Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellene istenfélelemben...

Miért kellene istenfélelemben élnem?

Figyelt kérdés

A nagybátyámék vallásosak, és mindig az istennel ijeszgetnek, hogy ne csináljak ezt-azt, mert Isten nem örül neki, meg járjak templomba, ilyen egyház közösségbe vagy hova, ahol összejönnek a keresztények, és megdumálják mi a helyzet Istennel...

És én nem akarok. És már mondtam nekik is, hogy nem szeretnék, Ők menjenek csak, nekem nincs gondom, csak ne bántsanak engem, ha nem megyek.

De mindig mondják, hogy "igazán közelebb kerülhetnél Istenhez... sok jót adott már neked, miért nem viszonzod?"

De azt sem értem, ha Isten teremtette a világunkat, akkor Ő mindenhol ott van, akkor miért menjek már templomba? Ha mindenhol ott van?

Na mindegy, a lényeg, hogy mindig Istent emlegetik ha valaki rosszat tesz, az bűn, ha valaki jót, az jó, és minden Isten művel, Isten segített ha jó történt, Isten miatt volt, hogy túlélte valaki, "istennek hála.."

És egyszer elbeszélgettem egy pappal, amikor kirándultam, és bementem egy templomba körbe nézni, és megkérdeztem, hogy baj-e hogy nem járok templomba, Isten mérges-e rám, és kellene-e félnem.

És azt mondta, hogy dehogy is! Isten szabad akaratot adott mindenkinek, azt csinálok amit akarok, csak ne ártsak másoknak, de biztos benne, hogy Istern nem haragszik rám!


És ezt elmeséltem a nagybátyáméknak, és azt mondták, "szép kis pap lehetett, ez nem így van! Rosszul tudja!"

De most ki tudná jobban? Egy pap, aki évekig ezt tanulta, és sok ismerőse szintén pap, vagy a nagybátyámék, aki eljárnak misére, meg ilyen egyházas programokra?

És miért kellene Istentől félnem?



2013. okt. 13. 18:34
1 2
 1/11 Szeressük egymást ***** válasza:
58%
Istentől nem kell félned. Sőt mondok egy mégjobbat, a haláltól sem kell félned ha megismered Jézust és az életed Urának fogadod. Csak ne templomban keresd.:-)
2013. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell félni tőle, viszont ha neki tetsző életet élsz, jól jársz.Ha elolvasod a parancsolatait, rájöhetsz, hogy azokat nem nehéz betartani, nem kér nagy dolgokat.Azonban az egyén is és a világ is jobban járna, ha mindenki ezek szerint a bölcs utasítások szerint élne.

Isten nem büntet.A büntetés a rossz cselekedeteidben eleve benne van.Tehát egy okozat.Nem pedig "Istencsapás".

2013. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Isten életet adott neked, cserébe csak annyit kér, hogy napi 5 percet szánj rá, és a parancsolatai szerint élt, ami csakis a TE javadat fogja szolgálni.
2013. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyikük sem tudja jobban, mivel ez hit.


A nagybátyád abban hisz, hogyha te nem csinálod, amit szerinte csinálnod kéne, akkor Isten megbüntet.


A pap abban hisz, hogy mindez nem igaz, és nem kell templomba járnod ahhoz, hogy Istennek tetsző életet élj.


A kérdés viszont az, hogy TE miben hiszel.Nem a nagybátyád, nem a pap, hanem TE hogyan gondolod.Csak ez számít.

2013. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a második válaszoló.

Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy nem muszáj templomba járni egyátalán nem.


Jézus nem mondta azt, hogy járj templomba. Sőt, ha a Bibliából indulunk ki, akkor egy öreg bányaló is láthatja, hogy a katolikus templomok bűnösek, mivel bálványok (szombrok, istenképek stb -kel van tele amiket már az Ószövetségben is rossz szemmel nézett Isten!

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

II Mózes 20:4


Lehet azt mondják, hogy: "mi csak azért tartjuk azokat a szobrokat és képeket, mert ezekkel fejezzük ki tiszteletünket..." -NE hallgass rájuk! Ezekkel a módszerekkel csak a Sátánt tisztelik és az ő királyságát építik itt a földön, Jézus Királysága helyett!!


A másik hatalmas bűnük az, hogy nem vezetik Jézushoz a követőket így pedig végkép nincs értelme csak azért bemenni a templomba, hogy hallgasd a többi vénasszony nyikorgását akik lehet úton vannak a pokol fele, mert nem tartják meg azokat amiket Jézus mondott, viszont a templomba meg bejárnak csak is azért, hogy jószínben tűnhessenek fel mások előtt (vagy mert nincs jobb dolguk, vagy mert félre vannak vezetve és a szobrokat és a képeket tisztelik és azokhoz imádkoznak, Jézus helyett)!


Sokan azt hiszik, hogy a templomok a mennybe viszik az embereket és jóbateszi őket Istennel, de koránt sem ez a helyzet barátom..

De lássuk mit mondott Jézus, Isten Fia:


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

János: 14:6


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust."

János: 17:3


Isten veled barátom és ne feledd! -Akármilyen messzire kerülj Istentől, Ő szeret téged és vár vissza.

Olvasd csak el a tékozló fiú történetét, nagyon tanulságos:


"Monda pedig Jézus: Egy embernek vala két fia;

És monda az ifjabbik az ő atyjának: Atyám, add ki a vagyonból rám eső részt! És az megosztá köztök a vagyont.

Nem sok nap mulva aztán a kisebbik fiú összeszedvén mindenét, messze vidékre költözék; és ott eltékozlá vagyonát, mivelhogy dobzódva élt.

