Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani valamit...

Ez-meg-az kérdése:

Tudnátok mondani valamit Szent Alízról?

Figyelt kérdés
Nemsokára bérmálkozok, és az Alíz nevet szeretném felvenni. Azt mondták egy Szent nevét kell felvenni, ezért utánanéztem és van Szent Alíz! Amennyit ki tudtam venni a szövegből (mert angol volt) Alíz 7 évesen került be egy kolostorba és ott élte le az egész életét, de tizenéves korában leprás lett ezért egész életében szenvedett majd 46 évesen meghalt. Többet nem tudok. Ti tudtok mondani róla valamit? Vagy tanácsot h milyen nevet vegyek fel?:)

2013. okt. 24. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alice Shaerbeckben született Brüsszelhez közel

Hét évesen csatlakozott a Camera Sanctae Marie cisztercita rendhez, és egész életében ott maradt. A cisztercita rendet inspirálta az alázatossága. Ugyanakkor még fiatalon elkapta a replát, ezért elkülönítették. A betegség hatalmas szenvedést okozott nei és végül le is bénult és megvakult. Alice legnagyobb vigasza az volt hogy elfogadták Szent Eukarisztának, bár a kehelyből nem ihatott a fertőzésveszély miatt. However, the Lord appeared to her with assurance that to receive under one species, was sufficient. (ezt a mondatot nem értem :D) Látomásairól lett híres, 1250-ben halt meg. 1907-ben avatta Pápa Pius X.

2013. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!