Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak komoly vallásúaktól...

Csak komoly vallásúaktól várok segítséget? El mondanál értem igazából, egy Mi atyánkat?

Figyelt kérdés
Az életem évek óta padlón van,nem anyagi. Már minden eszembe jut, meg átkozástól kezdve. Minden nap imádkozom,egyre rosszabb. Eszembe jutott hogy rossz helyre küldöm az imám,ez rossz gondolat, de lehet hogy Berzebub,hamarabb meg hallaná a kérésem? Isten segítsége nélkül nem tudom meg oldani ezt a problémámat.

#igaz vallásúak
2013. okt. 12. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Rosszul írtad... Belzebub.

Nem hiszem, hogy hamarabb meghallaná mivel meg kell idézned,az meg csak úgy veszélyes küldetés ha keresztény vagy... ráadásul hívő. Mivel nem tudom ki vagy és nem ismerlek nem tudok érted mondani imát, de ha tudnám se tenném mert nem vagyok se keresztény se hívő. Isten segítségére meg várhatsz, véleményem szerint, mert nem fog jönni. Ha lennének további kérdéseid akkor írj nyugodtan egy privátot.

2013. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad van Belzebub. Pedig már elolvastam ár egy párszor a bibliát, de róla még is keveset tudok.
2013. okt. 12. 13:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Én ha szar passzban vagyok, vagy depi vagyok az őrangyalommal szoktam beszélgetni. Elmondom neki mi bánt és megkérem, hogy segítsen és egy kicsit jobb. Meg erőt ad. Hidd el, egy beszélgetés az őrangyaloddal csodákra képes. És attól, hogy Mi Atyánkot mormolsz, meg üdvözlégyeket az nem fog segíteni. Próbáld meg saját szavaiddal elmondani Istennek a problémádat. A saját szavakkal mondott ima sokkal többre képes, mint 100 Mi Atyánk. De ha úgy érzed, hogy Isten távol van, akkor beszélj az őrangyaloddal mondom. Az segíteni fog.
2013. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy őrangyala és az segít ha baj van.
2013. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Adj
2013. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Néhány gondolat az imáról.


A Biblia azt mondja, hogy „Jehova közel van mindenkihez, aki szólítja őt, mindenkihez, aki hűségben szólítja. Teljesíti az őt félők kívánságát, meghallja segélykiáltásukat” (Zsoltárok 145:18, 19). Gondolj bele, mit jelent ez! A mindenható Teremtő közel van hozzánk, és meghall minket, ha ’hűségben szólítjuk’ őt. Hatalmas kiváltság, hogy Isten elé járulhatunk imában!


Ám ha szeretnénk, hogy Isten meg is hallgassa az imáinkat, úgy kell imádkoznunk hozzá, ahogyan ő azt jónak látja. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy megértsük, mit tanít a Biblia az imáról. Feltétlenül tudnunk kell, hogy mit mond a Szentírás erről a témáról, hiszen az ima segít közelebb kerülnünk Istenhez.


„Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által” (Filippi 4:6, 7). Semmiképpen sem szeretnénk visszautasítani egy ilyen kedves felajánlást, amely a világegyetem legfőbb Uralkodójától származik.


Kihez imádkozzunk? Jézus arra tanította a követőit, hogy ’égi Atyánkhoz’ imádkozzanak (Máté 6:9). Imáinkat tehát kizárólag Jehova Istenhez intézhetjük. Azt azonban elvárja Jehova, hogy elismerjük egyszülött Fiának, Jézus Krisztusnak a pozícióját. Isten azért küldte a földre Jézust, hogy váltságul szolgáljon, és megváltson minket a bűntől és a haláltól (János 3:16; Róma 5:12).

Jézus ki lett nevezve Főpapnak és Bírónak (János 5:22; Héberek 6:20). A Szentírás ennélfogva arra utasít bennünket, hogy Jézus által mondjuk el az imáinkat. Ő ezt mondta magáról: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Ha szeretnénk, hogy imáink meghallgatásra találjanak, kizárólag Jehovához imádkozhatunk, a Fia által.

Ha kikeresed a verseket a Bibliádból, jobban megérted.


Üdvözlettel: Zita

2013. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mindenki ki kerüli azt ,hogy imádkozna-e én értem?
2013. okt. 12. 16:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Felvetődik: és attól jobb lesz neked?

Ha padlón vagy, talán meg kellene vizsgálni, mitől. Ha őrlődsz, attól nem lesz jobb. Ha az embernek problémája van, konkrétan azt kell vizsgálni, esetleg szakember segítségét kérni.

Ha szorít a cipőd és alig tudsz már járni, aligha hiszem, hogy bármely ima segítene. De ha lecseréled egy kényelmesebbre egy villanás alatt megoldódnak kínjaid. A cipőt könnyű átlátni, a lelki bajokat nehezebb. De ugyanúgy lehet.

2013. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Én nem imádkozom érted! Így is elég, hogy napi 6szor imádkozom azért, hogy holnap megjelenjen egy gyrostál az asztalomon, mire felkelek reggel, de sosem jön össze!


A fene egye azt az istent, hogy ilyen pofátlan!

2013. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még mindig itt tartunk: Elmondod- vagy nem? Akkor is köszönöm.!!
2013. okt. 12. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!