Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki egyenlő aki a Mennybe...

Mindenki egyenlő aki a Mennybe jut? Isten tesz különbséget a hívők között?

Figyelt kérdés

Vagy lesz/van különbségtétel aszeritn,hogy ki milyen életet élet?

Aki több mindent be tudodd tartani annak jobb sora lesz, mint annak aki csak keveset?

Aki térített az nagyobb megbecsülésben részesül Isten elött,mint aki folyton elbukott,de folyton törekedett betartani a parancsokat?

Mondjuk egy apáca jobb elbírálásban részesül és többet kap, mint egy drogárus stici aki élete utolsó éveiben megtért?



2013. szept. 25. 19:04
1 2
 1/11 eric_one ***** válasza:
74%

Igen tesz különbséget, mert igazságosan fogja jutalmazni aszerint hogy kire mennyit bízott, és azzal hogyan gazdálkodott az illető.


Pál 2Korintus levele 5/10 olvashatod hogy

"10Mert nekünk kivétel nélkül mind oda kell állnunk a Krisztus Ítélőszéke elé! Ott fogja mindenki megkapni, amit megérdemel, aszerint, hogy ebben a földi testben

jót, vagy rosszat tett."


Róma 8,1

"Így azután, senki sem ítéli el azokat, akik a Krisztus Jézusban élnek."


Tehát azoknak aki megigazultak nem lesz részük kárhoztató ítéletben, csak jutalmazásban.

2013. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a bűn zsoldja a halál (amely független a bűn mértékétől), akkor a kegyelem mértéke is független.


A mennyországban nem létezik irigység (elméletben).

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt isszák egymás borát.”


Ez fenti elv érvényesül. Szeretjük egymást és a másik ragyogása a saját csillogásunk is.


A biblia alapján úgy tűnik, hogy a "Mennyország" örül a megtért bűnösnek. Ami pedig meg lesz bocsátva, az már a múlt...


Isten igazsága szerint lesz minden, ami tökéletes.


Most kivesézhetnénk, hogy kinek mennyire van hatalma, tudása, személyisége...De úgy sem fogunk megegyezni mindenben.

2013. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lesz, aki egyenlőbb lesz az egyenlők közt. De a viccet félre téve,

Biztos lesz aki fellázad majd, mert a sátán is fellázadt, pedig akkor is minden idillikus volt, mi biztosítja azt, hogy nem?

2013. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért nem bízod ezt Istenre? :)

Miért kérded ezt tőlünk tökéletlen emberektől?

"MINDENKI MEGFIZET AZ Ő CSELEKEDETEI SZERINT.."(Jel.20,13)

Szerintem bízd rá a dolgot,és ne vond kérdőre Isten ítéletét. :)

2013. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze. "Elsőkből lesznek az utolsók és utolsókból az elsők". "Bizony mondom néktek: az asszonyoktól szülöttek között nem támadott nagyobb Keresztelő Jánosnál; de aki legkisebb a mennyeknek országában, nagyobb nálánál."


Az emberi élet folyamatos fejlődés, és ez nem marad abba a mennyben sem. Lesznek akik már előrébb járnak, és lesznek akik a nulláról kezdik.


Az óriási különbség az, hogy ezeket a különbségeket az Isten nem fogja senkivel sem éreztetni, és az emberek sem fogják egymással, hanem mindenki szeretettel segít a másiknak.


Üdv. Péter

2013. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy Péter mondja!

Továbbá felhívnám a figyelmed még egy Igére ezzel kapcsolatban:

"1Kor 15:41 Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.

1Kor 15:42 Éppen így a halottak feltámadása is."

2013. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Éppen úgy van, ahogy Péter mondja!


Ezzel egészíteném ki:


Jel 22:16 Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.

(Ha tudod, mit hívnak "hajnalcsillagnak" az éjszakai égbolton, akkor tudod, miért azzal azonosítja magát Jézus. ;) )


Miért fontos ez?

Mert mi is "csillagok" leszünk:

Dán 12:3 Az értelmesek pedig fénylenek, mint az égnek fényessége; és akik sokakat az igazságra visznek, miként a csillagok örökkön örökké.


