Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, volt hasonló...

Katolikusok, volt hasonló cipőben valaki? Egy kis véleményre volnék kíváncsi:

Figyelt kérdés

Egy kicsi közösség a mienk, volt nálunk egy atya, akivel egész jóban voltam, amióta hozzánk került, sokat segített, sok mindent meg tudtam beszélni vele, nagyon jó fej volt mindig. Most 10 év után áthelyezték sajnos (csak városon belül). Bizonyos (közösségi) okokból egy ideje azonban nem voltam jelen itt a templomban, és jellemző emberi hiba, most sajnálom csak igazán. A dilemmám az, hogy szívem szerint el-el járnék abba a templomba, ahol most van, hiszen mégiscsak egy évtizede ismerjük egymást, mégis van bennem egy félelem, hogy nem tolakodó magatartás-e (pláne hogy az utóbbi időben kicsit "eltűntem"), ha továbbra is őhozzá ragaszkodnék, mint lelki atya, s hát nyilván emberileg is megszerettem. Ti hogyan látjátok?

Előre is köszönöm.



2013. okt. 8. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolakodás. Ha ennyire ismeritek egymást, akkor az eltűnésedet sem fogja rossz néven venni.
2013. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
...egyáltalán nem tolakodás, hanem a megtisztelő figyelem jele, és ha ezt valaki tolakodásnak venné, az máris méltatlanná válna erre...
2013. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tolakodás.
2013. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
UI. Nem vagyok vallásos.
2013. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sose legyen nagyobb bajod... Jézushoz is így ragaszkodsz???

Ha másik gyülekezetben van, utána mennél?

Erőszakosoké az Isten országa, nem a mimóza mujáké... ;)

2013. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz hozzá, s ha kétségeid vannak, megkérdezheted Tőle is, hogy mi a véleménye a dologról. A mi városunkban nagyon nagy átjárás van templomok között, nem vennék tolakodásnak az ilyesmit, de máshol nem tudom, hogy megy.
2013. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Aztán meg, lehet hogy nem csak én "szaladok" utána.. Csak a kihagyott idő miatt olyan banálisnak érzem a helyzetet.

Egyébként Budapestről van szó, az meg sajnos személytelenebb az átfedésekre, mint egy kisebb város :(

2013. okt. 10. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, ha Bp-ről van szó, akkor pláne elmehetsz hozzá! Sok ottani ismerősöm nem lakhely szerint megy atyákhoz, hanem személye miatt. Nincs ebben semmi rossz. Ha ő nem helyesli, remélhetőleg úgyis megmondja.
2013. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!