Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire jó a keresztény vallásos...

Mire jó a keresztény vallásos nevelés?

Figyelt kérdés

Ismerek egy lányt, szülei nagyon vallásosan nevelik, nem mehet sehova, nem nézhet TVt, de van azért otthon enem is 1, nem netezhet, mert onnan csak a gonosz jön, és mindig ellenőrzik a telefonját a szülei, megnézik a képeit, belehallgatnak a zenébe, csúnya beszéd 1 darab nem lehet, még 1 francba se!

Mindig az a válasz, hogy miért nem lehet, hogy "Az úr ezt nem szereti!"

Most komolyan mire jó ez?

Félnek istentől, de minek?



2013. okt. 27. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem keresztény nevelés, hanem egy beteges idiótaság.

Szegény lányt meg nagyon sajnálom. De a sarkára kellene állni. Csak az a baj, hogy az ember ilyenkor még függ a gyökér szüleitől.

2013. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez szerintem sem csak keresztény nevelés miatt van. én az vagyok, gyakorlom is, de nézek tv-t, stb
2013. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pietrosol ***** válasza:
37%

Szia!


Ez egy Istenkép torzóból származtatható aszkézis kényszer, még csak nyomokban sem keresztényi.

2013. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez? Ez nem keresztény nevelés. Max, annak egy aránytalanul felnagyított változata, ami a félreértelmezés, és a butaság szül. Ilyen nevelésben a gyerek egyáltalán megfogja ismerni a rosszat? Mármint az elfogadható rosszat. Gondolok ilyenkor egy vicces füllentésre, vagy csínyre stb. stb. Ilyen szabályok mellett, a gyermek csak nagyon nehezen képes szocializálódni. Vagy hogy jobban mondjam, alkalmazkodni a tömeghez.


Másik hátulütő amit eltudok képzelni az az, hogy mikor majd megismeri a "szabadságot", akkor lehet, hogy nem fogja tudni hol a határ. Mármint nem fogja érezni.

2013. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen,félnek Istentől.Meg vannak tévesztve.A félelem,nem Isten útja,hanem tudatlan embereké,akik ezt adják tovább másoknak is.
2013. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Ennek így semmi köze nincs a keresztény neveléshez. Mi is a keresztény hit szerint neveljük a gyerekeinket, de ettől még éppen az a probléma, hogy túl sok mesét néznek (mondjuk ők még kicsik). Az én szüleim nem voltak vallásosak egyáltalán, ennek ellenére nálunk sem volt elfogadható a csúnya beszéd gyerekkoromban, ezzel nem tudom, mi a probléma.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ez a véglet sem jó, de a másik oldal sem, amikor a szülőknek fogalmuk sincs, mit csinál, mit hallgat, hol járkál a gyerekük egész nap. Ebből azért több van.

2013. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Arra jó, hogy megtanítson erre: "A végkövetkeztetés mindezeket hallva ez: Féld az igaz Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez az ember egész kötelessége."Prédik.12,13


Igen, megtanít Istennek tetsző életet élni, amin Isten áldása és támogatása van ma, később pedig örök élet jutalma, egy betegség, öregség és halálnélküli földi élet.


De amiről te írtál, az nem keresztény tanítás. Az sajnos megnyomorítja a gyermek lelkét, és amikor "szabadsága" lesz magasra fog szárnyalni, de magasról fog le is zuhanni, mert nem tanították meg az életre. Csak tíltással nem lehet nevelni.

Sajnálom azt a gyermelet....

2013. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mulder614 ***** válasza:
48%

Engem a vallásos szüleim neveltek fel amit a mai napig nagyon köszönök nekik. Hisz jó életem van mindenfajta káros szokások nélkül. Nem dohányzom nem iszok és nem erkölcstelenedek. És mindezt a Bibliának és a szüleimnek köszönhetem akik neveltek.

Jó példák arra hogy majd én miként neveljem a gyerekeimet....:)

2013. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Sajnos a vallás nevében, vagy leple alatt milliók életét nyomorítják meg.

De mint a fölöttem válaszoló írta, vannak jó példák is.

2013. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól függ! Ha a leány szeretne apáca lenni, akkor kiváló nevelés. Ha a leány így is hajlik az ellentmondásba a csak azért is kipróbálom akkor előbb utóbb tizszeresen beleveti magát majd a tiltott dologba.

Ha viszont hatott a nevelés akkor a saját fiát is így fogja nevelni és ha mindenki így nevelődött volna, akkor a gonosz erők nem kapnának táplálékot. Nem minden embernek az a sorsa hogy bele vesse magát az életbe. Ha a lány szerelmes lesz úgyis Otthagyja a szüleit. Ha a család engedi hogy a jót élvezze, akkor semmi baj évvel a neveléssel, ha nem és csak tiltás van akkor az kártékony.

2020. júl. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!