Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadó kérdés? A többi lent!

Egyházadó kérdés? A többi lent!

Figyelt kérdés
Édesapám római katolikus, anyukám pedig görög és eddig fizették mindkét helyre az egyház adót. Most elváltak, apa elköltözött. Most nekem a római egyházadót egymagamra kell fizetnem? Mi ennek a menete? Honnan tudják meg ezt az egyházban? Köszönöm!

2013. okt. 8. 13:10
 1/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Erről beszélt Jézus, amikor ezt mondta: "Hiszen ha egy királyság meghasonlik önmagával, az a királyság nem állhat meg; és ha egy ház meghasonlik önmagával, az a ház nem képes megállni. Márk 3:24,24".

2013. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mustafa33 ***** válasza:
91%

Van saját kereseted? Mert akkor oda fizeted ahová tartozol. Ha sehová akkor sehova. ha r.k. vagy akkor oda. De ha nincs saját kereseted, tanuló vagy és a szülök tartanak el, akkor te nem fizetsz. Ha apád elköltözöt akkor ő ott fizeti saját maga után ahová ezetúl tartozik.


Zituska, te pedig hanyagold a kérdést, mert az Őrtornyot sem angyalok égi valutával finanszírozzák. Az is pénzbe kerül és azt a pénzt is valakiktől származik.

2013. okt. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már két éve van keresetem, és eddig a szülők fizették. Csak nem értettem, hogy emberenként, vagy családonként kell-e egy összeget fizetni. Meg mi számít annak, hogy velem él apukám, nem él velem. Mikortól számít, hogy dolgozok. Illetve ha velem élne és dolgoznék akkor kell-e fizetnem, vagy még akkor is csak neki kell....na jó zavaros :) Majd akkor megpróbálok utánajárni a faluban. Köszönöm a segítséget!
2013. okt. 9. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Fizess magad után valamilyen szerényebb összeget.
2013. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
0%

Elnézést kedves kérdező, most nem neked válaszolok.



Kedves "mustafa33 válasza"

Pál apostol Krisztus minden követőjét megtanította, hogyan és mennyit adakozzon. Én és még sok millió társam ezt tesszük, ezért soha nem vetődött volna föl bennem, a kérdező kérdése.

Lehet, hogy neked nem tetszik, de hidd el, Jézus pontosan tudta miről beszél az előző válaszom idézetében. Jézusnak mindig igaza van.

Csak mi emberek vagy elfogadjuk vagy nem. Az már rajtunk múlik.


Üdvözöllek: Zita

2013. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oda fizeted, amelyik közösséghez tartozol, de nem fognak utánad járni a "behajtók", hogy fizess. Amúgy nálunk keresőnként fizetik.
2013. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
Még mindég nem értlek Zitus, a meghasonlást az adóra érted és ellenzed, vagy arra, hogy elvált család?
2013. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hova jársz misére? Ha sehova, akkor hol lettél keresztelve? Ott kapsz információt a plébánián/parókián, hogy mikor lehet fizetni, és milyen százalékot. Magad után fizess csak.
2013. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Ismét elnézést kedves kérdező, most sem nem neked válaszolok.


Kedves "mustafa33 válasza"

Sem nem az adóra, sem nem a válásra gondoltam.

A lényeg az, miért mondta ezt Jézus, és kinek mondta.


Ha tényleg érdekel, olvasd el a Bibliából a szövegkörnyezetét, és akkor megérted. Jézus szavait még Máté(12:25) és Lukács (11:17) evangéliumírók is lejegyezték, ha gondolod olvasd el azokat is.


Üdvözlettel: Zita

2013. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A falumban voltam keresztelve, ahol most is élek, majd rá fogok érdeklődni, mert az lesz a biztos. Köszönöm a segítségeket!
2013. okt. 14. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!