gond, amikor Isten szájába adunk dolgokat és másokat kezdünk kárhoztatni.


A tanítás lényege, hogy szeressünk mindenkit.

Erre kell épülni mindennek.

El olvashatod Pál apostol szeretethimnuszát, bár szerintem ismered.

A szeretetnél már nem önmagamat imádom, hanem meglátom a másik emberben az értéket a testvért.

Tehát a szeretetnek jó cselekedetekre, hosszú tűrésre, és irgalmasságra kellene ösztönözni.


A fentiek viszont nem jelentik azt, hogy mindent meg kell engedni a másiknak. Törekedni kell az igazságra, s ehhez is kell kérnünk Istentől a bölcsességet.


A bűnös embert nem eltaszítani kell, bántani. Hanem megérteni és segíteni. Felemelni őt. (persze vannak, akiken sajnos nem igen lehet segíteni. Vagy órási veszteségre és kockázatra + szeretetre van szükség.)


Ha viszont a bűnnel elnézőek leszünk, úgy a bűnösre is halálos ítéletet mondunk és magunkra is.

Megéri engedni valakinek, hogy mindent porig pusztítson és amikor egyedül maradt öngyilkos legyen?


Végül egy utolsó gondolat:

[link]


Kiemeleve:

János Apostolnak közönséges első levele » 4. fejezet

20

Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?

21

Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy aki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.


Ráadásnak:

Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

12

Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13

Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.



Kérjük testvéreim Istent, hogy az igazság útjára irányítson bennünket, megtisztítván lelkünket a bűn mocskától, hogy szeretetben, boldogságban, békében élhessünk! Ámen!

2013. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2013. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

kzs!


Nem ismered fel az iróniát? :) Első voltam.

2013. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindazok válaszát, akik iróniától és előítélettől mentesen írtak, akiknek a szavából igazán érződött a Krisztus iránti, és felebarát iránti szeretet. Valóban nem szabad haragudnunk a bűnös emberekre, inkább meg kell próbálni segíteni neki, mert Jézus is azt mondta, nem az egészséges embernek van szüksége orvosra, hanem a betegnek. Néhány válasz jól tükrözi mennyire igaz Jézusnak ez a tanítása is. De mivel itt van ezen az oldalon, remélem inkább a krisztusi tanítás befolyásolja majd a gondolkodását, mint az a stílus, amit most képvisel.

Mégy egyszer köszönöm kedves soraitokat.

2013. szept. 25. 08:42
 10/14 anonim ***** válasza:

"Valóban nem szabad haragudnunk a bűnös emberekre, inkább meg kell próbálni segíteni neki, mert Jézus is azt mondta, nem az egészséges embernek van szüksége orvosra, hanem a betegnek."


Arra azért figyeljetek,hogy az orvos csak akkor megy házhoz,ha kihívják,mert a beteg rosszul érzi magát.Nem kell minden útba esőt diagnosztizálni,nem ez az orvos dolga,Jézus sem ezt mondta.

2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!