Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amennyiben Isten mindent...

Amennyiben Isten mindent előre tud akkor, hogy van ez a benne való hittel?

Figyelt kérdés

Ha Isten mindent előre tud akkor azt is tudja,hogy kik fognak benne hinni?

Van szabad akarta.

Elvileg Isten mindenkit igyekszik megszólítani(kinek a hibája ha ezt nem vesszük észre). Még azokat is akikről tudja,hogy nem fognak benne hinni? (pygmalion effektus)

Megvárja amíg magunktól,belső késztetés-vagy a szent szellem-kezdjük keresni Őt és szeretnénk hinni.

Ekkor ELVILEG segít(mégis vannak akik nem kapnak hitet)

Na most a kérdés.

Ha előre tudja,hogy ki azok akik fognak benne hinni azt is tudja,hogy kik nem fognak. Ebből az következi,hogy akikről tudja,hogy nem fognak benne hinni azoknak nem is ad hitet? Még ha kéri is?

Valaki kéri Istentől,hogy adjon neki hitet,de Ő tudja,hogy úgysem fogok nekem hinni mindegy milyen csodát teszek is ezért hitet sem adok neki.

Igen?

Istennek van egy nagy terve.Ismeri a jövőt. Aki nem szerepel a nagy tervében az nem is fog hitet kapni?

Előre eldöntötte,hogy ki fog benne hinni?


Mi van ha a tervben nem szerepel,hogy én is hívő leszek?

Ezek az emberek imádkozhatnak egy életen át akkor sem lesz hitük,mert Ő tudja,hogy úgy se hinnének?


Na és ha terveb az szerepel,hogy neked a 63-ik születésnapod előtt egy héttel lesz hited,akkor kapod meg az azt jelent,hogy imádkozhatsz te 25 éves korodtól akkor sem fogod előbb megkapni a hitet,mert a TERVben ez szerepel.

És csalódott leszel 10 évnyi imádkozás után és abbahagyod,mert azt mondod,hogy Isten nem figyel rád.

Aki meg a 63-ik születésnapja előtt pár hónappal vagy 2 héttel kezd el imádkozni az meg elégedett lesz,mert Isten jó és figyel rá.

Ez, hogy van?



2013. okt. 16. 13:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Mert elvileg mindenki kaphat hitet csak kérni kell.

Ugye?

Mondjuk hitet eleve a hitetlenek kapnak! De csak tudja akkor,hogy kinek érdemes adni ha mindent tud.

Akkor előfordulhat,hogy hiába kér valaki akkor sem kap,mert Isten tudja,hogy neki nem érdemes adni?

2013. okt. 16. 13:34
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mit szeretnél mondani.


"Ezek az emberek imádkozhatnak egy életen át akkor sem lesz hitük,mert Ő tudja,hogy úgy se hinnének?" Aki egész életében imádkozik annak van hite, nem is kicsi, hisz ha nem lenne hite nem imádkozna mert aki nem hisz benne hogy a cselekedetének van értelme az nem cselekszik úgy. Pl. nem állok kinn az udvaron kitárt karokkal mert nem hiszem hogy plüssnyuszik hullanak az égből. :)


A hitet pedig szerintem nem "adja" senki. A hit egy olyan dolog ami belőled fakad; vagy nem. Tegyük fel találkozol egy számodra teljesen ismeretlen vallással. Megismered. Az, hogy hinni fogsz neki vagy sem rajtad áll. Nem úgy megy, hogy kapsz hitet vagy nem kapsz. Van aki akármilyen csodát lát még ha nem is tud rá magyarázatot adni akkor sem fog hinni, mások tudományosan magyarázható jelenségekbe is csodát látnak.

2013. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 eric_one ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést túlságosan hosszan fejtegeted, bonyolítod. A Bibliai világkép alapján nincs eleven elrendelés, ellenben bizonyos körülmények adva vannak, de hogy mindezek a körülmények számodra áldássá és győzelemé, vagy vereségé és kudarcá lesznek, azt nem Isten dönti el, hanem a Te döntéseid, mivel a döntési szabadságod megvan, tehát szabad akarattal rendelkezel.


