Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol található a Bibliában...

Hol található a Bibliában olyan, hogy a sátán fellázadt Isten ellen?

Figyelt kérdés

Főleg Jehova Tanúitól olvastam ilyet. Idézet egy válaszolótól:


"A Fő cél a szuverenítás kérdését tisztázni, hogy Joga van e Jahovának uralkodni, ugyan is Sátán legelőször is ezzel támadta a Teremtőt.

S ezzel elvetette, mint jogos uralkodót, amikor fellázadt ellene.

s utána az embereket is magával rántotta, és azt állítja, az emberek csak önös érdekekből szolgálják a teremtőt, és a teremtő lefizet minket azért vagyunk hűségesek."


2013. okt. 26. 20:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%

Ezékiel próféta könyve 28. rész:

12. ...Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes szépségben.

13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

14. Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

15. Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

17. Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.

18. Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek.

19. Mindnyájan, a kik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel!


.


Ésaiás próféta könyve 14. rész:

12. Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, a ki népeken tapostál!

13. Holott te ezt mondád szívedben: Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon.

14. Felibök hágok a magas felhőknek, és hasonló leszek a Magasságoshoz.

15. Pedig a sírba szállsz alá, sírgödör mélységébe!


.


Témához kapcsolódó videó:

http://www.youtube.com/watch?v=uTfwygJcNj8

2013. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 titak ***** válasza:
57%

Kedves #tattila1012#


Az álltalad leírt idézetekben hol van megemlítve Sátán?

Sátán az Ó-testamentumban csak Jób (vs.Jósua) történeteiből ismert. Ráadásul ott is eléggé félreértelmezhető módon.

A Sátán, Lucifer, Belzebub vagy Baál-Zebub (mindegy hogy hívjuk) csak a kereszténység kitalációja, saját bűneik leplezésére.


A kérdésre: sehol

2013. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
45%

"Sátán az Ó-testamentumban csak Jób (vs.Jósua) történeteiből ismert...

...A kérdésre *a válasz*: sehol"


Ne is foglalkozz titok válaszával kedves kérdező. Értelmezni se tudja az általam bemásolt sorokat a Bibliából és mint láthatjuk a saját szavai is ellentmondásosak...

2013. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Pedig Katicának igaza van.

Konkrétan sehol nincs leírva, hogy a "gonosz" alatt éppen kikről van szó.

Csak találgatni lehet.

2013. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

A jelenések könyvében pedig ez is benne van:


János Apostolnak mennyei jelenésekről való könyve » 22. fejezet

16.

"Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag."

2013. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem Ezékiel és Ésaiás szavaiból teljesen logikus következtetéseket lehet levonni a témával kapcsolatban, hogy kiről is van szó...


Csak hát ügye figyelmesen kellene elolvasni...

2013. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Mondjuk Isten nem éppen szeretettel fogadja a kígyót az is igaz.
2013. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves tattila1012!


Az általad említett Ezékiel 28 és Ézsaiás 14 egyáltalán nem a sátán kivettetéséről szól. Meg is magyaráznám ezt a kijelentésemet.


Ezékiel 28-at ha figyelmesen elolvasod, és nem csak kiragadsz néhány sort, így kezdődik:


2. Embernek fia! MONDJAD TÍRUS FEJEDELMÉNEK: Ezt mondja az Úr Isten: Mivelhogy felfuvalkodott szíved és ezt mondtad: Isten vagyok én, Isten székében ülök a tengerek szívében, HOLOTT CSAK EMBER VAGY és nem Isten, mégis olyanná tevéd szíved, minő az Isten szíve…


Világosan kijelenti, hogy kinek mondja. Hát, sátán sem nem ember, sem nem Tírus fejedelme, királya.

Ha elolvasod az előtte lévő egy-két fejezetet, látható, hogy Isten megharagudott erre a nagy királyra. Ez a király hatalmas kereskedést folytatott, de felfuvalkodott, és semminek tekintette Izrael házát. Elmondta, hogy ráküldi Nabukodonozor királyt, hogy letarolja a birodalmát.


Nézzed meg közvetlenül mi szerepel az általad idézett rész előtt, amit szinte tudatosan ki is hagytál három ponttal:

12. Embernek fia! kezdj gyászéneket TÍRUS KIRÁLYÁRÓL, és mondd néki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes szépségben.


Már az említett 28-as fejezet előtt is folyamatosan Tírus királyáról beszél az írás. Egy picike szó sem hangzik el a sátánról.

Te magad idézted: „16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél” A sátán nem kereskedik, viszont az előző fejezetek bőven ecsetelik, hogy milyen kereskedelmet folytatott a király.

Ez ne tévesszen meg: „14. Valál felkent oltalmazó Kérub” A kerub Isten trónjánál álló szinte mint valami király, ki lángoló kardot tart. Tehát adott egy király, kit Isten nagyon magas szintre emelt, bölcsességet, gazdagságot adott, szinte mint Salamont, de Tírus királya felmagasztalta magát, felfuvalkodott lett, és semmibe vette Istent és az Ő népét, és népének országát. Ezért Isten megharagudott, és ellene küldte Nabukodonozort.


Ézsaiás 14-el kapcsolatban olvasd el az előtte lévő részeket szintén! Babilon királyáról szólnak!

4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz

Ézsaiásnak prófétálnia kellett, üzenetet kellett közölnie Babilonnal, annak királyával. Nem egy szellemi lénnyel. Ézsaiás nem a sátán és Isten közötti kapcsolattartó, hanem Isten szólt emberhez ember által.


Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy honnan van az a tanítás, hogy sátán fellázadt Isten ellen? Hogy magát felkente, és Isten szintjére emelte volna?

2013. okt. 27. 09:20
 9/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. A Biblia beszámol arról, hogy a lázadás először a szellemi birodalomban tört ki. Egy szellemi teremtmény abszolút szabadságot akart. Sőt azt akarta, hogy az emberek őt imádják (Máté 4:8, 9). Ez a szellemi lázadó fontos szerepet töltött be abban, hogy Ádámot és Évát lázadásra bírja, mivel hamisan azt állította, hogy Isten visszatart tőlük valami jót (1Mózes 3:15). Ezért nevezik ezt a teremtményt Ördögnek (Rágalmazónak) és Sátánnak (Ellenfélnek). A későbbiek folyamán más szellemi teremtményeket is rávett a lázadásra. Ezek démonokként váltak ismertté (5Mózes 32:17; Jelenések 12:9; 16:14).

Az emberek Isten elleni lázadásukkal nyitottá tették magukat a Sátán és démonai által gyakorolt befolyásra. Ezért nevezi a Biblia Sátánt a dolgok e rendszere istenének, aki megvakította a hitetlenek elméjét. Isten Szava azt mondja, hogy az egész világ a gonosznak hatalmában van. Maga Jézus a világ uralkodójának nevezi Sátánt (2Korinthus 4:4; 1János 5:19; János 12:31).

( Ezékiel 28:1315.). Édenben, Isten kertjében voltál. Mindenféle drágakő borított: rubin, topáz és jáspis; krizolit, ónix és jade; zafír, türkiz és smaragd; aranyból voltak kidolgozva foglalataid és mélyedéseid tebenned. Megteremtésed napján készültek el. Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned.Ahogy megfigyelheted ez a Biblia vers is Sátánrol szól és ő gonoszá,és lázadóvá vált.

(Jelenések 12:9).Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt.

Kérlek ha van Bibliád a verseket keresd ki abból amely nincs idézve.

2013. okt. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

„Kérlek ha van Bibliád a verseket keresd ki abból amely nincs idézve.”


Megtettem, és íme a válaszom:


Az Ezékiel 28 hamis tanítás, mivel nem a sátánról szól!


Tessék elolvasni a válaszod előtti kommentemet, részletesen kifejtettem. Tírus királyáról szól, nem is tudom, hogy hogyan képzelné bárki is, hogy Isten prófétát küld, egy embert, hogy prófétáljon sátánnak? Ez prófécia, csodálatos képekkel, de embernek szól, és ezt Isten is nyilvánvalóvá tette:

„2. Embernek fia! MONDJAD TÍRUS FEJEDELMÉNEK: Ezt mondja az Úr Isten: Mivelhogy felfuvalkodott szíved és ezt mondtad: Isten vagyok én, Isten székében ülök a tengerek szívében, HOLOTT CSAK EMBER VAGY, és nem Isten, mégis olylyá tevéd szíved, minő az Isten szíve”


„Ez a szellemi lázadó fontos szerepet töltött be abban, hogy Ádámot és Évát lázadásra bírja, mivel hamisan azt állította, hogy Isten visszatart tőlük valami jót (1Mózes 3:15).”


Miért, nem?

„16. És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.

17. De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz.”

22. És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván.


De akárhogy is nézem, semmire nem ad választ arra a kérdésemre, hogy hol van a Bibliában, hogy sátán fellázadt volna Isten ellen.


A többi mondataid nem adnak választ ezekre a kérdésekre:

Felhoztad a következő helyeket (pontosabban a jw.org azon cikke tartalmazza, amit bemásoltál):

5Mózes 32:17

„17. Ördögöknek áldoztak, nem Istennek; isteneknek, a kiket nem ismertek; újaknak, a kik csak most támadtak, a kiket nem rettegtek a ti atyáitok.”


Köze nincs a kérdésemhez.


Jelenések 12:9

„ 9. És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.”


Egy szóval sem említi, hogy fellázadt volna Isten ellen.


Jelenések 16;14

„14. Mert ördögi lelkek azok, a kik jeleket tesznek; a kik elmennek a földnek és az egész világnak királyaihoz, hogy egybe gyűjtsék azokat a mindenható Isten ama nagy napjának viadalára.


Lesz egy viadal, Isten azon a bizonyos napján, de egy szó nincs arról ebben, hogy sátán fellázadt volna Isten ellen. Köze nincs a kérdésemhez. A viadal egyik résztvevője nem sátán, hanem ördögi lelkek. Sátán lázadásáról nincs szó, nem válasz a kérdésemre.


Az, hogy a sátán a világ fejedelme, nemhogy azt támasztja alá, hogy fellázadt, hanem pont azt, hogy Isten igen nagy hatalmat adott neki. Minden, ami ebben a világban van, Isten akaratából, beleegyezéséből van. Ha sátán elragadta volna Istentől vagy Isten beleegyezése nélkül a hatalmat a Föld felett, akkor sátán csak akkor tudta volna megtenni, ha nagyobb lenne Istennél. Ezt ugye te sem gondolod komolyan?


Tehát a válaszod is bizonyíték egyenlőre legalábbis, hogy a kérdésemben szereplő tanítás nem biblikus. Ellenvetés?

2013. okt. 30. 09:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!