Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a mindennapi élete a...

Milyen a mindennapi élete a jehováknak?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm nem olyan régen barátkoztunk össze, kiderült hogy jehova. Ő 18 évesen ment férjhez, előtte nem is volt, nem is lehetett neki nemi életet élni. A húga 22 éves és nem járhat diszkóba, nem lehet fent közösségi potálon. Érdekelni hogy milyen szokások szerint élnek.
2013. okt. 27. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Először is ha jehováknak szólítod őket csúnyát fognak rád nézni.Jehova az isten ők az ő tanúi.(ne kérdezd meg miért kell neki tanu)

Másodszor kérdezd őket.

2013. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Monoton egyhangú.

Semmi "világi" nincs az életükben csak az őrtorony böngészése...következtess.

2013. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Csak hogy pontosítsak, Jehova az az istenüknek a neve, nem a hívőké :D Ők Jehova tanúi.

Érdekes, ezt még nem is hallottam, hogy nem lehetnek fent közösségi oldalakon. Én ismerek egy lányt, aki Jehova tanúja, és aktívan gyakorolja a vallsát, de fent van facebookon. Nemi életet elvileg nem élhetnek házasság előtt, de elméletben semmilyen más keresztény vallásban sem, sőt sok nem keresztény vallásban sem, mégis élnek. Még annyit tudok, hogy ők nem olvashatnak/nézhetnek semmilyen fantasyt meg hasonló műfajokat, mert a varázslást ördögi dolognak tartják. Tikos cigizniük, berúgniuk, drogozniuk vagy más módon kárt tenniük saját magukban. Illetve nem ünnepelnek ilyeneket, hogy születésnap, karácsony stb, nem vesznek részt nemzeti ünnepeken. Nem lehetnek katonák, és asszem rendőrök se, de ebben nem vagyok biztos.

2013. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdezö, elöször is, Jehova csak egyetlen egy van, ö a világmindenség alkotója a legfelségesebb Isten, a Biblia Istene.


Az egész világon sok millió tanúja van, minden nemzetben, akik egy egységes testvéri szervezetet alkotnak. Nem zárkózott, hanem nyílt csoport, nem szekta, mint ahogy azt a csúfolódók mondják.


Bárki elmehet az összejöveteleikre, a kongreszusaikra.

Normális házaséletet élnek, járnak munkába, ízlésük szerint rendezik be a lakásukat.... kihasználják a tudomány vívmányait, PC, mobil, Tv, autó, kerékpár stb...ez mind meg van nekik attól függöen, kinek mit enged meg az anyagi helyzete.


Szépen öltözködhetnek,mindenki ízlése szerint. Erkölcsi téren igyekeznek betartani az Isten törvényét. Aki nem akarja, nem kényszerítik, hogy maradjon a gyülekezet tagja, szabadon elmehet, mert Jehova Isten csak az önkéntes örömteli szolgálatot fogadja el.


Nem aztékok, sportolnak, kirándulnak, sokat nevetnek, piknikeket rendeznek, mindenki attól függöen mit enged meg az egészségi állapota, körülménye.


A közösségi portálon rengeteg barátom van, de mint más aggódó, szeretö szülö vigyáz a gyermekére, nehogy szélhámosok, esetleg pedofilek áldozatja legyen gyermekük, nagyon óvatosan állnak hozzá mikor engedik meg a gyermeküknek hogy profiljuk legyen a közösségi portálon.

2013. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
0%
Hat napig teremtenek és egy nap pihennek. Közben földieket igazgatnak. És ez így megy hétről hétre az idők kezdete óta, de majd az armagedon után az a párezer kiválasztott tanú segít nekik a föld igazgatásában. ☺
2013. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, miért pontoztátok le ennyire a 4. válaszolót. Az írása alapján ő Jehova tanúja, jól ismeri a szokásaikat, tehát a válasza a kérdés szempontjából hasznos.
2013. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
83%

Nekem van egy ismerősöm, aki az egész családjával Jehova tanúi. Nagyon rendes lány, természetes. Igaz, ő az egyetlen, aki nem akar állandóan téríteni, másokat már többször kellett az ajtó elől elhajtani, durván kétévente visszajárnak. Nekik ez fontos, missziónak hívják, és másoknak is jót akarnak. Ha akarod, ha nem. :)

Visszatérve a lányra: én nagyon szeretem, jó tanuló volt, zenélt, zongoratanárnő lett, férjhez ment, minden oké vele. Nem tömi a mai szeméttel a fejét (mint én is).

2013. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!