Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőtt keresztség esetén...

Felnőtt keresztség esetén lehetséges az, hogy a keresztszülő és a bérmaszülő azonos? A keresztelés és bérmálás kiszolgáltatható egyszerre felnőtt esetében?

Figyelt kérdés

Azt tervezem, hogy felveszem a római katolikus keresztséget, felnőttként.

Ilyen eseteben a bérmálás megtörténhet közvetlenül a keresztség felvétele után? Illetve ekkor választhatom a keresztanyumat bérmaszülőnek? Akit keresztszülőnek választok, ahhoz nagyon ragaszkodom, és úgy érzem, hogy ez a "kettős" szerepe még jobban elmélyítené a kapcsolatunkat. Hite és tettei példamutatók számomra, ezért is szeretném, ha nem kellene mást is választanom.


Jövő héten keresek fel egy Atyát, hogy elkezdhessem a felkészülést. De szeretném minél hamarabb tudni a választ a feltett kérdésekre. :)


2013. okt. 21. 23:29
 1/4 vmarci1 ***** válasza:
Kedves kérdező! Először is, öröm arról olvasni, ha valaki felnőttként, szabad elhatározásából válik Isten gyermekévé. Én két évvel ezelőtt keresztelkedtem Pécsett, de csak keresztelőm volt, az első áldozásra külön kellett felkészülnöm, és most tartok ott, hogy jövőre szeretnék bérmálkozni. Hogy lehet-e egyszerre keresztelkedni és bérmálkozni, az attól is függ, hogy melyik egyházmegyében élsz, mivel tudomásom szerint ezt mindenhol az illetékes püspöki hivatal szabályozza. Tehát van, ahol a négy (keresztség, bűnbánat, első szentáldozás, bérmálás) szentséget egyszerre kapod meg, van ahol - például az én esetemben - külön-külön. Ezt az atya, akit felkeresel, meg fogja tudni mondani neked. Még egy tripla zárójeles jó tanács, csak a rend kedvéért: a Katolikus Egyházban az Atya nevét csak akkor írjuk nagy kezdőbetűvel, ha Istenről van szó. Remélem, hasznos volt a válaszom.
2013. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vmarci1 ***** válasza:
Most látom, hogy az előző válaszomból kimaradt egy fontos dolog. A bérmaszülőd lehet a keresztszülőd, de persze választhatsz mást is. Ha egyszerre kapod meg a két szentséget, akkor természetesen ugyanazt a személyt érdemes választani mindkét feladatra. Nem muszáj veled azonos neműnek lennie, de úgy tudom, hogy egy ember csak egyszer lehet bérmaszülő. Ennek is utána tudsz kérdezni a felkészülés alatt vagy már rögtön az első alkalommal.
2013. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egyszerre is kiszolgáltathatják, de mivel keresztelni bármely hívő keresztelhet, és csak püspök bérmálhat, ezért nem mindig lehet egy misén megkeresztelkedni és bérmálkozni is.
2013. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint a katolikus egyházban nem NEM elég az, hogy valaki "csak" hívő legyen, hogy a keresztséget kiszolgáltathassa...


A többi választ köszönöm szépen!

2013. okt. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!