Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért ennyire...

Jehova Tanúi miért ennyire rámenősek, és erőszakosak?

Figyelt kérdés

Nekem ne mondja senki, hogy a kéretlen házalás az jó dolog.

Nem egyszer volt már rá példa, hogy pl vasárnap délben, vagy hétköznap este becsengetnek, és ha megmondja az ember kulturáltan a véleményét, hogy nem szeretné őket végighallgatni, csak azért sem hagyják abba. Miért értik meg ilyen iszonyú nehezen azt, hogy NEM ?

A másik, meg amikor az utcán prédikálnak. Az engem mondjuk nem érdekel, de miért kell az embert feltartani, követni? Mert találkoztam már krisnásokkal, buddhistákkal, keresztényekkel is, de egyik sem követett, és egyik sem akarta rám erőszakolni a saját hitét, csak a Jehova Tanúi...


Nem veszik a JT-k észre, hogy ezzel az agresszív viselkedéssel, plusz a kéretlen házalással csak saját maguk ellen fordítanak mindenkit?


Miért csinálják ezt? Vagy csak én nem tudom levakarni őket? Itt a GYK-n is vannak JT-sek, azt már észrevettem. Jézus is azt mondta, hogy NE járjatok házról-házra.


(válaszba most senki se másolja be az őrtornyot, köszi)



2013. okt. 16. 09:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet felhagyni ezzel a zaklatásos házalással? Mert már komolyan az embereknek Jehova Tanúiról a házalás jut eszükbe.
2013. okt. 16. 10:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de engem is nagyon zavar. Egyszer kb egy éve anyukám elfogadott egy Toronyőrt vagy mi az szimplán udvariasságból egyénként el se olvasta, azóta hetente csöngetnek be és keresik anyukámat. Iszonyat idegesítők. Levettük a kaputelefont (panel lakás) azóta nem tudnak elérni minket így a postaládába dobálják.
2013. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nekem egyszer kellett határozottan elküldeni őket a p1csába azóta nem jönnek.
2013. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A hazug hitet mindig is csak erőszakkal tudták terjeszteni,
2013. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Jehova tanúi a házról házra végzett szolgálatukat erre a bibliai igére alapozzák.

ApCsel 5:42 Nem is szűntek meg naponta a templomban és házaknál tanítani és hirdetni Krisztus Jézust.


Ha megnézed az újságjukat arra az van írva hogy "Az Őrtorony Hirdeti Jehova Királyságát"


Érdekes hogy az a Biblia vers amire a házankénti szolgálatukat alapozzák az meg azt írja hogy tanították és hirdették Krisztus Jézust.

Máté 24:11 Sok hamis próféta támad, és sokakat megtévesztenek.

2013. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

rettenetesen zavaró,

erőszakos,zaklató büntetni kéne az ilyet rosszabbak mint egy k2rva

2013. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!


"Jézus is azt mondta, hogy NE járjatok házról-házra."


Igen, ez a kiragadott igevers kapóra jön a magukat kereszténynek nevező egyházvezetőknek, ezzel könnyen tudják mentegetni azt a kényelmes papi mentalitást, amit képviselnek. Az már senkit nem érdekel, hogy Jézus világossá tette, hogy hogyan kell hírdetni az igazságot. Megsúgom, Jézus és a tanítványai nem úgy prédikáltak, hogy beültek egy házba és vártak a jószerencsére, hogy hát ha betéved valaki. A teljes írás fényénen világosan kiderül, hogy bejárták a városokat és felkeresték az embereket. A Lukács 10:7 tiltása nem a jó hír hirdetésére vonatkozik. Az a zsidó vendégszeretet megsértésére vonatkozott, ha valakit meghívnak és utána máshova megy megszállni, s ezért mondja Jézus, hogy ne menjetek házról-házra.


Kedves Vidiripi!


"Ha megnézed az újságjukat arra az van írva hogy "Az Őrtorony Hirdeti Jehova Királyságát"


Érdekes hogy az a Biblia vers amire a házankénti szolgálatukat alapozzák az meg azt írja hogy tanították és hirdették Krisztus Jézust."


Nem hiszem, hogy ebbe kellene belekötnöd, Jehova Isten kirájságának a királya ezer évig Jézus Krisztus, ezzel mi őt hírdetjük.

2013. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel, milyen Bibliai szövegrészletbe ti mit magyaráztok bele. Csináljatok amit akartok, de engem hagyjatok ki belőle. Nem kell házalni, kopogtatni, megállítani az utcán,megtalálni a buszmegállóban.

Mielőtt megkérdeznéd: Igen zavar!!!

2013. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


István35!


"Nem hiszem, hogy ebbe kellene belekötnöd, Jehova Isten kirájságának a királya ezer évig Jézus Krisztus, ezzel mi őt hírdetjük."


Hogy te nem hiszed. Nos én sem hiszem hogy ezt neked kellene megítélned.

Már csak azért sem mert a Biblia amely Isten szava ott is külön van választva.

Mit gondolsz vagy hiszel hogy miért?


ApCsel 8:12 De miután hittek Fülöpnek, aki az Isten országáról és a Jézus Krisztusról szóló evangéliumot hirdette nekik, férfiak és nők mind megkeresztelkedtek.

2013. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzam is bekopogtak, en csak annyit mondtam hogy iszläm valläsu vagyok a ferjem most erkezett irakbol es ha nem tünnek el felrobbantom öket. Bevällt.
2013. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!