A hitről annyit hogy mindig Isten a kezdeményező fél, ahogy Pál mondja


"Nincs, a ki megértse, nincs, a ki keresse az Istent. Mindnyájan elhajlottak, egyetemben haszontalanokká lettek; nincs, a ki jót cselekedjék, nincsen csak egy is."


De a Te részedről is közeledned kell az Istenhez, mert azt írja a Szentírás:


"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."

ezt így is fordíthatnánk: „Ma, ha meghalljátok Isten hangját, ne makacskodjatok!”


"A hit tehát az üzenet meghallásából származik. Az üzenetet pedig akkor hallják meg az

emberek, ha valaki beszél nekik Krisztusról." Róma 10,17


Tehát ha nyitott szívvel hallgatod az evangéliumot, akkor Isten igéje képes a szívedbe elültetni azt a kis magot, amely nagy hitté tud növekedni.


Idézlek kérdező:

"Valaki kéri Istentől,hogy adjon neki hitet,de Ő tudja,hogy úgysem fogok nekem hinni mindegy milyen csodát teszek is ezért hitet sem adok neki.

Igen? Istennek van egy nagy terve.Ismeri a jövőt. Aki nem szerepel a nagy tervében az nem is fog hitet kapni?

Előre eldöntötte,hogy ki fog benne hinni?

Mi van ha a tervben nem szerepel,hogy én is hívő leszek? "


Erre Isten válasza ez Máté 7,8-ban a Szentlélek által:

7„Kérjetek, és kaptok! Keressetek, és találtok! Zörgessetek, és az ajtó

kinyílik előttetek! 8Mert mindenki, aki kér, kap. Aki keres, talál, és aki zörget,

annak ajtót nyitnak.

9Vagy talán van köztetek olyan ember, aki követ ad a fiának, amikor az

kenyeret kér tőle? 10Vagy ha halat kér, kígyót ad neki? 11Ha tehát még ti is —

bár gonoszak vagytok — tudtok jó ajándékot adni gyermekeiteknek,

mennyivel inkább ad majd mennyei Atyátok jó ajándékokat azoknak, akik

kérik tőle!”


Az újszövetség korszaka amiben élünk közel 2000 éve, nevezhetjük a kegyelemkorszakának is. A világmindenséget megteremtő, mindenható, és örökkévaló Isten a szeretetét abban mutatta meg irántunk, hogy elküldte, és feláldozta a Fiát Jézus Krisztust értünk, hogy kifizesse helyettünk a bűneink árát.


Isten az első emberpárral kötött szövetséget. Ők képviselték az összes embert. Az eredendő bűnt lényegében egy szerződésszegésnek kell felfognunk: „De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget.” (Hós 6:7) Isten Ádám személyében az egész emberiséggel szerződést kötött Édenben, amint egy államfő az egész népet képviselni szokta egy szerződés aláírásakor.


Isten az Ádámmal való szövetségkötéskor Ádámban benne látta a leszármazottakat, vagyis ezúttal az egész emberiséget, mint ahogy egy államfő által aláírt nemzetközi szerződés az egész államra és a következő államfőkre is kötelező a diplomáciában. Amikor Ádám vétkezett, Isten szemében mi is mindannyian vétkeztünk őbenne, vele együtt.


ezt a szerződést nem Isten bontotta fel, hanem az emberi nem, amely a bűnbeeséskor Ádám ágyékában volt már, és amely ezáltal egyetemesen a szerződésszegés jogi állapotába került, éppen ezért a szerződés egyoldalú felbontása után többé egyetlen ember sincs abban a jogi helyzetben, hogy számonkérje Istent olyan dolgokért, amiket ő csak a szerződésen belül garantált.


Isten kegyelmének a jóságát mutatja meg az a tény, hogy mégis népet kovácsol magának ebből a bűnös nemzetből....

2013. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 nagylzs ***** válasza:

Erre az eredeti kérdésre reagálnék:


> Ha Isten mindent előre tud akkor azt is tudja,hogy kik fognak benne hinni?


Melyik Istenről van szó? A Te saját Isten képedről? Vagy valamelyik konkrét vallás által fölfestett Istenről? Vagy bármely válaszoló tetszőleges Isten képéről?