Minekutána pedig mindent elköltött, támada nagy éhség azon a vidéken, és ő kezde szükséget látni.

Akkor elmenvén, hozzá szegődék annak a vidéknek egyik polgárához; és az elküldé őt az ő mezeire disznókat legeltetni.

És kívánja vala megtölteni az ő gyomrát azzal a moslékkal, a mit a disznók ettek; és senki sem ád vala néki.

Mikor aztán magába szállt, monda: Az én atyámnak mily sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig éhen halok meg!

Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és ezt mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.

És nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam; tégy engem olyanná, mint a te béreseid közül egy!

És felkelvén, elméne az ő atyjához. Mikor pedig még távol volt, meglátá őt az ő atyja, és megesék rajta a szíve, és oda futván, a nyakába esék, és megcsókolgatá őt.

És monda néki a fia: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened; és nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam!

Az atyja pedig monda az ő szolgáinak: Hozzátok ki a legszebb ruhát, és adjátok fel rá; és húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábaira!

És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vígadjunk.

Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni."


Lukács 15: 11-24

[link]

2013. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem ott a fő baj hogy elképzelnek az emberek egy istenképet mivel látták felfestve a falra vagy egyéb módon ábrázolva. Fel is ruházzák az ember által alkotott tulajdonságokkal: haragvó,büntető vagy áldó,jóságos stb. Ezt azért teszik mert minden fogalom csak valamilyen képet alkotott formában jelenhet meg az agyunkban,gondolatainkban.A Teremtő Istent senki nem látta. Sokan elképzelték,Mózesnek megjelent égő csipkebokor "alakjában" s vég nélkül sorolhatnánk az extázisos látomásokat.Az élő bizonyíték te magad vagy a puszta léted és a téged körülvevő mikró és makró környezet amiben élsz. Este megköszönöm az eltelt napot Szívem Istenének és kérem hogy ha terve van velem akkor holnap is adjon hozzá erőt. Élj úgy cselekedj úgy hogy méltó legyél arra hogy Embernek lettél teremtve.
2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#2/6-os válaszoló, akkora baromságot írsz, hogy csak na.Látszik, hogy nem érted a lényeget.
2013. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sztrecskó ***** válasza:

Halihó!

A templomba jűrűsnak a te esetedben nem biztos, hogy lenne értelme... Mert elvileg ez a keresztények számára azért fontos, hogy a hitüket közösségben élhessék meg. de ha enm hizsel, akkor nincs miről beszélni... Persze, valszeg a legegyszerűbben a templomban tudnád istent megismerni.

Való igaz, ha jót teszel, minden szupi, ha rosszat, akkor vétkeztél. De ezt magadtól is tudnod kell, nem? Csak érzed, mi a jó és mi a rossz.

Az istenfélelem nem az istentől való félelmet jelenti. Ezt én inkább úgy mondanám, tisztelet. Tiszteld meg az Istent! Lehet, furin hangzik, de nagyon fontos dolog. Ne vedd semmibe őt, sem a tanításait. Te ezt leginkább a lelkiismereteden keresztül érezheted. Ha úgy élsz, hogy nem bántasz másokat, jót cselekszel és tiszta a lelkiismereted, akkor nincs baj. Ha viszont gonosz vagy... akkor félheted az Istent!

Na de még ami fontos. Jól élni nem könnyű. A saját mértéked szerint élhetsz ugyan szépen, lelkiismeretesen, de mi van, ha vannak dolgok, amikről Isten mást gondol?

Isten nem haragszik. De ha nem vagy rá kíváncsi, ő sem lesz rád, amikor majd fent lesztek az ítélet napján. Nem a templomba járáson múlik, hanem az életviteleden. Isten szerint élsz, vagy nem? Sajnos, Isten elnéző ugyan, de igazságos is. Addig használd ki, hogy kegyelmes, amíg teheted.

És vigyázz, mert sosem tudhatod, mikor jön el az a nap vagy az az óra, amikor Isten színe elé kerülsz. Ha holnap elüt egy autó, mi lesz?


Remélem, nem vettem el a maradék kedved sem a templomba járástól, és hogy nem voltam támadó. Szerettem volna egy pár kérdést felvetni, amin gondolkozz el. Ne hagyd válasz nélkül! Ha foglalkozol vele, ő annál inkább fog veled. :)

2013. okt. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"És azt mondta, hogy dehogy is! Isten szabad akaratot adott mindenkinek, azt csinálok amit akarok, csak ne ártsak másoknak, de biztos benne, hogy Istern nem haragszik rám!


És ezt elmeséltem a nagybátyáméknak, és azt mondták, "szép kis pap lehetett, ez nem így van! Rosszul tudja!"

De most ki tudná jobban? Egy pap, aki évekig ezt tanulta, és sok ismerőse szintén pap, vagy a nagybátyámék, aki eljárnak misére, meg ilyen egyházas programokra?

És miért kellene Istentől félnem?"


Hát pedig ez egy elég korrekt válasz volt egy paptól,le a kalappal,hogy nem ugyanazt mondta ő is.A nagybátyádék félelemben,és bűntudatban élő emberek,bizony mondom félreértik Istent,és nem ismerik jól a szeretetet.Minden ember arra a szintre akarja le-vagy fel húzni a környezetét,amilyen ő maga.De valójában legbelül ők is érzik,hogy nem jó irányba haladnak,ez is az oka annak,hogy felháborodtak a szabad akarat témáján,hiszen a sajátjukat sem tudják megélni szívvel,hanem csak félelemből,és ezért rossz szemmel néznek arra,aki képes rá.

2013. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!