Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a keresztszülő feladata...

Mi a keresztszülő feladata abban az esetben, amikor a keresztelt felnőtt, nagykorú? (Konkrétan római katolikus vallás esetében. )

Figyelt kérdés

Azt már hallottam, hogy "A keresztszülő feladata az, hogy a hitbeli növekedésben segítse a keresztgyerekét, illetve átvállalja a szülői feladatokat, amennyiben a szülőkkel valami történik."


Felnőttként keresztelkedve a keresztszüleimnek a hitbeli növekedésben való segítés a feladata, ugye? Vagyis azt vállalja ekkor?


2013. okt. 21. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a feladata, hogy mindig elég likvid legyél és kellőképpen tudjad finanszírozni a kiadásaid...
2013. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vmarci1 ***** válasza:
Ahogy írtad, a katolikus felekezetnél (és minden más felekezetben a keresztény valláson belül) a keresztszülő feladata az iránymutatás, segítség a hitbeli növekedésben. Mivel felnőtt vagy, természetesen az idézet második fele rád nem vonatkozik. :)
2013. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó példával járjanak előtted, imádkozzanak érted, hitbeli kérdéseidről tudjatok beszélgetni, erre szánjanak időt. Valamint emberileg is legyetek jó barátok lehetőleg.
2013. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felnőttként keresztelkedőknek kell egyáltalán keresztszülő?

Nem tudom, hogy katolikusoknál hogy van, én protestáns vagyok, felnőttként keresztelkedtem, és nem volt keresztszülőm... és a családban többen felnőttként keresztelkedtek katolikusnak, de tudomásom szerint nekik sem volt keresztszülőjük...

2013. okt. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy felnőttnek kötelező-e keresztszülő, de én magam szeretnék. Vagyis már fel is kértem az illetékeseket, akik örömmel el is fogadták. És ami fontos: nem formalitásból... :)
2013. okt. 24. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom az, hogy elfelejtik a keresztszülők a fogadalmukat, mivel ez áldozattal jár. Sem szellemileg sem érzelmileg, sem fizikailag nem foglalkoznak azután vele. Az meg elég fura, hogy a 13 éves lányomat kérték legyen keresztszülő. Sajnos ez egy olyan szokás, amely eltereli az egyház súlyos bűneit, a hamis tanitásairól.
2013. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!