Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a keresztények, hogy nem mindenkinek kell kereszténnyé lennie ahhoz, hogy Istent kövesse?

Figyelt kérdés

Az egyéb nevek:

keresztény, hindú, buddhista, stb. csak címkék, és az adott kultúrának megfelelően alakult ki.


Ha az én életem úgy alakul magyarként, hogy a buddhista/hindú vagy más gyakorlatokat tudom végezni, azokat hűen követni és ezzel fejlődök lelkileg, akkor valószínű, hogy nekem azon az úton kell megtalálnom Istent, aki a szívemben lakozik.


A tízparancsolatot (amit a keresztények neveznek így) én is megtartom.

Isten egy van, így nem is lehetne más istent imádni.

A szombati nap pedig felül van írva (most erről ne nyissunk vitát, mert NEM a kérdésem része ez).


De valójában két parancsolatot kell az Újszövetség alapján megtartani:

- Szeresd az Istent és szeresd a felebarátodat, mint önmagadat.


Ha ezek ellen nem vétek (pl. elvi okokból húst sem eszem, és még sorolhatnám tovább), akkor mégis miért van az, hogy minden áron "meg akarnak téríteni"?


2013. júl. 22. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Mert akkor unalmas lenne az életük.
2013. júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
9%
Mert egy hülye kitalált valamit és minden hülye követi, ami más mint az előírt az már bűn meg ilyenek.. :)
2013. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szeressük egymást ***** válasza:
76%
Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
2013. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Az eredeti szöveg helyes fordítása:

"A Vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Vagyok = Isten (ehhez lásd az ótestamentumi részt, amikor Mózest elhívja az Úr, és Mózes nevet kér, amit az embereknek mondhat, hogy Ki küldte el őt.)


Vagyis csakis Istent kell keresni...

2013. júl. 22. 15:57
 5/22 Szeressük egymást ***** válasza:
72%

Honnan van a fordításod? :-)

Jézus görögül így kezdi a mondatát: 'Ego eimi' = 'Én vagyok'... az út...

2013. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 János 3,16 ***** válasza:
56%
Aki a fizikai világban él, annak a szelleme is ott van, sőt a szelleme halott, ez csak Jézus áldozata elfogadása árán válik élővé. Addig nem fogod fel Őt. Én sem hittem el 2 évvel ezelőttig, és nagyon megdöbbentem, mert Ő él, velem van.
2013. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 János 3,16 ***** válasza:
28%
Az én hitem megismerésen és tapasztalaton alapul, és nem birkanyáj követésen, nem megyek emberek tanírása, egyházak tanítása után, sőt a saját gondolkodásom is le kellet tennem. Az egyház azokból áll bárhol és bármilyen felekezet alatt vannak, akik szellemben és igazságban imádják az Atyát. Az én Jézusomat.
2013. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Nem a keresztények nem fogadják el, hanem Jézus és az Atyja.

Jézus mutatott egy mintát azt kell követni.

Ha ezt Te nem akarod, ne tedd, de akkor nem Jézus követője vagy, hogyan fogadna el ha mást csinálsz?


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


a keresztény élet nem passzív, hanem aktív.

2013. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Megkérném a kedves Jehova tanukat, hogy NE ennél a kérdésnél tudják le a napi térítési kötelezettségüket!


Ezt a 8. válaszadónak írtam, aki "Katy Weaver", még ha most nem is írta alá. :)

2013. júl. 22. 16:24
 10/22 anonim ***** válasza:
Én elfogadom. De keresztény testvéreim néha engem nem fogadnak el.* egy keresztény
2013. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!