Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tesz a keresztény...

Miért tesz a keresztény egyház az önbizalomra? És miért csak mindig ostoroz?

Figyelt kérdés

Azt én is úgy gondolom, hogy Isten erőt ad a küzdelmekhez, már ha egyáltalán neki tetsző küzdelmek azok. Viszont azzal már nem értek egyet, hogy minden, amit elérünk, egyes egyedül Istennek köszönhető, mert magunknak is!!!

Könyörgöm, nem Isten edz heti három órában, vagy nem Isten tanul 4 éven át keményen, kevés szabadidővel, vagy nem Isten gyakorol valamit hosszú évekig, kitartóan. Isten erőt ad, de mi küzdünk!


A másik...

Szerintem igenis bízni kell magunkban is.

És igenis nem tetszik, hogy az egyház mindannyiunkat rossznak, sok-sok hibával rendelkezőnek állít be!


Ráadásul az ostorozó igehirdetésekben engem nem zavar, hogy ostorozó. Az viszont igen, hogy feltételezik, hogy nem tudok arról, hogy ebben/abban hibás vagyok! Akkor már inkább mondanák el, hogyan változtassunk, mit tartsunk ehhez szem előtt.

Igen, erre lehet mondani azt, hogy de minden hibánkról nem tudunk.

Na és akkor mi van???

Miért mindig azt kell nézni, hogy hol van még hiányosság? A fejlődést talán nem kellene észrevenni? TALÁN AZ IS MOTIVÁLNA!!!


2013. okt. 24. 21:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok igazságot leírsz, amiben egyet értek veled. Azért teremtett bennünket Isten, hogy a szeretetet itt a Földön éljük meg. Isten nem azt mondja, hogy ásd el magad! Ne ostorozd magad. Isten azt akarja, hogy hirdesd a szeretetet és az Ő megbocsájtását! Úgy kell élnünk, hogy példát mutassunk az embereknek. Lehet hobbid is, de azzal ne árts magadnak és másnak. Istennel öröm az élet. A bűn sajnos az Édenkertben elkezdődött. A gonosz a világban van. Csak úgy tudod megvédeni magad ellene, ha nem a saját erődre támaszkodsz. (Tapasztalat) Másként nem fog menni. A saját egód az ellenséged! Isten sem tud rajtad segíteni, ha hagyod eluralkodni magadon. Hidd el csak segíteni szeretnék. Ne úgy képzeld el a lelked, mint egy felhő. A lelked Te vagy. Minden érzéseddel, látsz, hallasz, ízlelsz. Gondolataiddal tudsz kommunikálni. Szabad leszel. A test a lélek börtöne. De majd ott kiderül minden. Nem éri meg itt kockáztatni. Inkább menjünk a biztosra.
2013. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!