Az én Isten képem szerint - isten nem tud mindent előre, a jövő olyan lehetőségek sorozataként jelenik meg előtte, ami tőle független szabad akarattal rendelkező lények döntéseitől is függ.


A keresztény vallás szerint - kb. 10 éves koromban tettem föl ezt a kérdést az akkor papunknak, ő azt mondta hogy igen, mindent tud. Nem tudom hogy az ő válasza mennyire egyezik meg az egyház hivatalos álláspontjával, erről inkább teológust kellene kérdezni.


Más vallás szerint - nem ismerek olyan mélyen más vallásokat, hogy meg tudjam mondani.


A Te Isten képed szerint - na ezt meg csak Te tudhatod. Ha a saját Isten fogalmadban ellentmondást találsz, az azt jelzi hogy a te saját hited ellentmondásos. Az ellentmondást neked kell feloldani. Úgy lenne helyes, ha Te döntenéd el, hogy ezt hogyan teszed - azaz hogy mit változtatsz a hiteden. Másokat is megkérdezhetsz a véleményükről, de vedd figyelembe hogy egy internetes fórum nem a legmegfelelőbb erre a célra. Ha mindenképp vallást akarsz választani akkor olvass irodalmat más vallásokról. Ha nem ragaszkodsz valláshoz, akkor tanulmányozd át a filozófiai irányzatokat is. (Tudod: autóvezetést autóversenyzőtől érdemes tanulni, egy adott vallásról meg az adott vallás szakértőjétől...)

2013. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jujj, ez egy nagyon jó és bonyolult dogmatikai kérdés, meg is szenvedtem ezzel az államvizsgán. Tehát: Isten előre látja,hogy te a szabad akaratoddal mit fogsz tenni. Tehát a döntéseket te hozod, de ő előre tudja,hogy mikor mit fogsz csinálni
2013. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nagylzs ***** válasza:

> Tehát: Isten előre látja,hogy te a szabad akaratoddal mit fogsz tenni. Tehát a döntéseket te hozod, de ő előre tudja,hogy mikor mit fogsz csinálni


De akkor ez predesztináció. Eleve elrendelés. Én úgy tudtam hogy a keresztény álláspont szerint nincs predesztináció. Rosszul tudom?

2013. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Tudtommal van Isten,aki jót akar nekünk.És van sátán,aki a roszz dolgokat teszi velünk.Ha eltöröm a lábam az nem Isten akarata hanem a sátáné.Az igaz hogy Isten tidja hogy mi fog történni de Ő jót akar nekünk csak néha ebben sátán megakadájozza.
2013. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 szerintem ez nem ennyire fekete vagy fehér.

Szerintem ha eltöröd a lábad azt nem biztos, hogy a sátán akarja. Lehet, hogy Isten teszi veled egyrészt hogy tanulj belőle, másrészt hogy egy esetleges rosszabb eseményt megelőzzön ez által. Pl törött lábbal nem tudsz nyaralni menni így nem utazol egy olyan repülővel ami lezuhan. Persze ez nagyon sarkított példa. Lényeg, hogy a rossz is lehet jó csak nem látjuk az összefüggéseket :)

2013. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nem predestináció. Megvan a lehetőséged bármire,de te vagy a jót vagy a rosszat választod.Isten csak előre látja, hogy mit fogsz tenni, de nem ítél el ok nélkül, s nem is üdvözít csak úgy. Egyébként a protestáns teológiában van eleve elrendelés, negatív predestináció, ami azt jelenti, hogy mindegy mit csinálsz,úgyis a pokolra vagy a mennybe jutsz, mert Isten ezt előre eldöntötte.A katolikusban nincs ilyen
2013. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es ezt kifejetnéd nekem !


Lehet,hogy én azért nem kapok hitet,mert tudja,hogy nem tudnám Krisztust követni?. Mer úgy se hinnék és nem tudnám betartani amit elvár? Tehát hiába kérek hitet.

Mert ugye hittel kell kérni,hogy megkapjuk amit szeretnénk. De először hit kellene amit szintén kérni kell.

Miért érzem azt,hogy hitet csak szenvedések után ad?

Ha a hitet ő adja akkor másképp nem lehet szert tenni rá. De miért van az, hogy egyesek kapnak mások meg nem?

2013. dec. 29. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!