Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én utálom az ilyen és...

Csak én utálom az ilyen és ehhez hasonló vallásokat?

Figyelt kérdés
Azokat amelyikek szinte minden normális dolgot gusztustalannak, erkölcstelennek tartanak. Van egy nazarénus osztálytársam és, hogy mondjam olyan mint akin egy agymosást végeztek. Odajár a testvére aki lány háát olyan mint egy apáca földig érő sötét ruha kendővel a fején, pedig a mai divatban is vannak csinos és "erkölcsös" ruhák tehát felvehetne mást is. Aztán a gyerek elkezdni, hogy nem jön gólyaavatóra mert "ők nem támogatják az ilyeneket". Csak én utálom az ilyen agymosós vallásokat?

2013. okt. 6. 21:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

Tudod a demokrácia lényege a tolerancia (is)..

Miért zavar Téged az, hogy más másképp gondolkozik a világ dolgairól mint Te.

Én a következőt gondolom teszem:

Bárki csinálhat bármit, addig, amig az engem nem zavar, nem korlátoz, nincs hátrányom belőle. Tegye!

Igaz ez homokosokra, más vallásúkra, bárkire, aki megfelel fenti "elvárásomnak"..

Éljen úgy, ahogy akar...

Ezzel nem azt mondtam, hogy szeretem őket.

2013. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Ehhez neked mi közöd, hogy ők hogy élnek? Rád erőszakolja valaki ezt az életmódot? Mert ha nem, akkor semmi közöd hozzájuk. Vallástól függetlenül, én most akkor, ha mit tudom én tejföl nélkül szoktam enni a pörköltet, akkor utáljam azokat, akik tejföllel eszik? Nem értem, mi hátrányod van neked az életben abból, ha egyes ismerőseid másképp élnek és más szokásokat tartanak be, mint te.
2013. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%

Én nem utálom. Nem bántanak ők senkit. Ha azért öltözne hosszú fekete szoknyába, mert mondjuk goth, akkor még jó fejnek is tartanád.

Én személy szerint nagyra becsülöm, ha valaki ilyen szilárdan kiáll az értékrendje mellett, te meg csak azt szajkózod, amit körülötted mindenki.

2013. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Azért ez kicsit más mint, hogy valaki kiáll az értékrendje mellett. De mondjatok egy olyan mai átlagos 10-18 év közötti gyereket aki hetente 4 szer önszántából eljárna templomba. Emellett nem azt írtam, hogy azokat az embereket utálom hanem azokat a vallásokat. Az meg más dolog lenne ha divatból hordana ilyen ruhákat valaki de ha a vallása ráerőszakolja, hogy márpedig ezt vedd fel mert az a másik erkölcsteken az szerintem gusztustalan.
2013. okt. 6. 21:49
 5/40 anonim ***** válasza:
97%
Ismerek olyat aki hetente 8-szor jár templomba önszántából, a családja nem hívő, ő minden misén ott van, minden héten gyón. Nem kényszerítik, sőt, egyenesen tiltották ő mégis jár. Én sem tudom megérteni hogyan értelmezhetik ennyire félre a szentírást, senki nem kérte hogy az ember nyomorgassa magát vagy külsőségekkel próbáljon hangot adni a hitének, de ez mindenkinek a maga dolga. Ha te elkezded lázítani azzal csak neki teszel rosszat, mert még ha el is térítenéd őt, a családja olyan marad amilyen. Ebbe egyszerűen nem szabad beleszólni. Ha neki nem tetszik, majd változtat rajta.
2013. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 acelsziv ***** válasza:
87%
kérdező: látszik, hogy nem értesz semmit. A lányra senki nem erőszakol rá semmit. Az ő vallása, az ő igaza, az ő meggyőződése. Ő önként hordja azt a ruhát és kész. Számára ez rendben van, neked meg semmi közöd hozzá, hogy ő miket hord. Vagy elfogadod, vagy nem nézel rá. Mellesleg ami neked normális az másnak talán nem az.
2013. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az erkölcstelen dolgokat erkölcsnek nevezni a gusztustalan.

A korlátlan önimádat csak szimplán taszító, de amikor már valaki megöli magából a bűntudatot, pedig lenne miért és hőbörög a szabadságra mutogatva az borzasztó.

Arra már nem gondol, hogy a másik embernek is vannak jogai, neki pedig kötelezettségei és felelőssége.


Neki sem és neked is sincs jogotok erőszakosan beleszólni a másik életébe.

2013. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
33%

A kérdés itt nem a toleranciára irányult, a Kérdező csupán a személyes véleményét fejtette ki, és nyilván arra kíváncsi, hogy mások hogyan vélekednek erről. Ezt pedig -úgy gondolom- megteheti, hiszen erre találták ki a gyakorikerdesek .hu-t.


Én magam is mélyen vallásos vagyok, de az szerintem is túlzás, ha egy fiatal ilyen szinten akarja mutatni öltözködésével, hogy ő ebbe a vallásba tartozik. Tény, hogy egy keresztény lánynak nem illik olyan rövidnadrágot felvenni, amiből a fél s*gge kilátszik, hanem helyette lehet olyan ruhákat hordani, ami divatos mégis erkölcsös, sőt még ki is emeli a női test alakjának szépségeit.

Az, hogy nem vesz részt ilyen közösségi dolgokban az szerintem elég gáz, mert nem egy sárga földig leivós, majd az első pasival lefekvős bulira hívtátok, hanem egy iskolai programra. Az, hogy az ember jólérezze magát és szórakozzon, az nem jelent semmi bűnt (kivéve a jehovák), hiszen maga Jézus is szórakozott-mulatozott például ott a kánai menyegző tipikus esete.

2013. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Akkor tisztázom! Senkit nem szeretnék letéríteni a vallásáról! Nekik soha nem mondtam a véleményem a vallásukról valószínű nem is fogom. Helyette erre az anoním oldakra írtam le a véleményem. Mégegyszer mondom azt az embert akinek ilyen a vallása nem ítélem el és nem utálom csupán azt a bizonyos agymosós vallást. Viszont az akár sértő is lehetne számomra és a többi nem azt a vallást gyakorló emberek számára, hogy nem támogatnak egy iskolai rendezvényt hiszen ez jelenthetné azt is, hogy lenéz minket. Sőt milyen jogon tartja az a vallás erkölcstelennek azokat a ruhákat amik nem erkölcstelenek (farmer-póló)?
2013. okt. 6. 22:25
 10/40 anonim ***** válasza:
52%
Ebben igazad van egyébként.
2013. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!