És ugye a csillagokról mindenki tudja, hogy:

1Kor 15:41 Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.

1Kor 15:42 Éppen így a halottak feltámadása is.


Ami Isten előtt leginkább számít, az a szív tisztasága és az Ő Szavának való engedelmesség, úgyhogy ne gondold túl az ilyen emberi kategóriákkal való méregetését a hívőknek, hogy apáca meg drogos strici volt meg térített. Jézus előre megmondta, hogy sokan lesznek, akik azt mondják majd neki, "Uram, Uram! ugye emlékszel mennyi jót tettem a te nevedben?", és Ő még azt is letagadja majd, hogy ismeri őket. (Máté 7. rész)

2013. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Leginkáb arra lennék kíváncsi,hogy Isten különbséget tesz-e azok között akik sok jót cselekedtek meg azok között akik keveset.

Töbet kap-e az aki többet adott a földi életében vagy mindenki egyenlő?

Aki csak egy életet ment meg arra ugyan az vár,mint aki 100 életet mentett meg. De behelyettesíthető térítéssel is. MIndegy.

2013. szept. 27. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Isten az ember jellemét nézi. Való igaz, hogy ez a cselekedetekben mutatkozik meg. A cselekedet pedig nem mérhető a megtért emberek számában. Szerinted ki végzi el a nagyobb munkát. Aki vet, vagy aki arat. Vagy aki a kettő közt segíti a növény fejlődését? Kit becsülnél meg jobban? Nos pont ugyanígy van ez a másokért való munkában.


Egy aranyos sztori: A mennyország kapujában egy ember fogadja a belépni szándékozókat. Egyetlen kérdésem van: "Ismered Jézus Krisztus?" Az első válaszoló: "Hogyne ismerném. Egész életemben híres prédikátor voltam, naponta ezrek tértek meg a tanításaimon, nálam jobban senki sem ismeri." Második jelentkező: "Minden nap templomba jártam, egész életemben, sokat imádkoztam, persze, hogy ismerem." Mire a harmadik: "Igen Uram ismerlek téged".

(Máté evangéliuma 7:21-23)


Üdv. Péter

2013. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve."


Tényleg nem érted ezt? Láttál már csillagos égboltot? :)

Hát ott vannak egészen fényes és egészen halvány csillagok is. "Éppem így lesz a halottak feltámadásakor", mondja Pál. Egyértelmű, hogy jelentős különbségek lesznek a feltámadottak között a nekik adott jutalom tekintetében.

Csak azt mondom, hogy nem biztos, hogy azon kell ezt lemérni, hogy emberi szemmel ki mennyire "nagy" dolgokat tesz itt az Úr nevében.


De ha így könnyebb:

Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Lehet sok embert térít meg valaki, de ha "megront" (eredetiben lüó = feltör, felold, érvénytelenít stb.) Isten törvényéből valamit, kicsi lesz a mennyek országában.


És:

Máté 18:1 Abban az órában menének a tanítványok Jézushoz, mondván: Vajon ki nagyobb a mennyeknek országában?

Máté 18:2 És előhíván Jézus egy kis gyermeket, közéjük állítja vala azt,

Máté 18:3 És monda: Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.

Máté 18:4 Aki azért megalázza magát, mint ez a kis gyermek, az a nagyobb a mennyeknek országában.

Máté 18:5 És aki egy ilyen kis gyermeket befogad az én nevemben, engem fogad be.

Máté 18:6 Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik énbennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.


Mind a két helyen Jézus arra figyelmeztet, hogy a mennyek országának logikája másképp működik, mint ahogy mi emberek gondolkodunk. Nem annak van többje, aki többet szerez, hanem éppen annak, aki többet ad. Nem az a nagy, aki naggyá teszi magát, hanem az, aki kicsivé.

A szív titkainak vizsgálója az Úr. A szívben dől el minden. De mi nem látunk bele a szívekbe, még a sajátunkba se igazán, csak az Úr. Ezért nincs értelme egymást méricskélni, mert az versengéshez vezet, a versengésnek pedig semmi helye nincs Isten országában.

2013. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!