Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy jobb nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

a.) család centrikus életre

b.) magán életre

c.) egyéb (mire? hogyan?)


Ugye a gyerek egyszer felnőtt lesz és ha nem ... + komoly kapcsolatra vágyik, akkor szeretne majd magának társat.


Tehát a kérdés, hogy a két családot egymásba kell olvasztani és nagy családként élni boldogan? Vagy engedi kell a gyereket, hogy legyen teljesen külön élete és az önálló életre nevelni?



2013. okt. 1. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok tulbuzgó iylen téren, de szerintem annyiban lehet keresztényként nevelni, hogy rendesen jár misére stb, de azért arra kell vigyázni, hogy szexuális témák terén nehogy elkövetni azt a hibát mint ami néha be szokott iylen esetben következni, hogy annyira tabuként kezelni ezt a témát, hogy későbbiekben kihasson rá majd.
2013. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egy gyereknek elsősorban sok szeretet és rengeteg beszélgetés kell. Ha mindent megbeszélhet veletek, nincsenek tipikus vallásos tabutémák, akkor nem lesz gond. Amíg gyerek addig nyilván a szülő dolga, hogy jó példát mutasson és jó irányba terelgesse, de ha felnő, akkor hagyni kell, hogy az eddig tanultak alapján meghozza a maga döntéseit. Legyen önálló, ez nagyon fontos, de ha jó családban nő fel akkor nem kell aggódni, magától is hazajár majd. :) Én is ha kell ha nem a családom nyakán lógok, mert imádom őket. :)
2013. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha minket, mint keresztény embereket kérdezel, akkor azt mondanám, hogy első az Úr, és minden csak ez után jöhet. Minden igaz hívőnek az Istent kell legjobban szeretnie, ha ez megvan, akkor rossz ember amúgy sem lehet. Ha az Isten áll a középpontban, akkor mondhatni automatikusan kialakul az emberben egyfajta szeretet, ami az emberek felé is hat, tehát családcentrikussá teszi az embert. Nyugodt, harmonikus életet szerintem úgy lehet élni, ha az Isten áll a második helyen és család centrikusak vagyunk. Szerintem aki így neveli a gyereké, abból rossz ember nem lesz.
2013. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szeretni kell a gyereket, elengedni, és akkor akaratlanul is olyan társat fog keresni magának, aki vele együtt a családját is elfogadja, szereti. A külön, önálló élet, és a szerető nagycsalád nem zárják ki egymást. Kommunikáció, empátia és tapintat kérdése az egész. Érezni kell, hogy a jelenléted mikor segítség, és mikor teher a gyereked részére. Ez nagyban függ a gyerek alaptermészetétől is. Nem kell erőltetni sem a családhoz tartozását, sem a különválását. Szeretni kell, a többi alakul magától.
2013. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, elírás történt az előző válaszomban, mert Isten áll az első helyen és minden más ez után. Így kialakul az emberben egy családcentrikusság is.
2013. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kedves első válaszoló megihletett egy új kérdéssel, amit már ki is írtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Egyébként mindenkinek köszönöm a válaszát. Különösen a kedves negyedik válaszolónak. Tökéletesen egyetértek vele!

Nem is tudok jobbat írni.

2013. okt. 1. 23:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Jaj, most látom, hogy a kedves második is hasonlót írt:)

Mindenkinek <3


:P

2013. okt. 1. 23:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos,nem származom vallásos családból, de válaszolok.


Semmiképpen nem szabad erőltetni, a gyors , elhamarkodott házasságot , mert könnyen lehet, hogy nem lesz szép vége annak a házasságnak.


Személy szerint én családcentrikus vagyok, így fiatalon is.De, azért mert ezt láttam itthon.

Mi 4-en vagyunk testvérek ,a szüleimnek szép karrierje van , sok szép , érdekes helyen jártunk már együtt.


Engem sem üldöznek vasvillával otthon, hogy házasodjak meg egyből.

Amikor eljön az ideje, akkor készen fogok rá állni.És én is sok gyereket szeretnék.

2013. okt. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Á, értem, valami olyasmi akart lenni a kérdés, hogy ha a gyereknek lesz párja, együtt menjenek el a világ végére a családtól, vagy egy szép több generációs háztartást alkossanak?

A Biblia erről ezt írja: " a férfi elhagyá apját és anyját..."

Szerény meglátásom szerint a mai világban nem működnek a többgenerációs háztartások. Mindenkinek legyen külön élete, lehetőség szerint a gyereknek is privát élete, de rá kell nézni a körmére, és sokat beszélgetni vele az élet dolgairól.

Egy érdekes írás a végére a témában: [link]

2013. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A család, a társadalom legkisebb egysége.

Ha a családok nem egységesek, és felbomlanak azt a társadalom is megsinyli, ahogy láthatjuk mai életünkben.


Ha valaki Kereszténynek vallja magát, az a biblia, mint Isten szava szerint neveli a gyermeket, de a gyermeknek kell eldönteni amikor betölti azt a kort amikor már egyéni felelőssége van, hogy miként akarja folytatni az életét.

Mint egy másik témában írtam, nem a szülő által belekeresztelkedés menti meg az egyént ha felnő.


ezek a versek magukért beszélnek.

(5Mózes 6:5-9) . . .. 6 Legyenek ezek a szavak, melyeket ma parancsolok neked, a szívedben; 7 vésd ezeket fiaid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz. 8 Kösd azokat jelként a kezedre, és legyenek homlokkötőül a szemeid fölött; 9 írd fel azokat házad ajtófélfáira és kapuidra.


(Efézus 6:1-4) 6 Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos: 2 „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: 3 „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.

(Példabeszédek 22:6) 6 Neveld fel a fiút a neki való út szerint; még amikor megöregszik, akkor sem tér el attól.


Katy Weaver

2013. okt. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!