Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki írna példát arra hogy,...

Valaki írna példát arra hogy, hogy kapta meg Istentől a társát?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekel, hogy milyen volt Istennel a kapcsolatotok, mikor lépett be az életetekbe a Õ?

Volt valaki olyan helyzetben, ami teljesen lehetetlennek tûnt, de Isten mégis jóra fordította az egészet s több áldás származott belõle, mint ahogy azt ti elgondoltátok?

Tudom kicsit személyesek ezek a kérdések, de örömmel venném ha páran írnának nekem ilyen témában, akár privátban is. Én is hívô vagyok, s nem kötözködés céljából tettem fel a kérdést. :)



2013. okt. 3. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Úgy látszik, itt minden hívő egyedülálló.
2013. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Bármennyire is hívő vagy, itt a földön magadnak kell eljárnod ez ügyben, mégpedig gondosan, figyelmesen, és átéléssel. A vallást ne eközben gyakorold, a kettő nem függ össze. Legfeljebb annyiban, hogy nehezen viselnél el egy kevésbé vallásos társat (bár ki tudja, minden lehetséges), de ez az előbb említett módon nem probléma.
2013. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az értelmes feleség az Úrtól van, úgyhogy gyakorolhatja eközben is a hitét. Miért pont ebből zárná ki Istent?
2013. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
66%

Szervusz


Ha ma az emberek Istentől kapnák a társukat, gondolod lenne ennyi sok válás?

Komolyan gondolod, hogy Isten ennyi rossz döntést hozna?


Ezt nem gondolhatod komolyan.

Az egy másik téma(kérdés), hogy Isten sok-sok tanácsot ad, hogy jól tudjunk házastársat választani magunknak.

Na látod erről lenne mit írnom neked!


Üdvözlettel: Zita

2013. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:

KZitus:

Nem hiszem,hogy a kérdező arra gondolt volna,minden ember automatikusan Istentől kapja a társát.

Épp arról van szó,hogy a legtöbb ember nem Istennel járva keres párt,hanem találomra,hirtelen ötlet,ösztönkésztetés és még ezer más mellékes dolog alapján.

2013. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
menj társkeresőre és imádkozz az internet istenének!
2013. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Én tudok egy ilyen igaz történetet! Az egyik barátnőm nem volt keresztény, barátja is volt.Sokat imádkoztam érte, hogy Isten változtassa meg. Szerette Istent, de mégsem érezte magát közel Hozzá, plusz nem figyelt arra, hogy hogyan élt! Végülis lett egy szintén nem keresztény barátja, akivel sörözgetett meg olyan dolgokat csinált amikre nem büszke. Mikor a gyülekezetünkbe kihírdették, hogy én és még pár személy bemerítkezik, hogy van-e még aki át szeretné adni az életét az Úrnak! Nem tudta mit csináljon, imádkozott, és végül döntött az Úr mellett, amiért roppant hálás vagyok Istennek! Fájdalmas volt számára ugyanis szakított a barátjával, mert ő nem volt keresztény, szóval Istent választotta a világ helyett! Bizony az Úr megjutalmazta őt, ugyanis megismerkedett egy közös barátunk bátyjával aki keresztény, és azóta is együtt vannak. Bár kapcsolatukat és azt, hogy ők együtt legyenek nem kérdezte meg az Úrtól, de elgondolkodott rajta és imádkozott és Isten bizony 2álmot adott neki, egy álmot pedig az apukáján keresztül is kapott, hogy az adott fiú a férje lesz. A fiú is kapott kijelentést. Az Úr a szomorúságot, örömre fordítja és sokkal jobbat hoz ki belőle mint amit mi el tudnánk képzelni. Már az esküvőjüket tervezik. Tudják, hogy Isten alakította mindezt így!
2013. okt. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy erő hozta. (egy nagy erős isten)


Különbözöm-e tőle?

2013. nov. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom, hogy a hívő embert vezeti Isten azokban a döntéseiben, amiben az Ő tanácsát kéri. Miért ne vezetné a társválasztásban is?

Az is igaz, hogy aki nem tett szerre tapasztalatra ezen a téren más kérdésekben, az ne itt kezdje. Isten vezetését megérteni a társ kérdésben csak akkor lehet, ha másban is érted.


Én személy szerint imádkoztam és böjtöltem, mielőtt a feleségem kezét megkértem volna. Megkértem pár barátomat is erre.

Nem döntöttem azonnal, hagytam egy fél-egy évet arra, hogy kitisztuljon. Ezalatt imádkoztam, beszélgettem idősebbekkel erről. Természetesen a józan ész arra való, hogy éljünk vele, nem szabad csak "sugallatokra" hagyatkozni. Főleg a lilaköd idején nehéz az észre hagyatkozni, mert torzít. Ezért érdemes beszélgetni másokkal- én pl. édesapám véleményét is megkérdeztem.

De ez így együtt elvezethet a jó irányra.


Most már 5 éve vagyunk házasok, a második babát várjuk. Nem mondom, hogy soha nem volt gondunk, de szeretjük egymást, és jól megvagyunk. Nem bántam meg, ma is őt venném el, pedig most már sokkal jobban ismerem.


(A sok válás nem emiatt van, hanem amiatt, hogy sokan éretlenek egy kapcsolathoz, és nem hoznak semmiféle áldozatot a fenntartásáért. Önző felfogással nem lehet jó kapcsolatot kialakítani, sem fenntartani.)

2014. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!