Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan élitek meg a szerete...

Ti hogyan élitek meg a szeretet parancsát a mindennapi életben? Van vele nehézségetek? Hogyan lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 20:36
1 2
 1/17 yuda ***** válasza:
62%

A szeretet maga Isten. Amennyire benne vagy Isten jelenlétében, be vagy töltekezve Isten jelenlétével, ami az Ő társaságában való elidőzés alkalmával jön be az életedbe: annyira vagy telve az Ő szeretetével.

Ha többet akarsz, időzz Istennel többet.

2013. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Van vele gondom néha. A legtöbb esetben azoknál érzem azt, hogy minden van bennem csak szeretet nem, akik szándékosan gonoszak vagy akik direkt kihasználnak.

Itt az oldalon a provokatőrök okoznak nekem nehézséget a parancs megtartásában.

2013. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor valaki nem akarja, nem tudja elfogadni a szeretetemet. Az a legnehezebb.
2013. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézus első sorban az Agapé szeretetről beszélt.

Ugyan is a szeretetnek négy fajtája van a görög szavakban.


Egy kereszténynek agapé szeretettel kell szeretni mindenkit,

ezt alapelveken nyugvó szeretetnek nevezik, vagy is mindenkit szeretni kell, mert Jézus és Jehova is mindenkit szeret nemtől bőrszíntől származástól hovatartozástól függetlenül.

Még a gonoszokat is, s ebben Jézus és Jehova mutatja a legnagyobb példát.

Mindenkinek ad esőt, még a gonoszoknak is, és Jézus gyilkosait sem fenyegette hanem imádkozott értük.


Nem könnyű, de ellehet sajátítani elmélkedéssel, imával, biblia tanulmányozással, Önvizsgálati kérdésekkel.


Katy Weaver

2013. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várok még tapasztalatokat.
2013. jún. 23. 22:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Úgy látom, itt valakiknek még a szeretettel is bajuk van :(
2013. jún. 23. 22:24
 7/17 anonim ***** válasza:

Van amikor az is elég, hogy meghagyod az életét.

Attól, hogy szeretsz, még lehet teli a lelked keserűsséggel és fájdalommal...

2013. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A velünk ok nélkül bunkó embereket nehéz szeretni, ilyen az emberi természet. (Hangosan zenét hallgató szomszédok, szabálytalan és közveszélyes módon közlekedő autósok, stb.) Nincs vele különösebb nehézségem, mert az ilyetén módon számomra kellemetlenségeket okozó embereket is megtanultam rezignáltan elfogadni. Segíthet a fejlődésben, ha rendszeresen imádkozol azokért, akiket nehezedre esik szeretni, akik valamilyen módon megkeresítik az életedet. De pozitívan imádkozz értük, pl. azért, hogy megértsék, hogy amit tesznek, az nem helyes, és ők is megtérjenek, és üdvözülhessenek, és életük hátralevő részében csak a jó cselekvésére és Jézus Krisztus követésére és szolgálatára törekedjenek.

Én ilyesmikért szoktam imádkozni. Beválik.

2013. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ti hogyan élitek meg a szeretet parancsát a mindennapi életben?"

Egy biztos: nem a parancsnak való megfelelési kényszerből, hanem saját belátás útján. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." Én például magammal kezdem, már csak azért is, mert sokat vagyok egyedül.


"Van vele nehézségetek?"

Igen.


"Hogyan lehet fejlődni?"

Hát, erre nincs bomba tippem. Szerintem mindenki máshol jár a fejlődés útján, és az út elég széles ahhoz, hogy az egymás mellett haladók között is legyenek különbségek.

2013. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenkit szeretek és senkivel nem vagyok haragtartó, mert az nyomaszt. Mindenkihez szeretettel fordulok és megpróbálom utánozni Jézust.
2013. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!