Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus hívők! Mi az,...

Római katolikus hívők! Mi az, amit, annak ellenére, hogy római katolikusnak valljátok magatokat, magatok nem tartotok be abból, amit az egyház elvár a hívőktől?

Figyelt kérdés

Mi az, amit nem tudsz elfogadni az egyház tanításából?

Miért nem fogadod el azt?


Mi az, amit te hiszel, és esetleg nem egyezik az egyház tanításával? (Pl. hiszel a reinkarnációban, amit az egyház nem fogad el jelenleg.)


Fontos: csak magukat római katolikus hívőnek vallók válaszoljanak. Az nem érdekel, hogy pl. egy protestáns mit nem fogad el római katolikus hitelvek közül.


2013. okt. 20. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Én kereszténynek vallom magamat, de katolikusnak lettem nevelve és templomba szoktam járni. :D


Az összes szentséget vagy eltörölném vagy máshogyan értelmezem.

Úgy gondolom, hogy sokkal kevesebb rituáléra, ceremóniára van szükség.

Nem hiszek sem az ereklyékben, sem az örök szűz boldogságos üzengető asszonynak.

Nem gondolom azt, hogy egységesnek kell a misének mindenhol.

Gondolkodj lokálisan és globálisan és cselekedj lokálisan is és globálisan is.

2013. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vallásos, szerető, kedves, és segítő fiú vagyok, de elsősorban azt fogadom el, amire Jézus tanított minket. Hiszek a feltámadásban, és az örök életben. A középkori , és 19-20. századi etikettet nem.


1: Nem élek önmegtartóztató életet. Naponta 5-6-szor eszem, pénteken nem eszem húst, de nyaraláskor, és nyári szünetben igen, jártam már rengeted helyen nyaralni (repülővel is, és többször 4 csillagos hotelben is). Nincs annyira sok pénzem, de utazásra mindig telik. Van kb 200 CD-m. Megkövetelem a higéniát. Jézus szerint nem csak az önmegtartóztató emberek üdvözölnek.


2: A testi örömök tiltását (azaz hogy csak gyerekcsinálás kedvéért lehet szexelni, a többi bűn) egyáltalán NEM fogadom el. Jézus erről egy szót se szólt, ezt a világias pápák (bezzeg ők tiltották, de valójában ők is folyton közösültek) és a 20. században a zsémbes öreg nők találták ki. ha tiltják, miért teremtette meg Isten nekünk a szaporodás lehetőségét? És az örömszerzés fontos, mert így megismerjük a másikat, és a szerelmet, és tapasztaltabbá válunk. Egyszóval: felesleges elfojtanunk vágyainkat. Még szűz vagyok, de hamarosan azért meg szeretném próbálni.


És meg is fogom gyónni, ha lefekszem egy lánnyal, vagy ha magamhoz nyúlok. Ezzel el is van intézve. Ezzel senkinek sem ártok.

2013. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es, te ellent mondsz magadnak, mivel le akarsz feküdni valakivel, de meg is fogod majd gyónni. Akkor valamelyest elfogadod azt a tanítást, hogy a házasságon kívüli szex az bűn. Mert ha szerinted nem lenne az, akkor nem kellene mit meggyónni. Amúgy Jézus beszélt erről is, nem ilyen konkrétan de:

Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál! Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében. (Máté 5, 27-28)

2013. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*mondassz
2013. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Az asszony az a férjes nőt jelenti.


Az íge pedig arról szól, hogy már akkor bűnös vagy, amikor eldöntötted, hogy házasságot fogsz törni, mielőtt még sikerült volna.

2013. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Dehogy törnék házasságot. És a paráználkodás nem az, amikor teljes szívemből átadom a másiknak a testi-lelki egyesülést.
2013. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lost in the Darkness,

erre már én is gondoltam, ezért megnéztem egy angol bibliát is, és ott woman van írva, ami nőt jelent(kivételes esetben asszonyt), én inkább wife-ot írtam volna, de mindegy. Azután megnéztem egy német bibliát is, ott Weib van írva, amit történetesen feleséget jelent. Görögül nem tudok, ezért nem tudom, hogy az eredeti Máté evangéliumában mi áll, vagyis Jézus konkrétan mit mondott. De gondolj bele, szerinted az Úr helyesli, ha parázna gondolataid vannak egy nő iránt(még ha nem is házas)??

2013. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Az eredeti görögben házas nő szerepel.

Csak azért bátorkodtam írni.


Ha megkívánsz egy nőt, vagy férfit a nemedtől függően, abban semmi bűnös dolog nincs.

Hiszen a párod is meg fogod.

A szex nem egy bűnös és rossz dolog. Csak meg van a helye és nem játék.

Én inkább úgy mondanám, hogy ezek a kívánságok kísértések.

És nem szabad, hogy a kísértések miatt bűnt kövessünk el.

2013. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Csak meg van a helye és nem játék. " ebben egyetértek veled
2013. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A dogmákat kivétel nélkül mindet. A szentségeket is, éppen ezért érdekesnek tartom mikor egy katolikus el akarja törölni őket, no mindegy.

Azt viszont, hogy hetente menjünk misére, nem tartom be, pedig megtehetném, ritkábban járok csak. Nyilván van más is, de ezt "tudatosan" nem tartom be, viszont a hitigazságok egyikét sem kérdőjelezem meg.

2013. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!